Zákaz nástupu s dieťaťom

Zodpovednosť za riešenie: Dopravný podnik Bratislava, a.s.

Uzavretý

Vodic mi zakazal nastupit do novej euroelektricky 7422 c 4 s malym dietatom v kociku na marianskej po 15 minutach cakania okolo 17 25 napriek tomu ze elektricka je obrovska a s miestom v takom vozidle proste nemoze byt problem. Odmietam taketo sialene chovanie a zvratene spravanie voci rodicom a detom. Ziadam vyvodit zodpovednost voci vodicovi aj vypravcovi alebo komukolvek kto zodpoceda za kapacitu a harmonogram elektriciek.

03. jún 2017

Michal

Súhlasím s podnetom.

Ešte doplním za cyklistov. Ako ste si mohli všimnúť nedávno bol cyklista vyhodený z takmer prázdnej električky v nedeľu!

Podľa DPB sa v električkách Škoda 30T ForCity nenachádza bezpečný priestor na prepravu bicykla. Napriek intenzívnemu googleniu, som však nenarazil na informáciu, že by toto obmedzenie platilo aj v iných mestách. Pritom v ČR sa električky tohto typu už dlhšie používajú. Oslovil som preto spoločnosť Škoda Transportation a.s., som zvedavý na ich stanovisko.

Pokiaľ si DPB túto bezpečnostnú normu iba účelovo vymyslel, je to veľmi poľutovaniahodné a svedčí to o negatívnom vzťahu k mnohokrát avizovanej podpore alternatívnej dopravy.
17. jún 2019

Martin U

Takéto veci ste mali riešiť priamo cez Sťažnosť na DPB. Neviem ako Vám odkazprestarostu v tomto pomôže. Okrem toho za dva roky žiadna reakcia zodpovedných. Je možné, že vo vozidle už niekto s kočíkmi bol, myslím že tejto električky sa zmestia naraz dva kočíky. Asi preto Vám vodič neumožnil nástup.
25. november 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, vodič môže zamietnuť požiadavku na nástup s detským kočíkom, pokiaľ to prevádzkové podmienky nedovoľujú. Žiaľ nepoznáme presnú situáciu, ktorá nastala, avšak zrejme už v električke boli dva kočíky. Je nám to ľúto, no radi by som dodali, že takéto situácie nastávajú len veľmi výnimočne. Ďakujeme za pochopenie.

odbor marketingu a komunikácie Dopravného podniku Bratislava, akciovej spoločnosti

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania