Nebezpečný prechod Rustaveliho pri RNR

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Vyriešený

Neprehladny prechod pre chodcov, musite vyjst na cestu, aby ste videli auta zlava. Velmi nebezpecne.

13. jún 2017

Lucia

Prechod pre chodcov-nebezpečný!!

Velmi nebezpecny, zarasteny frekventovany prechod-Rustaveliho pri RNR
14. jún 2017

Damian

Zebra na prechode je spolovicky uplne zmazana z asfaltu, takze ak si vodic nevsimne tabulu prechodu, je otazkou casu, kedy tam vyhasne nebodaj aj detsky zivot! Nutne okamzite riesit!
14. jún 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

priechod ako aj táto cesta patrí hlavnému cestu, preto kolegov na magistráte žiadame o odpoveď na tento podnet, prípadne riešenie. Ďakujeme.

S pozdravom

Eva Miklánková, hovorkyňa MČ Rača
15. jún 2017

andrea

Ostrihat tieto kriaky bude trvat pracovnikom racianskeho uradu cca. 1 hodinu, cize jednoduchsie bude ich tam rovno poslat, ako cakat kym magistrat odpovie. Problem bude vyrieseny hned a usetrite kopec casu uradnikom a obyvatelia to naozaj ocenia. Odpovede, ze za vsetko moze magistrat uz nikoho nebavia.
20. jún 2017

Lukáš Pitel

Živý plot pri prechode - nebezpečné pre deti! (Gelnická ul. 2)

Trvalo zanedbávaný živý plot (na pozemku patriacom magistrátu) pri prechode Gelnická / Rustaveliho / Radničné nám. Rača je VEĽMI NEBEZPEČNÝ, HLAVNE PRE DETI a osoby nižšieho vzrastu. Kvôli nemu chodci vstupujúci na vozovku nevidia prichádzajúce autá - a naopak autá nevidia chodcov - navyše, keď je daný prechod a zeleň v miernej zákrute. O danú zeleň sa preto treba PRAVIDELNE starať, t.j. niekoľkokrát do roka ju strihať, lebo rýchlo dorastá. Raz ročne nestačí! Napriek viacerým oznamom už roky sa táto situácia opakuje a riešenie neprichádza buď vôbec, alebo príliš neskoro. Prosím o urýchlenú nápravu a pravidelné strihanie.
Čerešnička na torte: CHÝBAJÚCE NAMAĽOVANÉ ČIARY prechodu na pravej polovici vozovky.
20. jún 2017

Lucia

Pani Miklankova, hnerozumiem na co cakate? Stale od Vas nemame odozvu a hlavne riesenie!! Ide o urgent. Cakate az pod kolesa auta niekto nechtiac skoci?
29. jún 2017

Eva Miklánková, hovorkyňa MČ Rača

Dobrý deň,

Živý plot ostrihali pracovníci oddelenia životného prostredia MU Rača.
Uvedený pozemok je vo vlastníctve a správe Hlavného mesta SR , pevne veríme, že dovtedy ako plot opäť narastie sa hl.mesto ujme svojich povinností ako vlastník a správca pozemkov .
Na uvedenú skutočnosť sme Magistrát hl. mesta upozornili osobitným listom.

S pozdravom

29. jún 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za Váš podnet.

Po preverení podnetu si Vás dovoľujeme informovať, že problematické kríky sa nenachádzajú na cestnom pozemku, teda nie sú cestnou zeleňou v správe hlavného mesta. Ide o verejnú zeleň, ktorej údržbu zabezpečuje správca pozemku, ktorým je v tomto prípade MČ Bratislava - Rača.
Na základe týchto zistení sme podnet presmerovali na Miestny úrad MČ Bratislava - Rača, ktorý je povinný zabezpečiť údržbu tejto zelene.

Čo sa týka chýbajúcich čiar priechodu pre chodcov, hlavné mesto problém rieši a o návrhu riešenia Vás budeme informovať.

S pozdravom

Oddelenie komunikácie a marketingu,
Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy
11. júl 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

kríky boli ostrihané MČ, aj napriek tomu, že tieto patria Magistrátu hl. mesta čo dokazujú ja nižšie priložené dokumenty.

S pozdravom,

Eva Miklánková hovorkyňa MČ Rača
14. marec 2019

Aeon

Momentálne sa môže označiť ako Vyriešený

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania