Darci orgánov

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

Vyriešený
meno
Jardo Mladší 14. marca 2017

Koho napadlo umiestniť chodník pre cyklistov medzi autobusy na zástavke a štvorprúdovku?Doslova životu nebezpečné.Ako toto mohol niekto schváliť?

17. marec 2017

Netro

Ahoj Jardo. Napíš na [email protected] a [email protected] a vyjadri svoj názor na tento nezmysel. Návrh, ktorý predstavila Cyklokoalícia totiž polícia, developer a mesto zatiaľ neakceptovali. Tieto zastávky sú však len jeden problém. Oveľa horšie to je na samotnej križovatke Karadžičova - Mlynské nivy. Prosím napíš.
19. marec 2017

Michal T

Ahoj Netri, prosim ta, da sa niekde Vas navrh online pozriet?
21. marec 2017

Netro

21. marec 2017

Netro

Návrh Cyklokoalície, zatiaľ neakceptovaný developerom. Ide o riešenie, ktoré poznajú aj naše Technické podmienky 085 (Navrhovanie cyklistickej infraštruktúry) a často sa používa v zahraničí (hlavne Dánsko, ale prebrali to aj ostatní... UK, USA, Európa)
22. marec 2017

Michal T

Ved ten Vas navrh je ovela lepsi a neporovnatelne bezpecnejsi. To co ma KDI zase za problem, tam ziju sto rokov pred opicami? Alebo chcu, aby tam niekoho zrazili ... Inak ma KDI nejaky email, kde sa im da pisat feedback?
24. marec 2017

Jimmy van Groenewegen

hehe, obidva prípady sú v súlade s technickými podmienkami. Osobne preferujem ten tretí variant podľa TP, ktorý tu nie je uvedený...
05. apríl 2017

batman

Tak ako sa vyjadril môj predrečník tiež nesúhlasím ani z jedným s návrhov. Tretí návrh uvádzaný v TP, ktorými sa p. Netri oháňa, ktorý tu ale ani cyklokoalícia nespomenula je najlepší a najbezpečnejší. Teda prerušenie cyklopruhu v rámci zastávky MHD. Ak tam náhodou bude stáť BUS tak budem mať dve možnosti, ak som zdatný a trúfam si, môžem ho cez voľný priestor obehnúť, ak nie tak si pekne, bezpečne počkám kým odíde. Návrh cyklokoalície spôsobí akurát ďalší neriešiteľný problém a tým bude pohyb chodcov po cyklochodníku, ktorému sa nedá nijakým spôsobom zabrániť. Vzhľadom na obchodné centrum, ktoré sa na stanici plánuje bude pohyb chodcov v tomto mieste enormný. Dovolím si tvrdiť, že to je ešte nebezpečnejšie, samozrejme pre chodcov ako zraniteľnejších v tomto prípade. Veľmi ma mrzí, že zrovna Cyklokoalícia ako "skupina odborníkov na cyklodopravu" predkladá takéto nešťastné riešenia. Už chvíľu ich sledujem, a mám pocit, že sa na celkovú dopravnú situáciu bohužiaľ nevedia pozerať aj s ohľadom na ostatné formy dopravy. Sám som vášnivý cyklista a denne dochádzam do práce na bicykli, ale ak chceme aby ostatný rešpektovali nás, tak musíme aj my rešpektovať ostatných a nie si slepo hájiť len naše záujmy Iniciatíva je dobrá vec, ale nemôže nám úplne zastrieť zrak.
19. júl 2021

Martin Uváček

Podnet vyriešený. Projekt ktorý bol podstatou podnetu sa nakoniec nezrealizoval.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania