Rezidenčné parkovanie

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Vrakuňa

V riešení

Zaslal: Monika, 05. apríla 2017

Dobrý deň.
Kedy mestská časť Vrakuňa prijme za vlastné ustanovenia prijaté mestskými poslancami v decembri 2016? Môžem si prísť na Miestny úrad zakúpiť rezidentskú mestskú kartu?
http://hnonline.sk/slovensko/872887-v-bratislave-sa-bude-parkovat-po-novom

Parkovanie vo Vrakuni je otrasné!
1) Skutočne musí mestská polícia rozdávať "papuče" na vozidlá v pracovný deň o 23:26 hod? Viď foto. Skutočne musí blokovať autá a pokutovať obyvateľov Vrakune, ktorí majú 13 rokov trvalý pobyt na Rajeckej, t.j. tu platia dane, a 13 rokov bývajú a parkujú na Rajeckej?
2) Ako viete riešiť vraky stojace mnoho rokov nedotknuté, s neplatnou TK a EK? Prečo môžu na sídlisku parkovať firemné autá - dodávky pretŕčajúce o meter parkovacie miesto - s polepmi EČV Dun.Streda? Viď iné dotazy na tejto stránke.

05. apríl 2017

Monika

3) Prečo mestská polícia pokutuje vozidlá "na požiadanie" niektorých obyvateľov? Prečo jedno auto v stojace V NOCI vraj "v križovatke" - nezasahujúce do premávky!! - zablokujú papučou, a 8 iných vozidiel v tej istej križovatke je v poriadku? Budeme si ako obyvatelia robiť zle a nahlasovať každý večer vozidlá mestskej polícii? Vozidlá stoja hocikedy na chodníkoch a v protismere jazdy, a pokým občan nenahlási porušenie predpisov, tak porušené neboli?

Odpoveď, že je to v kompetencii mestskej polície, písať nemusíte, pretože som dnes ráno mala dlhú debatu s mestskými policajtmi. Podľa nich sa treba s problémami ohľadne parkovania obrátiť na mestskú časť.

Tak sa obraciam a žiadam odpoveď, ako bude mestská časť riešiť tieto tri problémy.

Ing. Monika Kulčárová
08. apríl 2017

Slavomir Kucera

Asi snivam. Prosim Vas na ake poziadanie niektorych obcanov? Ja to vnimam ako obciansku povinnost, treba nahlasovat kazdy priestupok na dispecing mestskej alebo statnej policie.
10. apríl 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet. Parkovacia politika mestskej časti nie je rovnaká ako v hl. mesta Bratislava. Mestská časť nevydáva rezidečné parkovacie karty ani sa nepripojila k parkovacej politike hl.mesta. Mestská časť povoľuje vyhradené parkovacie miesta v zmysle zásad, ktoré sú zverejnené na www.vrakuna.sk. Po 1. Mestská časť neriadí Mestskú políciu. Ak ,,rozdáva" papúče je to na podnet niekoho. Nie je to v kompetencií mestskej časti. Po 2. Neplatná STK ešte neznamená, že mestská časť môže auto hneď odpratať. Samospráva ani mestská polícia nie sú oprávnené skúmať platnosť technickej či emisnej kontroly. Vozidlá s EČV, ktoré nemajú platné tieto kontroly by mali riešiť pri dopravných kontrolách príslušníci štátnej polície, resp. dlhodobo odstavené vozidlá, ktoré majú evidenčné číslo (EČV) sú v kompetencii Okresného úradu - odbor pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie, ktorému sú takéto nálezy a podnety postúpené na priame vybavenie. Pekný deň

Mgr. Henrieta Dvorská
MU Bratislava-Vrakuňa
11. apríl 2017

cestár

Vážená pani (slečna) Kulcarova, iba pár vecí pre vysvetlenie. V meste nie je prijatá žiadna parkovacia politika. Síce p. primátor Nesrovnal vyhlasuje ako rieši parkovaciu politiku, ale zatiaľ je to len chaos a zavádzanie občanov. Je pravdou, že niektoré mestské časti (MČ) s takýmto návrhom nesúhlasia a preto sa nepripojili k tomuto návrhu. Ča sa týka parkovania v priestore križovatiek, toto presne rieši súčasne platná legislatíva a čo sa týka odtiahnutia vozidla, podľa cestného zákona odtiahnutie vozidla dá správca komunikácie, pokiaľ vozidlo tvorí prekážku a obmedzuje plynulosť a bezpečnosť dopravy, lenže tu miesto riešenia problémov s parkovaním sa urobil jeden veľký biznis so zneužívaním vedomostí vodičov, čo je ich chybou, lebo nie sú uzrozumení s platnou vyhlášku o premávke na pozemných komunikáciách
11. apríl 2017

Jan Banesi

Mesto ani MC v podstate aktivne nic neriesi. Peknych 10 mozno az 15 rokov tu hraju mrtveho chrobaka a nechavaju to vsetko na ludi. Vsak my sme stado co zere seno, nech sa dohodnu, nech si odtlacaju auta, nech sa hadaju kto ma pravu a kto nie ... Chapem jednu aj druhu stranu. Jedna sa stazuje, ze nema kde parkovat, druha sa stazuje ze sa tu parkuje tak ako sa parkuje, ze musia odtlacat auta, jedno, dve, tri ... mozem tu o tom pisat strany. Mne to tiez vadi. Jednoduche riesenie. Treba hlasit vsetky parkovania ktore nie su v sulade s legislativou mestskej policii, ci uz ide o statie v krizovatke, alebo branenie v jazde/vo vyjazde, tak isto vsetky auta s vyradenou rychlostou su nezabezpecene vozdila ohrozujuce bezpecnost a plynulost premavky! A uvidite ked sa tu zacnu davat vo velkom papuce a odtahovat auta(ako napriklad v BA - Stare Mesto kde zjavne mestska policia s tym nema problem, tak preco by to nemalo fungovat aj tu) aky tlak zrazu bude na starostu, lebo sa zacne nespokojnost obcanov konecne prejavovat aj nejakym cinom okrem toho ze tu vsetci len vyplakavame a navzajom sa osocujeme. Dnes rano som hovoril susedovi, ze kludne ma moze zastat ked nema kde normalne zaparkovat, ale nech je tak laskavy a necha za sklom svoje telefonne cislo, aby som ho v pripade potreby mohol kontaktovat a on si svoje auto preparkoval, no hadajte aky bol asi jeho postoj ... Ja uz tiez mam toho plne zuby, odtlacat rano 3 auta a potom z dalsej strany na mna huci dalsi sused, ze preco som odtlacil volne stojuce auta pred jeho auto, nech ich otlacim naspat, naozaj stacilo. Pekny den vsetkym.

Diskusia

Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.