Priechod pre chodcov na Šaldovej

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Vajnory

Vyriešený

Zaslal: Branislav Nopp, 27. februára 2017 Odoslané z mobilnej aplikácie

Dobrý deň, bolo by vhodné doplniť prechod pre chodcov pri vyústení chodníka spoza štátnej školy na Šaldovu. Prechádza tu veľa detí smerom z/do školy/škôlky.

Komunikácia so samosprávou o riešení podnetu

28. február 2017 Odpoveď

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet.
Postupujeme ho na riešenie príslušnému odbornému referátu úradu a o výsledku Vás budeme informovať.
Vzhľadom na to, že riešenie tohto podnetu vyžaduje komunikáciu s orgánmi štátnej správy, prosíme o pochopenie a trpezlivosť.


Mgr. Igor Kňazovický
Sekretariát
Mestskej časti Bratislava-Vajnory

16. marec 2017 Odpoveď


Dobrý deň p. Branislav Nopp,
vašim podnetom sa zaoberala stavebná komisia. Zverejňujeme zápis k tomuto podnetu:

Výpis zo záznamu zo zasadnutia Komisie výstavby, územného plánovania, životného prostredia a dopravy dňa 8.3.2017 o 16.00

1. Prechod pre chodcov – Šaldova – podnet na vyhotovenie
- Šaldova je zjazdný chodník, priechod pre chodcov sa dá z tohto pohľadu namaľovať, ale kúsok cca 20 m odtiaľ je už priechod pre chodcov vyznačený, komisia vzhľadom na malú intenzitu chodcov okolo objektu Šaldová neodporúča priechod vyznačiť. - všetci za

Pekny den,


Ing. arch. Ingrid Krumpolcová
Oddelenie stavebné, ÚP, ŽP a dopravy
Mestská časť Bratislava – Vajnory

20. marec 2017 Odpoveď

Dobrý deň p. Branislav Nopp,
Každý prechod prechod pre chodcov musí byť navrhnutý podľa vyhlášky a technických noriem. Prechod na Čiernom chodníku a stanici projektovali odborníci podľa predpisov. Jeho umiestnenie, koľko ma byt od oblúku a aké sú možnosti smerovania schvaľovali dopravní policajti a nakoniec bol prerokovaní a potvrdený stavebnou komisiou. Preto považujeme tvrdenie, že tu nie je vôľa a chodci sú nám ľahostajní, za neodôvodnené.

Mgr. Igor Kňazovický
Sekretariát
Mestskej časti Bratislava-Vajnory

Diskusia

Branislav Nopp: Nepotešili ste ma. Ak sa to dá, tak s tou intenzitou chodcov ako dôvod sa nestotožňujem. Robil tam niekto merania? Skôr mi to príde, že tu nie je vôľa a chodci sú vám ľahostajní. Mrhanie peniazmi bolo pri navrhnutí a vyhotovení priechodu z Čierneho chodníka smerom k zel.stanici. A ten priechod kúsok odtiaľ má trochu iné smerovanie a ak by si to naozaj niekto odsledoval, tak by ste toto netvrdili.
Branislav Nopp: Ano, vsimol som si zopar novych priechodov, co vnimam velmi pozitivne. Ohladom priechodu na Ciernom chodniku si staci precitat nazor aj inych ludi, nielen mna https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/34616/priechod-pre-chodcov
Neodpovedali ste mi vsak na merania poctu chodcov, ktori tadial prechadzaju. Su to dva odlisne smery s odlisnymi cielovymi stanicami pre tychto ludi, naviac tadeto prechadzaju deti z/do skoly/skolky. Preto prave v tomto konkretnom pripade vidim opacny pristup v neprospech najohrozenejsie skupiny cestnej premavky.
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.