Vrak na Rajeckej

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Vrakuňa

Vyriešený

Na parkovisku na Rajeckej 2-4 sa nachadza vozidlo s rok neplatnou TK.

06. február 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za podnet. Zodpovednosť za doriešenie neplatnej STK má Okresný úrad. Auto v zmysle § 67 zákona 79/2015 o odpadoch, nie je vrak, nakoľko má EČV. Samospráva nemá kompetencie na riešení uvedeného podnetu. Mestská polícia nemá v tomto prípade taktiež kompetenciu zasiahnuť, nakoľko vozidlo netvorí cestnú prekážku ani neblokuje vyhradené parkovacie miesto.
10. február 2017

XXX

Zákon č. 79/2015 Z. z.
Zákon o odpadoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov

Hovori jasne

(1) Držiteľ vozidla je povinný
a) zabezpečiť na vlastné náklady odstránenie vozidla z miesta, na ktorom poškodzuje alebo ohrozuje životné prostredie alebo narušuje estetický vzhľad obce či osobitne chránenej časti prírody a krajiny
b) umiestniť a uchovávať vozidlo tak, aby nepoškodzovalo alebo neohrozovalo životné prostredie, aby sa zachoval estetický vzhľad obce alebo osobitne chránenej časti prírody a krajiny.

Ak si tuto povinnost vlastnik vozidla nesplni malo by byt konkretne vozidlo odstranene a umiestnene na urcene parkovisko podla § 67 ods. 3 zakona č. 79/2015 Z. z.
Zákon o odpadoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov

Pekny den
08. august 2017

Peter

-->Jan Bakos,-->V...Akym sposobom toto vozidlo poškodzuje alebo ohrozuje životné prostredie alebo narušuje estetický vzhľad obce či osobitne chránenej časti prírody a krajiny?Ze mu nejaky inteligent zodvihol stierace?Nieje to vrak,ma EČV,neopada z neho hrdza,nema (aspon z fotky to nevidno)vypustene pneumatky,nieje nasilne otvorene,nezabezpecene.To ze nema platnu STK a EK nieje dovod na odstranenie,ani ho to neoznacuje za vrak.
24. október 2017

Monika

Dobry den.

Vyzera to tak, ze uz bol vrak uznany vrakom. Je odstraneny.
Cca posledny tyzden nemal EČV.

Vdaka.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania