Nesprávne parkujúce autá

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Neriešený
meno
Anonymný užívateľ 10. mája 2013

Na Vysokej ulici (pri Obchodnej) každý deň v zóne so zákazom státia mimo vyznačených parkovacích miest parkujú autá namiesto pozdĺžne, ako je vyznačené vodorovným dopravným značením priečne, čím obmedzujú chodcov. Každý deň tam parkujú tie isté autá a každý deň chodí okolo niekoľkokrát hliadka mestskej polície a toto miesto rada ignoruje. Poprosím o upozornenie polície na zvýšenú kontrolu, aby neboli v centre mesta obmedzovaní chodci parkujúcimi autami.

10. máj 2013

nepso

úplný súhlas, ale všetci aj vieme prečo parkujú priečne , kedže na park.mieste 19 chýba "tyčka" , ktorá by zamedzila parkovanie na tomto mieste - pravdepodobne ju niekto odtrhol , napriek tomu , aj pokiaľ dajú tyčku opraviť , vždy sa tam min.jedno auto medzi ne vojde a nič sa tým nevyrieši...hlavne , že mestká polícia prechádza okolo niekoľko krát a nič neurobí...
14. máj 2013

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet, ktorý preveril okrsok Mestskej polície v Starom Meste. Príslušníci mestskej polície budú pri výkone služby intenzívnejšie kontrolovať parkovanie vozidiel na Vysokej ulici, kontrolu uskutočnia aj dnes, t. j. v utorok 14. mája. V prípade, že mestský policajt zistí porušenie pravidiel parkovania, bude postupovať v súlade so zákonom, t. j. môže majiteľovi vozidla osadiť technické zariadenia zabraňujúce odjazdu vozidla alebo ak vozidlo bude tvoriť prekážku v cestnej premávke, môže mestský policajt rozhodnúť o odtiahnutí vozidla. V obidvoch prípadoch môže majiteľ vozidla dostať blokovú pokutu do výšky 60 eur.

S pozdravom,



Tomáš HALÁN
hovorca


Miestny úrad Bratislava-Staré Mesto
Vajanského nábrežie 3, 814 21 Bratislava
Tel.: +421 2 5924 6245
Fax.: +421 2 5292 0003
Mobil: +421 902 051 743
e-mail: hovorca@staremesto.sk

www.staremesto.sk
www.facebook.com/staremesto.sk

12. jún 2013

Anonymný užívateľ

Podnet nie je vyriešený!!! Každý deň tam musím volať políciu, ktorá odmieta problém riešiť. Na Vysokej ulici každý deň parkuje cca 20 áut mimo vyznačených parkovacích miest, kde platí zákaz zastavenia (zóna) a polícia príde, kývne plecami a odíde.
06. júl 2013

Anonymný užívateľ

Polícia odmieta aj po opakovanom telefonickom nahlásení riešiť situáciu na Vysokej ulici. Podnet je neriešený a hlavne zámerne ignorovaný.
10. október 2013

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň.

podľa stanoviska Mestskej polície "problematike parkovania motorových vozidiel na Vysokej ulici tak ako je to uvádzané v tomto odkaze sa naše hliadky v rámci výkonu služby venujú, čo dokazuje aj štatistika riešených priestupkov tohto druhu v tejto lokalite v tomto roku. Riešili sme tu 129 priestupkov týkajúcich sa bezpečnosti a plynulosti. Samozrejme, ak je občan svedkom nesprávneho parkovania môže túto udalosť nahlásiť na skrátené číslo MsP 159 a prostredníctvom hliadky bude takýto podnet preverený. V prípade jeho opodstatnenosti bude hliadka postupovať v zmysle zákona."

Je len dodám, že Mestská polícia vykonáva svoju činnosť v zmysle zákona o obecnej polícii, nie podľa nariadení primátora.

Mgr. Marek Papajčík
referát vzťahov s verejnosťou
Kancelária primátora hl. mesta SR Bratislavy
14. máj 2014

Anonymný užívateľ

Podnet je neriešený. Autá naďalej parkujú mimo parkovacích miest, mestská polícia nekoná.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania