Neporiadok

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

Vyriešený
meno
Anonymný užívateľ 04. marca 2010

V Petržalke pri Pekárni na konci Budatínskej a na začiatku Vyšehradskej ulice je trávnatý pozemok, o ktorý sa nikto nestará, bezdomovci sem nanosili rôzne paplóny, matrace, pneumatiky a iné odpadky, pozemok v lete nikto nekosí, burina je tam každoročne minimálne meter vysoká. Tak isto to vyzerá aj za pekárňou od Panónskej cesty. Bolo by vhodné upozorniť majiteľa pozemku na jeho povinnosti.

10. marec 2010

Odpoveď samosprávy

Na základe podnetu obyvateľa bolo vykonané šetrenie v teréne a zisťovanie majetkových vzťahov. Následne bol vlastník pozemku – spoločnosť Monar Invest, s.r.o. vyzvaná na vykonanie nápravy v určenom termíne. V prípade, že nedôjde k náprave bude zo strany mestskej časti Bratislava-Petržalka začaté konanie vo veci uloženia pokuty.

S pozdravom

Dária Jašková
sekretariát prednostu Miestneho úradu mestskej časti Bratislava-Petržalka
14. apríl 2010

Kral Dusan

Je to uz viac ako mesiac, co som upozornil na neporiadok, nic sa vsak nezmenilo, snad len to, ze okolo odpadkov zacina rast travicka, ktora vsetku spinu skryje.
26. apríl 2010

Anonymný užívateľ

V súčasnosti je pozemok nachádzajúci sa na rohu Budatínskej ulice a Panónskej cesty vyčistený. Vlastník pozemku bol vyzvaný na zabezpečenie kosby dotknutého pozemku a súčasne bol upozornený na povinnosť zabezpečovať na pozemku celoročnú údržbu zelene. V prípade zanedbania si povinností, vlastníkovi pozemku môže byť uložená pokuta. Pričom uloženie pokuty nezbavuje daný subjekt povinnosti vykonať nápravu.

S pozdravom

Ing. Marián Miškanin, PhD.
prednosta Miestneho úradu mestskej časti Bratislava-Petržalka

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania