Ministerstvo

Zodpovednosť za riešenie: Iné

V riešení

Preco tento stat musi ist za kazdu cenu proti ludom? Vzdy toto parkovisko sluzilo aj pre verejnost. Preco s nastupom komunistov musia aj to posledne dobre zrusit. Teraz clovek, ktory chce ist na kavu musi kruzit a pozerat sa na opustene parkovisko ministerstva prace. Neslo by ho znovu spristupnit verejnosti?

10. apríl 2013

Jan Hubar

Toto je asi najlepsi priklad za poslednu dobu, kde vidno ako statu zalezi na svojich obcanoch...
23. apríl 2013

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet, ktorý preverilo oddelenie dopravy. Pozemok, na ktorom sa parkovisko nachádza, je vo vlastníctve a správe Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, ktorý zároveň osadil zariadenie zabraňujúce voľnému parkovaniu. Ministerstvo ako správca môže rozhodnúť o jeho sprístupnení pre verejnosť. Staré Mesto zaslalo Váš podnet na vyriešenie kompetentným pracovníkom na ministerstvo s požiadavkou o vysvetlenie a nápravu.

S pozdravom,Tomáš HALÁN
hovorca


Miestny úrad Bratislava-Staré Mesto
Vajanského nábrežie 3, 814 21 Bratislava
Tel.: +421 2 5924 6245
Fax.: +421 2 5292 0003
Mobil: +421 902 051 743
e-mail: hovorca@staremesto.sk

www.staremesto.sk
www.facebook.com/staremesto.sk
26. apríl 2013

Odpoveď samosprávy

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky
odbor správy a prevádzky
Špitálska 4, 6, 8, 816 43 Bratislava 1

Odpoveď - Stanovisko k parkovisku

Dňa 23. 04. 2013 bol na Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky (ďalej len „ministerstvo) doručený e-mail so žiadosťou o poskytnutie vysvetlenia o zamedzení prístupu verejnosti na parkovisko ministerstva na Špitálskej ulici v Bratislave.
Nakoľko je priestor parkoviska nachádzajúci sa pred administratívnou budovou ministerstva na Špitálskej ulici v Bratislave, zapísaný na LV č. 960, k. ú. Staré mesto, nehnuteľným majetkom štátu vo vlastníctve Slovenskej republiky a v správe ministerstva, nie je verejne prístupným priestranstvom, a ministerstvo ako správca majetku štátu s ním nakladá v súlade so zákonom č. 278/1993 Z. z. o správe majetku štátu v znení neskorších predpisov. Ministerstvo nemá so zákona povinnosť sprístupňovať majetok štátu v jeho správe verejnosti a majetok štátu v jeho správe využíva na plnenie úloh v rámci predmetu svojej činnosti alebo v súvislosti s ním.


S pozdravom

Mgr. Dr. Miloš Candrák, PhD.
riaditeľ odboru
26. apríl 2013

Miro Ščibrany

"Ministerstvo nemá so zákona povinnosť sprístupňovať majetok štátu v jeho správe verejnosti" ... krásny príklad arogancie štátneho úradníka plateného z peňazí tej verejnosti, ktorej nie je povinný sprístupňovať majetok štátu..
13. november 2013

Lub

Myslím si, že nadišiel čas, aby sme sa zamysleli, koho volíme. Prestaňme voliť strany. Žiadajme zmenu !!! Je treba voliť jednotlivcov. Potom je šanca, že sa budú úradníci zamestnávať na základe odbornosti a nie politických tričiek. Tak, ako vo Švajčiarsku. Tam by si nikto nedovolil takto reagovať.
Pán Candrák má podľa zákona pravdu. Ale ministerstvo by mohlo nájsť kompromis a časť parkoviska poskytnúť verejnosti. Najmä preto, lebo v centre je veľký problém s parkovaním a podľa fotky je zrejmé, že parkovisko využíva len čiastočne.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania