Prechod a nadchod pre chodcov pri AS Mlynské Nivy

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Ružinov

Uzavretý
meno
Ivan Kováč 10. júna 2017

Po výstavbe komplexu Twin City Vašej pozornosti akiste uniklo odstránenie nadchodu pre chodcov cez ulicu Mlynské Nivy k autobusovej stanici Mlynské Nivy. Taktiež Vašej pozornosti v návale povinností akiste uniklo, že prechod, po ktorom prechádzajú denne tisíce ľudí je bez svetelnej signalizácie a navyše farba cestného značenia je už veľmi slabo viditeľná. Akiste je Vám známe, že za nehody vzniknuté na takto viditeľnom prechode zodpovedá mesto. Prosím o obnovenie nadchodu pre chodcov a obnovenie cestného značenia prechodu pre chodcov medzi Twin City a autobusovou stanicou Mlynské Nivy. Tisíce chodcov a zamestnancov to ocenia. Ďakujem.

10. jún 2017

Roman

akiste vam uniklo ze autobusova stanica ma svoje dni spocitane a nadchod bol prave preto zruseny... t
13. jún 2017

Odpoveď samosprávy

Pekný deň,

ďakujeme za váš podnet. Lokalita autobusovej stanice prechádza úplnou prestavbou a riešenie mimoúrovňového križovania peších a ostatnej dopravy je súčasťou tohto riešenie. Počas prestavby bude prechod cez komunikáciu riešený terajším spôsobom.

Mgr. Lukáš Pokorný, MU Bratislava - Ružinov
16. jún 2017

Ivan Kováč

Dobrý deň, ďakujem za odpoveď. Rád by som podčiarkol skutočnosť, že veľká časť objektu Twin City na ulici Mlynské Nivy je už v prevádzke, tento konkrétny objekt nie je v štádiu prestavby. Zaujímalo by ma, kto konkrétne rozhodol o odstránení nadchodu pre chodcov napriek tomu, že príslušný úrad musel mať vedomosť o tom, že objekt Twin City bude skolaudovaný a v užívaní ešte pred dokončením celkovej prestavby v lokalite autobusovej stanice. Pán Pokorný, mohli by ste mi prosím Vás odpovedať na túto otázku? Ďakujem.
20. jún 2017

Odpoveď samosprávy

Pekný deň,

zistím odpoveď na vašu otázku aj podrobnosti predpokladaného riešenia. Prosím o trochu času. Ďakujem

Mgr. Lukáš Pokorný, MU Bratislava - Ružinov
21. jún 2017

Odpoveď samosprávy

Pekný deň,

vo veci Twin City v súčasnosti rozhodujú dva stavené úrady, Okresný úrad Bratislava a Stavebný úrad Staré Mesto. Každý z úradov rozhoduje príslušné stavebné objekty.
Od leta bude fungovať dočasná autobusová stanica na Bottovej ulici, v objekte obchodného centra Bottova. Táto zmena a búranie objektu autobusovej stanice, prinesie podstatné zníženie pohybu osôb cez komunikáciu Mlynské Nivy.

Mgr. Lukáš Pokorný, MU Bratislava - Ružinov
29. marec 2019

Andrej

Navrhujem uzatvoriť, keďže pozemok je už celý v prestavbe.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania