Rozbitý chodník Ružinovská ulica

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

V riešení
meno
Ivan K. 10. júna 2017

Veľmi poškodený chodník na úseku cca 200m, od zastávky Súmračná až po Tomášikovu ulicu, ktorý je pri Ružinovskej ulici. Mamičky s kočíkmi a cyklisti (oficiálny cyklochodník cez Ružinov) nemajú kade prejsť, resp. obísť poškodenia, nakoľko je chodník pravidelne poškodený po celej šírke.

13. jún 2017

Odpoveď samosprávy

Pekný deň,

ďakujeme za podnet. Oprava tohto chodníka bude súčasťou obnovy parku pri Paneurópskej vysokej škole. O priebehu tejto obnovy budeme informovať na stránkach Ružinovského echa.

Mgr. Lukáš Pokorný, MU Bratislava - Ružinov
13. jún 2017

Ivan K.

Mozno by bolo dobre aspon opravit vyslovene havarijny stav (zaliat jamy) a komplexnu rekonstrukciu nechat na developersky projekt. Ale ak sa projekt dokonci o cca 2-3r, tak do vtedy sa mame na co tesit. Kazdy den vyuzije tento chodik mnozstvo cyklistov a chodcov, mamicky s kocikmi a pod.
13. jún 2017

Martin Patoprsty

Dobry den, na podnet aktivnych obyvatelov sa pri developerskych projektoch na Posni opravil chodnik od Sumracnej po Lidl. Problem tohto chodnika je, ze podla magistratu hl. m. SR de iure neexistuje a tym padom ho nema kto opravit... park pri Paneuropskej je v stadiu riesenia a pokial nebudu majetkove vysporadanie, tak nie je iste ci to bude zahrnute v projekte parku. M. Patoprsty poslanec za Ostredky
15. jún 2017

Ivan K.

Dal by sa co najlacnejsie/najjednoduchsie opravit aspon havarijny stav? Aspon zaliat tie jamy, kazdy den je tade utrpenie chodit. To ze nie su vysporiadane pozemky je smutne, ale ten chodnik tam realne je a je pomerne dost vyuzivany. Je na uzemi Ruzinova, tak by ho Ruzinov mohol trosku pre svojich obcanov opravit.
Dakujem
31. júl 2017

Katarina

Tento chodnik je zniceny na viacerych miestach ako je uvedene na tejto fotke - po celej dlzke, az po strkovec. Kedze je to oficialna cyklotrasa, dalsia vec, ktoru by bolo dobre vyriesit spolu s opravou, je nakreslit na siroky chodnik cyklisticke pruhy. Inak tam cyklista moze ist rychlostou max tak 2km/h, ak nechce riskovat, ze niekoho zrazi.
11. jún 2018

Andrea

Výtlky na cyklistickej magistrále Ružinovská - Ostredky

Na cyklistickej magistrále Ružinovská od križovatky Tomášikova pozdĺž Ostredkov až ku obratisku električiek na Astronomickej ulici sú chodníky v katastrofálnom stave , výtlky ohrozujú cyklistov.
23. máj 2019

Ivan K.

Nie je mozne tento chodnik opravit aspon provizorne? Ten stav je fakt z mesiaca na mesiac horsi. Uz dva roky nahlaseny podnet s odpovedou, ze cakame na obnovu celeho parku. Ale uz dva roky by sme sa vozili a chodili po opravenom chodniku. Ci do kedy sa bude cakat s opravou? 2020 - 2021? Navrhujem ist si vyskusat tento usek chodnika na bicykli, s kocikom, ale aj peso to zacina byt uz "zabavne".
16. jún 2019

Martin

Stále rovnaký stav.
23. august 2019

Pavel Švec

Pan Patoprsty a Pan Pokorny,
Viete prosim konkretne specifikovat co ste spravili za ostatnych 24+ mesiacov od kedy vam bol podnet nahlaseny?
v mojom ponimani odpoved pana Pokorneho odporuje panovi Patoprstemu.
ak tam ma investor povolenie robit zmeny s parkom, musia byt predsa pozemky a komunikacie vysporiadane, inak by nedostal povolenie (iba ak by sa jednalo o statut vyznamnej investicie - co sa podla mna nejedna)
chodnik chradne a doslova sa erozia tohto kvazi-asfaltu da pozorovat na tyzdennej baze.
problem je o malo vacsi, hlavne pre tych, ktory sa snazia vyuzivat tuto formu infrastruktury.
kvalita chodnika vyhana cyklistov priamo do premavky, no tych odvaznejsich ktory maju radi adrenalin a zostanu na chodniku to posiela ako atomy aby kolidovali s mamickami a ich kocikmi. nespocetne vela krat som to videl na vlastne oci ale zial aj zazil, strikovanie pomedzi tieto vytlky je sice sranda ale aj ta ma svoje hranice.
poprosim preto niekoho fundovaneho, najlepsie cloveka pod ktoreho zodpovednost tento podnet spada aby sa vyjadril a pouzival aj orientacne datumy, a nie len PR suvetia na zmiernovanie frustracie. Sak platime vam dane, tak sa dozadujeme.
vopred dakujem
18. november 2019

Marian

Ružinovská-cyklotrasa-poškodená

Nekoncepčné rekonštrukcie cyklochodníkov na Ružinovskej.

V oktobri som zaregistroval tri "rekonštrukcie" cyklociest v okolí Pošne.
Bohužiaľ v mojich očiach sa jedná skôr o "vykázanie činnosti" ako o vyriešenie reálneho problému.

Nákladná a veľkolepá prestavba ostrovčekov na križovatke Ružinovská - Tomášikova síce vyriešila čiastkový problém, ale cyklocesta naďalej ostáva v žalostnom stave a mnohí cyklisti naďalej volia cestu pomedzi autá stojace v zápche, ako by riskovali zničenie kolies. Problém je neskutočne veľa výtlkov na chodníku určenom pre chodcov a cyklistov. Pritom financia sa našli na takmer zbytočné veľkolepé pomaľovanie ul. Ivana Horváta cyklopruhmi, resp. zbytočné budovanie bezbarierového prechodu na "barierový" chodník na Chlumeckého. vid aj ID79202, ID66540 a ID20034
18. november 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

Podnet bol preposlaný samospráve

Ďakujem
Stanislav
18. november 2019

Ivan K.

Marian, odpoved bude opat, ze pozemky nie su vo vlastnictve Ruzinova a podobne, ako od zaciatku tohto vlakna.
Naozaj je to velmi nebezpecny usek chodnika/cyklotrasy, clovek uz nevie kadial ma kluckovat a aby neprisiel do kolizie s chodcami a zaroven k urazu alebo poskodeniu bicykla.
18. november 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

preveríme situáciu a budeme Vás informovať.

Komunikačné oddelenie
Miestny úrad Ružinov
V prípade ďalších podnetov alebo otázok nás môžete kontaktovať na podnety@ruzinov.sk.
Ďakujeme
19. november 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

mestská časť Bratislava-Ružinov nevlastní tento chodník. V minulosti mestská časť vykonávala opravy na tejto časti chodníka, momentálne sa ale chodník berie ako súčasť Ružinovskej ulice, ktorá je v priamej správe Magistrátu hlavného mesta. Zodpovednosť za vyriešenie podnetu presúvame preto na Magistrát hlavného mesta.

Komunikačné oddelenie
Miestny úrad Ružinov
V prípade ďalších podnetov alebo otázok nás môžete kontaktovať na podnety@ruzinov.sk.
Ďakujeme
20. november 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali Oddelenie správy komunikácií.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania