Bezohľadné parkovanie na Dudovej pred novostavbou

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

Neriešený
meno
Filip 30. marca 2017

Na začiatku Dudovej ulice (od Starohájskej) si zvykli obyvatelia novostavby parkovať pozdĺžne pri okraji cesty - niekedy aj na chodníku na opačnej strane, čím je zbytočne znížená plynulosť cestnej premávky (častokrát sa dve autá nezmestia vedľa seba). Vzhľadom na fakt, že vo vzdialenosti 30, resp. 50 metrov od novostavby sa nachádzajú veľké parkoviská (jedno pri obchodnej akadémii, druhé oproti dostihovej dráhe), ktoré sú permanentne prázdne až poloprázdne, považujem parkovanie aút na ulici za bezohľadnosť a lenivosť zo strany obyvateľov danej novostavby, ktorým je za ťažko prejsť pár metrov peši, namiesto toho znižujú plynulosť premávky a vytvárajú potenciálne nebezpečné dopravné situácie. Z týchto dôvodov Vás chcem požiadať o zváženie osadenia značiek zákaz zastavenia (príp. žltú čiaru).

20. apríl 2017

Odpoveď samosprávy

Na uvedený problém sme niekoľko krát upozornili príslušníkov poriadkových zložiek. Vozidlá ktoré dnes uvedeným spôsobom parkujú, porušujú pravidlá cestnej premávky, Vami navrhované dopravné značenie je duplicita dopravného značenia, ktoré nemá suplovať nečinnosť poriadkových zložiek.
Kontrolu dodržiavania pravidiel cestnej premávky má výhradne v kompetencii mestská polícia hlavného mesta a Policajný zbor SR, ktoré treba vo veci upovedomiť.
Parkovisko pri dostihovej dráhe nie je verejné a teda nie je možné jeho využívanie.


mestská časť BA-Petržalka
18. máj 2017

Marian

Ja by som len rád poznamenal, že tam hlavne parkujú návštevníci a zamestnanci prevádzok (pizzeria, tapas bar). Obyvatelia až na výnimky parkujú v garáži. V noci je ulica takmer prázdna.
Naopak, obyvateľom to tiež prekáža, momentálne sa snažia spracovať projekt na dopravný inšpektorát a zabezpečiť zákaz zastavenia (žltú čiaru na krajnici)
30. august 2017

Peter

Je tam ponechane 3m pre kazdy smer jazdy.Takze je to v poriadku.Bezpredmetny prispevok.
30. august 2017

Peter

Vazena samosprava,akym sposobom tieto vozidla porusuju pravidla cestnej premavky?Mozno okrem toho bieleho auta ktore zrejme nenechalo na chodniku 1,5 metra,a okrem tych ktori stoja opacne,t.j.,v protismere.Dakujem.
23. august 2021

nesúhlasný postoj k neviditeľným cyklistom

Tie auta tam neprekazaju, vozovka je dost siroka.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania