Chýbajúce vyznačenie priechodu pre chodcov

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Vyriešený
meno
Lučenič 04. januára 2017

Je nepochopiteľné, že už niekoľko rokov chýba vyznačenie priechodu pre chodcov na vyústení Levickej ulice do Krížnej. Na tak exponovanom mieste, so značným pohybom chodcov i áut, kde mnoho chodcov prechádza od zástavky autobusov k OC Centrál a naopak, je vodorovné značenie nevyhnutné.

18. január 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za Váš podnet.
Táto požiadavka sa riešila už viackrát. Zriadenie bezpečného priechodu pre chodcov by si vyžadovalo preloženie zastávky autobusov, čo je v kompetencii Magistrátu. Je to však veľmi komplikované a zatiaľ sa nenašlo riešenie, s ktorým by súhlasili všetky dotknuté orgány a organizácie.





kancelária starostu
24. január 2017

Lučenič

Rozum sa mi zastavuje nad uvedeným vysvetlením! Chýbajúce vyznačenie priechodu je teda pre všetkých bezpečnejšie? Sú teda dotknuté orgány a organizácie, platené z našich daní, vôbec odborne kompetentné, keď roky nevedia vyriešiť ani v podstate tak banálny problém? Navyše Vás upozorňujem, že tak ako ja som pod svojim podnetom podpísaný mali by ste byť aj vy. Alebo sa hanbíte pripojiť meno pod tak nedostačujúci odpoveď?
26. marec 2017

Peter Ondavsky

hlavne ze priechod pre chodcov cez Kriznu je akoze bezpecny??? to snad nemyslia vazne... na KDI robia asi poloretardovane opice, a nie ludia... priechod cez Kriznu je mega nebezpecny, auta iduce priamo po Kriznej nemaju sancu vidiet chodca ak ide spoza stojaceho autobusu - a tento priechod je, existuje, teda asi je bezpecny... a priechod pri odboceni vpravo, kde z principu auto musi spomalit, a ovela dalej od autobusovej zastavky ma byt cim nebezpecny???!!
03. október 2017

p@lo

Neexistujúci priechod pre chodcov denne zneužívajú arogantní vodiči na parkovanie, vykladanie posádky a tovaru.
03. november 2017

Lučenič

Nebolo by prosím možné tento podnet nejako resuscitovať? Ďakujem. Je predsa nemysliteľné aby na takto exponovanom mieste zostala situácia bez zmeny. Ak to nepôjde inak tak budeme nútení na čas protestne zablokovať vjazd do Levickej ulice na uvedenom mieste.
03. november 2017

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
podnet bol samospráve opätovne zaslaný.

S pozdravom
Zuzana Žurkinová
administrátorka portálu
30. január 2018

p@lo

Koncom roka 2017 prišlo k výmene asfaltu na chodníku na Krížnej. V rámci toho prišlo k úprave obrubníka v križovatke a vyzerá to, že sa pripravuje presunutie nešťastného priechodu pre chodcov za autobusovou zástavkou pred Levickou ulicou za túto ulicu. Potom by už nič nemuselo stáť v ceste vyznačeniu priechodu pre chodcov na Levickej. Z fotografie je zrejmá príprava na nový priechod pre chodcov nové osvetlenie, alebo semafór.
30. január 2018

p@lo

Koncom roka 2017 prišlo k výmene asfaltu na chodníku na Krížnej. V rámci toho prišlo k úprave obrubníka v križovatke a vyzerá to, že sa pripravuje presunutie nešťastného priechodu pre chodcov za autobusovou zástavkou pred Levickou ulicou za túto ulicu. Potom by už nič nemuselo stáť v ceste vyznačeniu priechodu pre chodcov na Levickej. Z fotografie je zrejmá príprava na nový priechod pre chodcov nové osvetlenie, alebo semafór.
02. august 2018

Pika

prechod uz bol vyznaceny, a dalo sa aj bez prelozenia zastavky BUS viz FOTO https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/54068/osadenie-stlpikov-na-priechode-pre-chodcov

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania