Parkovanie na Dvořákovom nábreží oproti budove KPMG v River Park

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

Uzavretý
meno
Michal 02. novembra 2016

Dobrý deň, polícia pravidelne odťahuje autá z chodníku na Dvořákovom nábreží oproti budove KPMG v River Parku v smere do Karlovej Vsi. Na priloženom obrázku boli odtiahnuté všetky tri autá medzi stĺpmi pouličného osvetlenia (strieborný Golf, biela Fabia a zelená Felicia). Často sú z tohto miesta odtiahnuté autá aj viackrát za deň.
Rozumiem, že všetky autá porušujú pravidlo o 1,5m odstupe. Keďže však ide o opakujúci sa problém, myslím, že by stálo za to zvážiť jednoznačnejšie označiť tieto miesta ako zakázané na parkovanie, napr. vodorovným označením.
Dovolím si však ešte poznamenať, že takéto prísne odťahovanie na tomto mieste sa mi nezdá byť úplne odôvodnené, keďže pár metrov nižšie je šírka chodníka cca 0,5m kvôli stene (viď obrázok, úplne vľavo), takže tadiaľ aj tak nikto neprechádza.

02. november 2016

Kubo

Myslím si, že v tomto prípade ide skôr o vykazovanie činnosti MP v spolupráci s odťahovou službou (zlepšenie štatistík, počet odtiahnutí...) Je jasné, že chodia na hotové. Viac ma zaráža to, že neodťahujú autá s blikačkami z pripájacieho pruhu rovno pred riverparkom (pruh je určený pre autá vychádzajúce z garáži - je tam i dopravná značka zákaz zastavenia) - napriek tom sa tam veselo parkuje a bliká :)
14. december 2020

Martin Uváček

Chodník tu upravili, pribudol zelený pás so stromami od cesty. Inde je chodník taký úzky, že sa tam už auto nevojde. Myslím že podnet sa už môže uzavrieť.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania