Padajúca omietka

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Vyriešený
meno
Anonymný užívateľ 07. marca 2010

Dom Legionárska 1 má vážne poškodenú omietku, ktorej veľké padajúce kusy ohrozujú stovky chodcov prechádzajúcich denne jedným z chodníkov na Račianskom mýte, vedľa ktorého tento dom stojí.

15. marec 2010

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň

Na web stránke odkazprestarostu.sk som našiel podnet občana adresovaný magistrátu. Reagujem, pretože v uvedenom už mestská časť Bratislava – Nové Mesto koná.

K podnetu:

Dom Legionárska 1 má vážne poškodenú omietku, ktorej veľké padajúce kusy ohrozujú stovky chodcov prechádzajúcich denne jedným z chodníkov na Račianskom mýte, vedľa ktorého tento dom stojí.

Uvedený problém sa týka údržby stavby domu za ktorú zodpovedá jej vlastník. Aj keď na priložených fotografiách je situácia z leta minulého roka, stav fasády po vykonaní obhliadky zodpovedá dnešnému stavu. Vlastník stavby je povinný udržiavať ju v dobrom stavebnom stave tak, aby nevznikalo nebezpečenstvo požiarnych a hygienických závad, aby nedochádzalo k jej znehodnoteniu alebo ohrozeniu jej vzhľadu a aby sa čo najviac predĺžila jej užívateľnosť. Zároveň opadávaním omietky alebo iných častí nemôže ohrozovať okoloidúcich. Ak vlastník stavbu riadne neudržiava, môže mu stavebný úrad vo verejnom záujme nariadiť, aby sa v určenej lehote a za určených podmienok postaral o nápravu. Zodpovednosť za stav a škody zostáva na vlastníkovi.

Vlastníkom uvedeného podchodu je Spoločenstvo vlastníkov bytov a nebytových priestorov – Bytový dom Legionárska.

Podnet bol odstúpený Stavebnému úradu, ktorý v nezávislom konaní upozorní vlastníka na povinnosť údržby stavby.

Mgr. Miriam Kamhyiehová

odd. ÚPŽP MÚ B-NM

Podľa informácie zo stavebného úradu, spoločenstvu už boli zaslané výzvy na ktoré nereagovalo. Spoločenstvo vlastníkov bude znovu oslovené výzvou a následne zahájené príslušné správne konanie.

S pozdravom

Ing. Ľudovít Kollárik

Miestny úrad Bratislava-Nové Mesto
26. máj 2010

Andrej Volek

Tiež tade každodenne chodím a zatiaľ sa nič nezmenilo. Vlastníci asi naozaj čakajú na nešťastie a zobudia sa až bude od nich požadované vysoké odškodné ......
Čo však robí stavebný úrad? Kedy nariadi zabezpečovacie práce alebo dá vlastníkom pokutu???
20. november 2010

Jozef Ilčko

Je 20.11.2010 a stále sa nič s tou nebezpečnou omietkou neudialo .....
Asi by ste to mali znova poslať tomu starostovi ....
02. január 2011

Askersky

Kritický stav uvedený v popise sa nezmenil, resp. sa zhoršil a žiadne zabezpečovacie práce (napr. postavenie ochrannej drevenej strechy nad chodníkom ako to urobili napr. na budove vojenskej spravy na Špitálskej) neboli doteraz vykonané.
Prosím o odovzdanie tohoto odkazu novému starostovi p. Kusému.
28. marec 2012

Peter

Mojej dcere tam nedavno skoro tresol kusisko omietky na hlavu. Kedy bola o 2 kroky vpredu, uz tu mozno dnes nie je.
Pan starosta, stavebny urad, vlastnici pre Boha, ved uz s tym nieco konecne urobte!!!
22. september 2012

R

Dom sa momentalne opravuje. Myslim, ze uz aj na danom mieste je lesenie a robi sa kompletna rekonstrukcia omietky domu, cize je mozne povazovat podnet za vyrieseny.
28. október 2012

Peto

Ahoj R, mylis sa opravuje sa susedny dom - PODNET NIE JE VYRIESENY! Nebezpecenstvo stale trva.
22. apríl 2014

Anonymný užívateľ

Podnet neriešený.
15. marec 2016

Tomas

fasada opravena podnet vyrieseny
15. december 2016

Ružinov - Prievoz

Na základe poslednej aktualizácie z 15.3.2016 prosím o označiť za vyriešené
05. september 2018

Martin U

Podnet vyriešený už v roku 2016. Prosím o aktualizáciu statusu.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania