"Zelená strecha" - DS Archa

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Neriešený
meno
Ivana 20. júna 2017

Rada by som informovala o stave strechy na DS Archa,kde prebehol projekt pre zelenu BA.Strecha vysycha.Nie som odbornik a preto neviem,ci je tento stav sucastou standardneho priebehu domestikovania porastu,ale asi by to bolo dobre skontrolovat,nech dojde k ocakavanemu efektu.
Inak vsimnite si 2 zaparkovane auta pri vchode do DS.Toto je bezny stav,pretoze tento vchod nie je pouzivany.P. riaditelka na nas zavolala MP,aby nam dali pokutu za obmedzovanie vstupu (samozrejme zablokovala nas,aby sme nemohli preparkovat).Prave sme riesili chore babatko a bola som rada,ze som mala kde zaparkovat a rychlo dostat dieta do bytu.Nemohla nam dat listok za stierac,kedze islo o vynimocnu situaciu,kedy vchod potrebovali kvoli projektu?Prislo mi to dost neludske,ked normalne sa tu parkuje..

22. jún 2017

Anonymný užívateľ

Strechu nepolievajú asi preto, aby nezatekala .... Radšej riešiť zeleň na zemi ako na streche. Na Kramároch je množstvo ladom ležiacej plochy, na ktorú by sa mohli vysadiť stromy, kríky, osadiť lavičky. Proste urobiť priestor pre ľudí. Namiesto toho tu pribúda jedna stavba za druhou a zeleň totálne ubúda.
22. jún 2017

Ivana

To je iny problem, ale suhlasim, ze by sa tiez malo riesit...k streche: pokial bol vysadeny na streche porast, snad je izolovana, inak moze zatekat aj ked pride dazd. Projekt nebol lacny a mal by mat vysledny efekt. Alebo mali byt prostriedky pouzite inak...
05. júl 2017

Ivana

Ako nerieseny? Super, to sa nema k tomu kto vyjadrit? Ziadam stanovisko (pozrie to niekto, nepozrie, necha sa to vysusit, ma to tak byt...?)..., v opacnom pripade pre mna zadavanie podnetov pre mna nema zmysel a je to len nastroj ako ukazovat, ze ste tu pre ludi, ale realita je ina. Som sklamana...
06. júl 2017

Maros

Dobry den,
este nehadzte flintu do zita, tato stranka ani mne nevyriesila co i len jeden podnet, ale ked som zaslal mail priamo starostovi a prilozil link na prispevok, veci sa pohli. Kusy teraz tusim niekde kandiduje, tak by mohol prejavit iniciativu.
Tej strechy je fakt skoda, nechat to spustnut a vyschnut....Navyse,predpokladam ze to bolo financovane z fondov a v tom pripade ide o dalsie vyhodene poeniaze co by nam tiez nemalo byt jedno.
10. august 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Ďakujeme za Váš podnet. Podnet bol zaslaný na zariadenia DS Archa čakáme na ich vyjadrenie.

Jana Plevová
10. august 2017

Ivana

Dobry den, videla som, ze zacali strechu zavlazovat, v poslednej minute... Je mozne, ze prave preto, ze ste posunuli moj podnet (fandim si?).
10. august 2017

Anonymný užívateľ

Máte niekto možnosť pripojiť aktuálnu fotku strechy ?
16. august 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Zverejňujeme odpoveď z Útvar hlavnej architektky Magistrát hl. mesta SR Bratislavy:

Na streche sa v apríli 2017 ukončila realizácia vegetačných striech. Na jednotlivých častiach je použitý rôzny druh vegetačného koberca (ako je vidieť aj na fotografickom zábere). Nakoľko je tam vždy iný druh vegetácie je aj reakcia na extrémne sucho a extrémne horúčavy iná. O zálievku sa stará a prebieha v réžií domova seniorov a je realizovaná. Tak ako aj ostatná zeleň aj vegetačná strecha trpí extrémami počasia tohto leta. Je však adaptabilná a očakávame jej zazelenie v rámci daného druhu výsadba už v priebehu jesene. Budúci rok sa opäť bude chovať lepšie, bude adaptovaná a dobre zakorenená. Strecha sa priebežne monitoruje.
Podnet sme presmerovali na vybavenie.



Jana Plevová
08. apríl 2018

Anonymný užívateľ

Ako vyzerá strecha po zime ?

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania