Autá jazdiace cez priechod pre chodcov

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Neriešený
meno
Matus Cupka 20. novembra 2016

Na rohu Mýtna a Belopotockého existuje divoké parkovisko na väčšej asfaltovej ploche. Polovica áut parkujúca na ploche využíva ako "vjazd" blízky priechod pre chodcov.

Chcel by som požiadať o umiestnenie stĺpikov podobne ako je to na obrázku. Tie by znemožnili na chodníku parkujúcim vozidlám porušovať §53 odsek 2 zákona č. 49/2014 o cestnej premávke, ktorý hovorí:
"Iným účastníkom cestnej premávky ako chodcom je používanie priechodu pre chodcov zakázané."

Volanie mestskej polície je v týchto prípadoch neúčinné a zbytočné.

22. november 2016

U NAS TAKA OBYCAJ

uplne suhlasim.. je to chodnik. dokonca prechod pre chodcov!!!
24. november 2016

Tomas Pospisil

Ano spravne
09. január 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za Váš podnet. Uvedená asfaltová plocha leží na Belopotockého ulici, ktorá patrí MČ Staré Mesto.


Oddelenie komunikácie a marketingu
Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy
09. január 2017

Matus Cupka

Len zareagujem na vyjadrenie Magistrátu, že podľa kartografického ústavu je dané miesto vlastnené Magistrátom a v správe Starého Mesta. Predpokladám, že to je teda na tom, kto sa rozhodne konať.

Viac tu: http://mapka.gku.sk/mapovyportal/?basemap=podklad&zoom=13&lng=17.1162&lat=48.1545#/parcelsc(1889594988)/detail?highlight=true

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania