Nezmyselné a poškodené značky na cyklotrase Jurava

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Vajnory

V riešení

Zaslal: Peter Oravec, 12. februára 2017

Na cyklotrase Jurava medzi Vajnormi a Sv. Jurom pri moste ponad Šúrsky kanál sú tri podivné značky: prvá, ktorá upozorňuje vodičov na križujúcich cyklistov, je nezmyselne natočená do cyklotrasy namiesto do cesty, druhá značka je namierená nezmyselne priamo do poľa, a tretia značka to má nahnuté. Prosím o opravu a správne natočenie značiek, tak aby to dávalo zmysel.

13. február 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet.
Postupujeme ho na riešenie príslušnému odbornému referátu úradu a o výsledku Vás budeme informovať.
Vzhľadom na to, že riešenie tohto podnetu vyžaduje komunikáciu s orgánmi štátnej správy, prosíme o pochopenie a trpezlivosť.



Mgr. Igor Kňazovický
Sekretariát
Mestskej časti Bratislava-Vajnory

14. február 2017

Albatros

Značky boli osadené dobre, akurát sú poškodené. Napr. prejde tadiaľ kamión a prúd vzduchu je schopný na tej úzkej ceste tabule s výstražným osvetlením pootočiť. A vlastne kamión tam nemá čo robiť, keďže vo Vajnoroch je príslušná zákazová značka.
Rýchlejšie a efektívnejšie azda bude obrátiť sa priamo na Združenie JURAVA (ktorého sú Vajnory členom), alebo na Regionálne cesty Bratislava, ktoré majú danú cestu v správe.
14. február 2017

Peter Oravec

Albatros,
predpokladám, že dobre bola označená iba tabuľa s výstražným osvetlením a značkou upozorňujúcou na cyklistov križujúcich vozovku. Mimochodom, na tejto tabuli sú vytrhané aj kábliky na elektrinu, takže celkom určite ani nesvieti. Ostatné značky asi boli možno kedysi osadené dobre, ale jedna z nich teraz ukazuje priamo do poľa (tretia fotografia vyššie) a tretia z nich je ohnutá alebo už aj zlomená (štvrtá foto).
A to, kto to má riešiť, úprimne, ma vôbec nezaujíma. Príslušnosť riešenia podnetu zadáva administrátor portálu OPS.
17. február 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň pán Peter Oravec
Ďakujeme za Váš podnet. Táto časť cyklochodníka je v správe MU Sv. Jur. Napriek tomu však naši zamestnanci boli na „mieste činu“ a problém vyriešili. Podľa fotografií je pravdepodobné, že na jednej značke bol odcudzený solárny panel, ktorý zabezpečuje napájanie svetelnej signalizácie. Zmiznutím panelu sa už zaoberá príslušné oddelenie polície.
Minulý rok bol sprístupnený bezpečný podjazd pod mostom. Značka upozorňujúca na cyklistov so solárnym napájaním tam bola umiestnená len dočasne a dnes už nemá opodstatnenie. Chystáme preto úpravu dopravného značenia.
S úctou



Ľubomír Krištofič
vedúci oddelenia HS, NHIM, IHM
Mestská časť Bratislava - Vajnory
31. júl 2017

Peter Oravec

Bez zmeny. Podnet je stále aktuálny.
02. august 2017

Odpoveď samosprávy

Vážený p. Oravec,
vyfotenú značku neosadzoval MU Vajnory. Sú to zákazové značky ktoré osadzoval správca pozemku a zakazuje vozidlám (vodohospodári) vstup na hrádzu.
Naši zamestnanci napriek tomu tam značku opravili.

Mgr. Igor Kňazovický
Sekretariát mč. Bratislava - Vajnory

08. január 2018

Peter Oravec

Minimálne jedna značka je stále otočená nesprávne a je poškodená. Podnet nie je vyriešený.
15. január 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň Peter Oravec,
ďakujeme za upozornenie na poškodené značky. Naši zamestnanci boli s týmto faktom oboznámení a v priebehu krátkeho času zjednajú nápravu. Je fakt že poškodenie tejto značky sa opakuje, preto žiadame občanov ak zaregistrujú nevhodné konanie aby to oznámili na MÚ alebo Mestskej polícii.
s pozdravom

Mgr. Igor Kňazovický
sekretariát MÚ Vajnory
15. január 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
znnačky boli opravené.

Ing. Jana Julény Tomanová
Oddelenie stavebné, ÚP, ŽP a dopravy
Mestská časť Bratislava – Vajnory
15. júl 2018

Peter Oravec

Je to tam znovu tak, ako to tam bolo. Podnet je znovu aktuálny. Prosím o preposlanie samospráve.
13. november 2018

Peter Oravec

V súvislosti s výstavbou predĺženia Juravy z Vajnor do Ivanky značky (definitívne???) zmizli. Klasik sa pýta "...a to je dobře nebo špatně?". A ja fakt, ale fakt neviem.

Diskusia

Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.