Chýbajúci strom

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Staré Mesto

Vyriešený
meno
Peter Vavro 09. júna 2017

Bratislava očakáva zmenu klímy a v tomto smere má dokonca vypracovanú a schválenú stratégiu. Na túto tému organizuje aj konferencie. Možno by bolo dobré stratégiu napĺňať aj tým, že sa na miesto chýbajúceho stromu po dlhých mesiacoch vysadí na Hviezdoslavovom námestí už konečne nový a doplní stromoradie.

09. jún 2017

Peter Oravec

Duplicita s
https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/5050/suchy-strom
Prosím admina o postup v súlade s pravidlami portálu OPS.
10. jún 2017

Jaroslav

A čo keď je to duplicita !!! Staraj sa o niečo iné. Stále tu máš také to zbytočné pindy. Máš umytý riad a povysávané? Splnil si si manželské povinnosti?
10. jún 2017

Peter Vavro

Pán Oravec; podnet upozorňujúci na chýbajúci strom bol zverejnený v lete roku 2013 !!!! Samospráva všetkým prisľúbila výsadbu na jeseň. Nie je ťažké si spočítať, koľko jesení od roku 2013 do 2016 bolo. Strom na určenom mieste nie je doteraz a je rok 2017. Duplicita v tomto smere nie je podstatná. Je to názorná ukážka toho, že ani duplicita pri zverejnení oprávneného podnetu a ani prísľub samosprávy nie je zárukov, že strom na svojom mieste bude. A to je podstata problému.
10. jún 2017

Peter Oravec

Pán Vavro, tu sú nejaké pravidlá portálu OPS:
https://www.odkazprestarostu.sk/pomoc
V bode 5 týchto pravidiel sa uvádza:
"Ak zistíme, že Váš podnet je zhodný s podnetom, ktorý sa na portáli už nachádza, kategorizujeme takýto podnet ako duplicitný, dostanete upozornenie, že Váš podnet bol zverejnený ako aktualizácia staršie evidovaného podnetu."
To je všetko, čo môžem k téme duplicity napísať. Ak sú nejaké pravidlá, tak ich dodržujme. Inak tu bude anarchia.
S pozdravom.
10. jún 2017

Peter Vavro

Samosprávy zriaďovateľovi portálu deklarovali svoju pohotovosť a dôslednosť pri vybavovaní podnetov. Prečo je potom toľko podnetov so statusom NERIEŠENÝ? Prečo je v prípade výsadby nového stromu na Hviezdoslavovom námestí verejnosť pravdepodobne zavádzaná od roku 2013 s tým, že sa ešte stále v roku 2017 čaká na vhodné obdobie - jeseň. Nie sú práve toto znaky anarchie? Je skutočne potrebné polemizovať o duplicite a neriešiť postup samosprávy?
10. jún 2017

Peter Oravec

Ja už nemám čo dodať, už som sa vyjadril. Status podnetu samozrejme nie je v mojej moci zmeniť. Necháme to na rozhodnutí admina OPS, aj tak nie je iná možnosť. Dobre?
11. jún 2017

jajboli

Súhlasím s ostatnými. Pokiaľ nie je podnet vyriešený, treba ho zopakovať. Buďme radi že si občania všímajú nedostatky a upozorňujú na ne, inak by naši komunálnici nerobili nič.
19. jún 2017

Odpoveď samosprávy

Ďakujeme za Váš záujem o vzhľad mesta. Prázdne kruhy pre stromy na Hviezdoslavovom námestí sme už vysadili niekoľkokrát, ale nakoľko je výsadba umiestnená na streche podzemnej garáže, dreviny sa nám opakovane neudržali. V minulom roku mal výsadbu týchto stromov realizovať investor v rámci náhradnej výsadby, ktorú mu mestská časť určila v rozhodnutí. Nakoľko investor výsadbu nezrealizoval, je vec riešená ako porušenie podmienok rozhodnutia.



Lucia Rapošová, referát životného prostredia
20. jún 2017

Odpoveď samosprávy

Výsadbu nových stromov na Hviezdoslavovom námestí mal realizovať v rámci náhradnej výsadby investor, ktorému táto povinnosť vyplynula z rozhodnutia mestskej časti. Nakoľko investor túto povinnosť nesplnil, vec sa ďalej rieši ako porušenie podmienok rozhodnutia.

Vladimír Skokňa

oddelenie dopravy, životného prostredia, verejného poriadku a čistoty
Miestny úrad mestskej časti Bratislava - Staré Mesto
Vajanského nábrežie 3, 814 21 Bratislava
tel.: +421 2 59 246 265
mobil: +421 903 429 090
E-mail: vladimir.skokna@staremesto.sk
www.staremesto.sk
23. september 2020

Peter Oravec

Dobrý deň, je tento podnet ešte aktuálny?
Ďakujem.
24. november 2020

Peter Oravec

Dobrý deň,
zaujímavé je, že v roku 2017 sa na mňa zniesla vlna kritiky za to, že som upozornil na to, že tento podnet je duplicitný. Prešli tri roky a po podnete neštekne ani pes, nikto sa nevyjadrí na moju otázku so septembra 2020. Po troch rokoch už tento podnet evidentne nezaujíma nikoho.
To tiež o niečom svedčí.
S pozdravom.
07. máj 2021

Peter Oravec

Dobrý deň,
prosím admina, aby požiadal samosprávu o aktualizáciu vyjadrenia k podnetu.
S pozdravom.
23. júl 2021

Martin Uváček

Tento týždeň som išiel okolo a bol tam už zasadený nový mladý strom.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania