Chodník na ulici k Železnej studienke?

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

V riešení

Chceli sme ist na Zeleznu studnicku s detmi pesi, ale velmi sme to olutovali. Na tejto ulici sa vobec nemyslela na chodcov. Auta parkuju vsade a chyba tu chodnik, s detmi to bolo extremne nebezpecne a nabuduce pojdeme tiez autom, ako ostatni. Asi sa v okoli drahych bytoviek nepocita, ze niekto pojde peso, pritom ide o top rekreacnu oblast Bratislavy.

18. máj 2017

Matej Kotal

Zúfala situácia pre peších na ulici K Železnej studienke

Situácia pre peších pohybujúcich sa po ulici K Železnej studienke zo smeru Kramáre a Suchý mlyn k lesoparku či zastávke ŽST Železná studienka či opačne, je už roky neriešená a kvôli premávke čoraz nebezpečnejšia. Takmer na celej dĺžke ulice neexistuje chodník, až na malú časť pred obytným domom 28, kde samozrejme trištvrte z neho zaberajú zaparkované autá. Ostatná časť je nevyriešená, priestor kde by mohol byť chodník (medzi PUSR a autoservisom) slúži ako parkovisko a vrakovisko miestneho autoservisu. Takže ľudia, ktorí pobehujú z jednej strany cesty na druhú a pohybujú sa medzi odstavenými autami a tými čo cez ulicu neustále prechádzajú, sú opäť až na druhom mieste. Pritom jedna časť cesty patrí štátu a druhá hlav.mestu, takže by nemalo stáť nič v ceste tomu, aby sa táto situácia riešila
31. marec 2018

Peter Oravec

Chýbajúci chodník na Ulici k Železnej studienke

Na ulici K Železnej studienke je pomerne rozsiahla nová výstavba bytových domov. Je tu aj konečná trolejbusov, cesta sama je v zlom stave, na oboch stranách cesty sú stavby, ploty alebo krovie (dokonca aj starý zarastený mostík pre chodcov cez Vydricu), ale predovšetkým tu chýba akýkoľvek chodník pre bezpečný pohyb čoraz väčšieho množstva chodcov.
04. apríl 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Vami zaslaný podnet evidujeme a bol zaslaný na príslušný vecný útvar Magistrátu hl.mesta SR Bratislava.

O vybavení podnetu Vás/občana budeme informovať.

Ďakujeme za trpezlivosť a pekný deň

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
19. november 2018

Peter Oravec

Chýbajúci chodník na ulici K železnej studničke

Na Ulici K Železnej studienke je pomerne rozsiahla nová výstavba bytov. Cesta sama je v zlom stave, na oboch stranách cesty sú stavby alebo krovie, ale predovšetkým tu chýba chodník pre bezpečný pohyb čoraz väčšieho množstva chodcov. Prosím o vybudovanie bezpečného chodníka aspoň na jednej strane cesty. (Fotografie sú z marca 2018, ale nič sa tam odvtedy nezmenilo.)
22. november 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet. Podnet bol postúpený vecnému útvaru Magistrátu hlavného mesta SR Bratislava na posúdenie/vybavenie. O výsledku Vás budeme informovať.

Ďakujeme za trpezlivosť a ostávame s pozdravom


Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
29. november 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

vo veci Vášho podnetu Vás informujeme, že na predmetný úsek vo vlastníctve Hlavného mesta SR Bratislava, t.j. od ukončenia existujúceho chodníka od ulice K Lomu smerom po Kysuckú spracuje projektant návrh riešenia s možnosťou prepojenia na existujúci chodník od Kysuckej ulice.

Po doručení stanoviska projektanta Vás budem informovať.

Ďakujeme za trpezlivosť a ostávame s pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
19. február 2019

Martina

K Železnej studienke-chodník-chýbajúci

Dobrý deň,
popri ceste okolo Pamiatkového úradu SR, ulica "K Železnej studienke", približne od miesta, kde začína Kysucká ulica až po kruhový objazd konečnej zastávky trolejbusov, chýba chodník pre chodcov. Chodci tak musia chodiť po ceste a vyhýbať sa autám. Prosím Vás o vyriešenie daného problému.
Srdečne ďakujem.
19. február 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

predmetný podnet bol opätovne zaslaný zodpovednému útvaru magistrátu, ktorý sa k nemu vyjadrí. S ich odpoveďou budete oboznámený.

Ďakujeme za trpezlivosť a ostávame s pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
01. október 2019

Lenka

K Železnej studienke-chodník-chýbajúci

28. október 2019

Tomas Mahi

K Železnej studienke-chodník-chýbajúci

Na ulici po ktorej chodí veľa ľudí na železnú studničku neexistuje žiaden chodník alebo je kompletne obsadený autami.
16. január 2020

Anonymný užívateľ

K Železnej studienke-chodník-chýbajúci

Dobry den,

v useku, ktory som vyznacil na mape, chyba chodnik pre chodcov. Vsetci tu musia kvoli vsade pritomnym parkujucim autam chodit po ceste, co je absolutne nevyhovujuci stav, kedze sa jedna o dolezitu pristopovu komunikaciu do jednej z najvyznamnejsich rekreacnych oblasti Bratislavy. Ako maju ludia opustit auta, ked nemaju ani kadial chodit? Vsetci sa do tejto rekreacnej oblasti vozia autami a cele okolie je nimi zamorene. Prosim kompetentnych, aby vybudovali v tej oblasti chodniky a razantne zregulovali moznosti parkovania na tejto komunikacii. Uz sa neda v tomto meste normalne hybat, vsade su auta!!!!
22. január 2020

Novomešťan

K Železnej studienke-chodník-chýbajúci

K Železnej studienke chýba chodník.
27. júl 2020

Peter Peter

K Železnej studienke-chodník-chýbajúci

Na ulici K Zeleznej Studienke chyba cca 80m chodnika a dochadza tu k nebezpecnym situaciam hlavne poces vikendov medzi chodcami/cyklistami a autami ktore si tadeto vacsinou skracuju cestu.
Namiesto chodnika na oboch stranach parkuju auta aj ked je tam zakaz zastavenia. Policia toto pocas vikendov toleruje bez pokuty!
28. júl 2020

Anonymný užívateľ

Od mojho prveho podnetu presli takmer 4 roky!! Za 4 roky nebolo mesto schopne naprojektovat a postavit par desiatok metrov riadneho chodnika:(( Hoci v mestskych lesoch sa projektuju velkolepe stavby, vysute drevene lavky, mola...k Zeleznej studnicke nevieme urobit jeden slusny chodnik pre chodcov. Nedivme sa, ze tam vsetci chodia autami.
30. júl 2020

Peter Peter

Tento podnet je uz tak stary ze sa ani nezobrazuje na mape a dost pochybujem ze ho ma zmysel "akutalizovat" !!!!
Mozno by pomohlo vytvorit novy?
30. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

mrzí nás, že sme sa Vašim podnetom v minulosti nezaoberali. V súčasnosti sa snažíme zlepšiť našu komunikáciu na tomto portáli. O Vašom podnete sme už informovali kompetentné oddelenie, ktoré sa ním už zaoberá. Z priložených fotografii je zrejmé, že stojace autá porušujú zákon. Podnet preto preposielame mailom aj na MsP a zároveň aj Vám odporúčame obrátiť sa vždy na číslo 159.
Stavy príslušníkov Mestskej polície sú dlhodobo poddimenzované (mesto spustilo kampaň na ich nábor a v prípade, že viete o niekom kto by mal záujem, budeme radi, keď mu prepošlete tento link http://www.budpolicajt.sk/ ) a preto bohužiaľ nedokážu byť príslušníci vždy všade. Preto Vás týmto musíme požiadať o pomoc pri riešení podobných podnetov a poprosiť o nahlasovanie takéhoto správania.
Váš podnet na výstavbu chýbajúceho chodníka posielame na oddelenie a o ďalšom postupe Vás budeme informovať.

S pozdravom
Kto? Oddelenie dopravného inžinierstva

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
30. júl 2020

Anonymný užívateľ

Dobry den, na tomto mieste treba postavit novy chodnik. Ak sa potrebujem dostat s detmi na Zeleznu, tak mam najprv zavolat 12x mestsky policiu a potom prejst? Auta porusuju zakon, pretoze na to maju idealne podmienky a nemaju ziadnu prekazku:((
30. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Váš podnet si uvedomujeme a preto sme ho aj poslali na oddelenie, ktoré má prípravu dokumentácie na výstavbu na starosti.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
03. august 2020

Peter Peter

Zial toto oddelenie uz spracovava dokumentaciu na kusok chodnika uz par rokov ako je vidiet v historii tohto podnetu :(
Bolo by minimalne slusne zo strany magistratu prezradit aj nejaky konkretny termin riesenia tohto podnetu namiesto vseobecnych vyhovoriek, lebo tazko sa da uverit ze to niekto riesi, alebo proste priznat realny dovod preco sa s tym nic nerobi a robit nebude.
08. september 2020

Anonymný užívateľ

Podnet je uzavrety ako nerieseny😫😫😫
08. september 2020

Peter Peter

Ano, magistrat to ma oficialne na haku.... az pokial tu mozno niekoho nezrazi auto.
07. október 2020

Peter Oravec

Dobrý deň.
Neriešený podnet.
Prosím o preposlanie.
S pozdravom.

Pán admin, prečo mi nechodia notifikácie aktualizácií tohto podnetu, a to napriek tomu, že som tento podnet v minulosti aktualizoval?
Ďakujem za odpoveď.
07. máj 2021

Peter Oravec

Dobrý deň,
prosím admina, aby požiadal samosprávu o aktualizáciu vyjadrenia k podnetu.
S pozdravom.
11. máj 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

podnet na vybudovanie chodníka v tomto priestore bol zaradený do zoznamu potencionálnych investičných akcií mesta dňa 12.11.2019.
Tento zoznam je jedným z podkladov pre výber stavieb, ich finančného zabezpečenia pre projektovú prípravu a realizáciu, poslancami Mestského zastupiteľstva.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania