Stavba na Kadnárovej?

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Rača

V riešení

Dobry den, chcem sa informovat o zamere na zaciatku Kadnarovej ulici. Co tam vznika??

25. apríl 2017

Anonymný užívateľ

Aneta, treba kontaktovať starostu Mč Bratislava - Rača.
26. apríl 2017

Aneta

Ved toto je odkaz pre starostu:)
26. apríl 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Stavebný úrad Rača vykonal na mieste štátny stavebný dohľad, pričom bolo zistené, že ide iba o vyčistenie a rekultiváciu pozemku.
Vlastník pozemku bol upozornený, že o akýchkoľvek stavebných prácach je povinný informovať Stavebný úrad.

S pozdravom




Eva Miklánková, hovorkyňa MČ Rača
09. máj 2017

Anonymný užívateľ

Dobry den, na pozemku pribudol plot.
15. máj 2017

Marek Kleniar

Miesto oznacene zltov ciarov bolo vyhradene pre kontajnery. Je v poriadku ze na tomto mieste bola vybudovana brana na pozemok? Plot bol namontovany na chodnik, to znamena ze ten je sucastou toho pozemku? Budu zlte ciary premalovane na miesto kam majitel pozmku kontajnery premiestnil?
15. máj 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Opäť bude na tomto mieste vykonaný štátny stavebný dohľad. O jeho výsledkoch budeme inofmrovať.
Ďakujem

Mgr. Eva Miklánková
Hovorkyňa MČ Rača
12. jún 2017

Marek Kleniar

Dobry den. Uz je to skoro mesiac. Bola uz kontrola vykonana, pripadne ake su vysledky kontroly? Dakujem.
12. jún 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

kým ešte pred časom vlastník pozemku deklaroval vyčistenie a kultiváciu pozemku, ktorú aj na vlastné náklady vykonal, následne však vybudoval oplotenie a v hornej časti položil asfalt na upravenú plochu. Keďže ani na oplotenie, ani iné stavebné úpravy nemal povolenie, račiansky stavebný úrad začal v tejto veci konanie o odstránení, respektíve o dodatočnom povolení stavby s tým, že stavebníka vyzval na doplnenie podkladov.

S pozdravom



Eva Miklánková, hovorkyňa MČ Rača
12. jún 2017

Marek Kleniar

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Medzičasom na oplotení majiteľa pribudla aj dopravná značka obmedzujúca parkovanie pri plote v dĺžke 6m. Dopravné značenie môže obec osadiť len so súhlasom dopravného inšpektorátu, preto sa chcem spýtať aj na toto dopravné značenie, či bolo osadené v súlade s vyššie popísaným a základe čoho bolo rozhodnuté o zákaze zastavenia na 6m úseku, na ktorom z môjho laického hľadiska nemôže dôjsť k výraznému ohrozeniu bezpečnosti cestnej premávky alebo narušeniu jej plynulosti, ktoré značka reprezentuje?
12. jún 2017

Odkaz pre starostu

Vážený pán Kleniar,
prosím Vás o pridanie fotografie zobrazujúce osadenie značky, aby sme mohli Vaše otázky preposilať na príslušné oddelenia.

S pozdravom,

Tomáš Štěpán
administrátor odkazprestarostu.sk
Bratislava - Rača
12. jún 2017

Marek Kleniar

Dobry den, prikladam fotku dopravneho znacenia.
26. júl 2017

Marek Kleniar

Dobry den, su v pripade dake novinky?
22. august 2017

Marek Kleniar

Dobry den, v akom stave setrenia je tento podnet?
22. august 2017

Odkaz pre starostu

Vážený pán Kleniar,
prosím Vás o Vašu trpezlivosť, podnet bol opätovne preposlaný na príslušnú úrad.
S pozdravom,

Tomáš Štěpán
administrátor odkazprestarostu.sk
Bratislava - Rača
31. október 2017

Marek Kleniar

Dobry den,
pomohli 2 mesiace trpezlivosti?
02. november 2017

Odkaz pre starostu

Vážený pán Kleniar,
prosím Vás o Vašu trpezlivosť, podnet bol opätovne preposlaný na príslušnú úrad.
S pozdravom,

Tomáš Štěpán
administrátor odkazprestarostu.sk
Bratislava - Rača
24. január 2018

Marek Kleniar

Dobry den, podarilo sa za 7 mesiacov nieco zistit? Cedula stale visi, informacie ziadne...
24. január 2018

Odkaz pre starostu

Vážený pán Kleniar,
prosím Vás o Vašu trpezlivosť, podnet bol opätovne preposlaný na príslušnú úrad.
S pozdravom,

Tomáš Štěpán
administrátor odkazprestarostu.sk
Bratislava - Rača
11. február 2018

Miroslava Radić

Dobrý deň prajem, rada by som sa informovala o riešení tohto podnetu, ktorý bol pridaný pred viac ako 9-timi mesiacmi.
Taktiež by som sa rada dozvedela odpovede na tieto otázky :
1. V minulosti to bolo kvalifikované ako čierna stavba. Aký je aktuálny status ?
2. Odkiaľ má povolenie a či vôbec má od mestkej časti povolenie na prevádzkovanie parkoviska.
3.Kto udelil povolenie na osadenie dopravných značiek?
4. Kto rozhodol, teda povolil vytvorenie vjazdu z Kadnárovej ulice ?
5. Z akého dôvodu a z akého povolenia bolo možné posunutie smetných kontajnerov z ich určeného miesta, ktoré viedlo k úbytku ďalších parkovacích miest?

Vopred ďakujem.
11. január 2019

Marek Kleniar

Pockal som teda rok a pol a starostu uz mame noveho tak snad. Okrem toho ze sa tomuto panovi podarilo zlegalizovat ciernu stavbu s horibilnou pokutou 286 eur (pri ktorej poziadal o splatkovy kalendar) sa viete vyjadrit k 5. otazkam pani Radic a k mojej otazke k dopravnemu znaceniu?
15. júl 2019

Martin Uváček

Stále je tam parkovisko.
24. január 2020

Marek Kleniar

Dobry den. Mohol by niekto odpovedat na uvedene otazky, alebo je potrebne to riesit cez infozakon?

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.