Nefunkčné verejné wc a smeti okolo

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Staré Mesto

V riešení
meno
Antoan 28. júna 2017

Dlhodobo uzatvorené verejné WC v husto frekventovanej oblasti. V dezolátnom stave čo pôsobí odstrašujúco na okoloidúcich.
V okolí sú stromy taktiež dlhodobo obsypané ohorkami z cigariet a rôznym smetím. Bolo by vhodné na toto znečistené miesto umiestniť odpadové koše a upozornenie odpad patrí do koša a nie na zem.

18. júl 2017

Ján

Páni úradníci z magistrátu tam nechodia , tak občania môžu ísť do kríkov. A tie špaky sa už nedajú vyfajčiť tak preto je ich tam toľko.
Mestská polícia by mala týchto znečisťovateľov pokutovať. Vedľa je kôš aj na cigaretové ohorky. Len niekomu je zaťažko prejsť tri kroky ku smetnému košu.
Sám som fajčiar a mne to problém nerobí.
25. júl 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za Váš podnet.

Na podnet sme upozornili príslušný útvar Magistrátu hlavného mesta SR, ktorý sa ním bude zaoberať.

S pozdravom


Oddelenie komunikácie a marketingu,
Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy
02. august 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

hlavné mesto zabezpečilo vyčistenie tohto priestoru a tiež upozornilo dodávateľa prác, aby zvýšil kontrolu pri udržiavaní poriadku.

S pozdravom

Oddelenie komunikácie a marketingu,
Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy
12. august 2017

Antoan

Ďakujem za vyriešenie a odstránenie neporiadku v tejto časti.
Ešte by som bol rád, keby ste sa vyjadrili k problému s verejnými WC a vyriešili to tak rýchlo, ako ste odstránili neporiadok v ich okolí.
12. august 2017

Antoan

01. máj 2019

Floralys

Kapucínska-Verejné služby-iné

je mozne spustenie tychto verejnych toaliet? ak nie tak zburat alebo inak vyuzit.
01. máj 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
podnet opätovne preposielame samospráve.

Matúš Sedlák
Odkaz pre starostu
sedlak.odkaz@gmail.com
02. máj 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali Sekciu správy nehnuteľností, ktorá sa ním už zaoberá.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
10. jún 2019

Antoan

WC sú stále v dezolátnom stave a nefunkčné.
11. jún 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
podnet opätovne preposielame samospráve.


Matúš Sedlák
Odkaz pre starostu
sedlak.odkaz@gmail.com
11. jún 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ospravedlňujeme sa, došlo k chybe a odpoveď Sekcie správy nehnuteľností nebola zverejnená. Po prešetrení bolo zistené, že tieto toalety sú v správe MČ Staré Mesto a nie Magistrátu. Odpovede z roku 2017 považujeme za nedostatočné, pretože mesto síce zabezpečuje poriadok v okolí toaliet, ale nie správu toaliet samotných o čom vlastne tento podnet bol. Posielame ho preto na MČ Staré Mesto.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
17. jún 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
priestory verejných toaliet MČ Staré Mesto v súčasnosti prenajíma na základe riadnej zmluvy o nájme nebytových priestorov za účelom prevádzky verejných toaliet a baru.
Nakoľko však doposiaľ nebola uskutočnená žiadna rekonštrukcia a nebytový priestor je zrejme neužívaný, a tiež na základe viacerých podnetov od obyvateľov a návštevníkov Starého Mesta, ktorí upozorňujú na trvalý neporiadok, nečistotu a zanedbanosť priestorov ako aj ich okolia, vyzvala MČ Staré Mesto nájomcu na okamžitú nápravu.
V prípade, že nedostatky nebudú odstránené bezodkladne, mestská časť bude postupovať v súlade s nájomnou zmluvou a postúpi všetky právne kroky za účelom ukončenia nájomného vzťahu.

Oddelenie komunikácie MÚ Bratislava - Staré Mesto
18. jún 2019

Antoan

Verejné toalety s barom to nemajú ani v Kuvajte. To je asi svetový unikát. :-) Tá zmluva už mala byť už dávno ukončená. Už sa to ťahá roky a nič z toho. A sankcie. Priestor je zrejme neužívaný podľa samosprávy,. To znamená , že tam nikto nikdy nebol na kontrolu či sa tam niečo urobilo. Tu vidieť aká je povrchná samospráva a kompetentný , ktorý to majú na starosť.
A hlavne my chceme Verejné toalety a nie bar! Napríklad v Skalici v centre mesta majú nové čisté toalety s pani čo ich stále udržiava v čistote a hlavne zadarmo!
18. jún 2019

Antoan

Toto je príklad ako sa to dá ,že také malé mesto ako je Skalica a je tam poriadok čisto zrekonštruované domy udržiavané pamiatky (lístok celodenný na všetky pamiatky 3 € na osobu) a nie ako tu, že sa horko ťažko niečo urobí po mnohonásobnom upozorňovaní od občanov, čo by mala robiť správa mesta sama od seba pretože je to ich zamestnanie a teda aj povinnosť.
15. december 2019

Antoan

Kedy budú prevádzkované verejné WC. Odpovedali ste 17.jún.2019 a odvtedy sa nič neudialo .Stav je stále rovnaký. WC sú stále nefunkčné všetko je v pôvodnom stave. Dokedy to bude takto vyzerať.
20. júl 2020

Martin Uváček

Podnet neriešený. Toalety sú stále uzavreté.
31. júl 2020

Antoan

Prosím opätovne preposlať samospráve.

Po roku sa stále nič neudialo. Samospráva 17.júna 2019 odpovedala ,že bude problém riešiť . Po roku je stav ešte horší.
02. august 2020

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet bol opätovne preposlaný samospráve.

Andrea Addová
Odkaz pre starostu
addova.odkaz@gmail.com
08. máj 2021

Martin Uváček

Toalety sú aj v roku 2021 stále nefunkčné a MČ staré mesto neodpovedá.
10. máj 2021

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet bol opätovne preposlaný samospráve.

S pozdravom

Andrea Addová
Odkaz pre starostu
addova.odkaz@gmail.com
10. máj 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
aktuálny stav s prenájmom bývalých verejných WC preveríme na majetkovom oddelení.

Žiaľ, čo sa týka neporiadku na zastávke MHD, to je v kompetencii hlavného mesta, ktoré sa o tento priestor stará. Chápeme, že vás zaujíma výsledok, nie prehadzovanie zodpovednosti, váš podnet k čistote lokality budeme komunikovať s magistrátom.
Ďakujeme za pochopenie.

Oddelenie komunikácie s verejnosťou, Miestny úrad Bratislava-Staré Mesto
14. máj 2021

Ján

Wc treba sprevádzkovať. Kam majú ľudia chodiť do kríkov alebo kde? Barov máme v meste dosť , ale wc žiadne. Mesto by sa malo viac zaujímať o verejné služby pre obyvateľov BA. V tomto smere výrazne zaostávame oproti iným štátom EU.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania