Odstavené auto na Bošániho ulici

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Dúbravka

Uzavretý
meno
Martin 16. mája 2017

Na parkovisku Bošániho vedľa VÚB banky, stojí odstavené auto zn. Volvo bez EČV, bez STK a bez emisnej kontroly.

17. máj 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň Martin,

postup je naprosto totožný s tým čo som uviedol vo Vašom prvom podnete. Vozidlá sú niekoho vlastníctvom a my nemôžeme na základe neplatnej TK a EK vozidlo odstrániť. Vozidlo k tomu aby mohlo byť odstránené musí splňať atribúty uvedené v § 67 ods. 1 zákona o odpadoch ak ich spĺňa sme povinný vyzvať držiteľa vozidla, aby vozidlo odstránil v lehote 60 dní a až potom keď to neurobí držiteľ vozidla v tejto zákonom stanovenej lehote môžeme takéto vozidlo odstrániť. Takže toto ustanovenie zákona o odpadoch až neprimerane ochraňuje takýchto nezodpovedných držiteľov vozidiel.


M. Blažej
Oddelenie územného rozvoja a životného prostredia MČ Dúbravka
22. máj 2017

Martin

predmetné vozidlo má za predným sklom aj EČV napísanú ručne na kartóne, BA 774 DN. Vozidlo bez dokladu o emisnej kontrole a STK.
22. máj 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

pod EČV BA-774DN je evidované vozidlo Mercedes 208 a je nepochybné, že sa nejedná o vozidlo továrenskej značky Mercedes. Ako som uviedol v predošlom podnete MČ Bratislava-Dúbravka nemá žiadny majetkovoprávny vzťah k pozemku na ktorom je vozidlo umiestnené. Požiadali sme preto hlavné mesto ako vlastníka nehnuteľnosti, aby zjednali nápravu a podnikli kroky podľa § 67 zákona o odpadoch
vo veci odstránenia vozidla.

M. Blažej
Oddelenie územného rozvoja a životného prostredia MČ Dúbravka
23. máj 2017

Martin

Dobrý deň, tak to sa už asi jedná aj o podvodné konanie v zámene EČV, pretože tieto vozidlá tam odstavuje partia asi kšeftárov z autami. Čo sa s tým dá prosím robiť, kde dať podnet?
23. máj 2017

Odpoveď samosprávy

Netreba nič robiť, oznámenie o tejto skutočnosti na OR PZ SR podá náš miestny úrad.

Rastislav Bagar, prednosta MÚ Dúbravka
23. máj 2017

Martin

ďakujem
31. august 2018

Lukáš Bartošovič

Zdravim, to Volvo je riesene aj tu https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/40006/dlhodobo-odstavene-auta-na-parkovisku-bosaniho-ulici - kazdopadne som ho na zakliatom parkovisku pri Bosaniho nenasiel (ale ta zlta skodovka tam este strasi). Podnet mozete oznacit ako vyrieseny (alebo uzavrety).

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania