Upchatý kanál Krasňany

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Rača

V riešení

Na ulici Horská pred križovatkou s Peknou cestou je kanál, ktorý sa roky nečistí. Fotka hovorí za všetko. Potrebné vyčistiť

10. júl 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Horská ulica je na hranici Nového mesta a Rače a nie je v správe MČ Rača. Odkaz skúsime presmerovať na MČ Nové Mesto.

S pozdravom

Eva Miklánková, hovorkyňa MČ Rača
27. júl 2017

Martin U

Reakcia Nového Mesta nič?
27. júl 2017

Odkaz pre starostu

Vážený uživateľ "Martin U",
podnet bol opätovné preposlaný na mestskú časť Bratislava - Nové Mesto.
Nakoľko je čas dovoleniek, prosím o strpenie.

S pozdravom,

Tomáš Štěpán
administrátor odkazprestarostu.sk
Bratislava - Rača
27. august 2017

Martin U

Čas dovoleniek už asi uplynul a veci sa nezmenili. Celá tá ulica vyzerá akoby nemala pána - nekosená burina, prepadnutý asfalt a ľudí to vôbec netrápi
16. február 2018

Martin U

Stále nič, bez zmeny. Kanál zanesený
19. máj 2018

Martin U

Už to bude rok a nič sa nezmenilo. Niekto sa zo zúfalstva snažil prečistiť jednu mriežku. Potrebné opäť preposlať zodpovedným.
21. máj 2018

Odkaz pre starostu

Vážený uživateľ "Martin U",
podnet bol opätovné preposlaný na mestskú časť Bratislava - Nové Mesto.

S pozdravom,

Tomáš Štěpán
administrátor odkazprestarostu.sk
Bratislava - Rača
14. jún 2018

Odkaz pre starostu

Vážení užívatelia,
podnet bola opätovne preposlaný na Magistrát hl. mesta Bratislava.

S pozdravom,

Tomáš Štěpán
administrátor odkazprestarostu.sk
Bratislava - Rača
29. jún 2018

Odkaz pre starostu

Vážení uživatelia,
podnet bol opätovné preposlaný na Magistrát hl. mesta.


S pozdravom,

Tomáš Štěpán
administrátor odkazprestarostu.sk
Bratislava - Rača
01. október 2018

Martin U

podnet neriešený a bez zmeny, bez reakcie zo strany magistrátu.
02. október 2018

Odkaz pre starostu

Vážení uživatelia,
podnet bol opätovné preposlaný na Magistrát hl. mesta.


S pozdravom,

Tomáš Štěpán
administrátor odkazprestarostu.sk
Bratislava - Rača
03. október 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet. Podnet bol postúpený vecnému útvaru Magistrátu hlavného mesta SR Bratislava na posúdenie/vybavenie.
O výsledku Vás budeme informovať.

Ďakujeme a pekný deň


Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava
04. október 2018

Martin U

Momentálny stav. A podobne vyzerajú aj ďalšie kanále na tejto ulici.
04. október 2018

Odkaz pre starostu

Vážení uživatelia,
podnet bol opätovné preposlaný na Magistrát hl. mesta.


S pozdravom,

Tomáš Štěpán
administrátor odkazprestarostu.sk
Bratislava - Rača
29. december 2018

Martin U

Po vyše roku márneho boja vyzerá tento kanál stále rovnako. Údržba celej Horskej ulice (čistenie, strihanie náletovej zelene, kanalizácia, prepady vozovky) je na nulovej úrovni. Znovu potrebné preposlať novému vedeniu tohto mesta.
30. december 2018

Odkaz pre starostu

Vážený uživateľ "Martin U",
podnet bol opätovné preposlaný na Magistrát hl. mesta.
Nakoľko je čas dovoleniek, prosím o strpenie.

S pozdravom,

Tomáš Štěpán
administrátor odkazprestarostu.sk
Bratislava - Rača
02. január 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

príslušný vecný útvar hlavného mesta preveril Váš podnet. Predmetná komunikácie nie je zaradená v sieti komunikácií hlavného mesta. Hlavné mesto SR Bratislava, ako každá samospráva na Slovensku, môže vykonávať správu a údržbu len majetku, ktorý vlastní, alebo jej bol zverený do správy. Váš podnet posielame Miestnemu úradu príslušnej mestskej časti na posúdenie/vybavenie.

Ďakujeme za pochopenie a ostávame s pozdravom


Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
07. január 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

napriek tomu, že podľa podkladov, ktoré má MÚ Rača k dispozícii nie je uvedená komunikácia v našej správe, vyčistenie kanála zabezpečíme akonáhle to poveternostné podmienky dovolia.

Zároveň pre budúcnosť doriešime otázku správy uvedenej komunikácie.

Za vzniknutú situáciu sa ospravedlňujeme.



MÚ Rača – oddelenie životného prostredia
07. január 2019

Martin U

Ďakujem za prvú odpoved, ktorá ma pri tomto podnete potešila. MČ Rača mal týmto u mňa veľký palec hore, hlavne čo sa týka budúcej správy tejto ulice. Môžem dať do pozornosti aj další podnet z tejto ulice, na ktorý by ste sa mohli pozrieť
https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/60239/prerastene-kriky-horska
08. január 2019

Odkaz pre starostu

Vážený uživateľ "Martin U",
predmetný podnet o ktorom sa zmieňujete
https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/60239/prerastene-kriky-horska
patri do posobnosti Noveho Mesta.
Prosim pridajte aktualizaciu v danom podnete, aby prislušny administrátor vedel reagovať.

S pozdravom,

Tomáš Štěpán
administrátor odkazprestarostu.sk
Bratislava - Rača
17. február 2019

Martin U

Chcem sa spýtať, či už MČ Rača ten kanál čistila, nakoľko vyzerá prečistený aj další kanál povyše na ulice vyzerá udrziavanejsie.
17. február 2019

Odkaz pre starostu

Vážení uživatelia,
podnet bol opätovné preposlaný na MU Raca.


S pozdravom,

Tomáš Štěpán
administrátor odkazprestarostu.sk
Bratislava - Rača
18. február 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

vyzvali sme súkromného správcu, aby kanály na svojej ceste udržiaval v prevádzkyschopnom stave. Sme radi, že tejto našej požiadavke aspoň z časti vyhovel.

S pozdravom

MÚ – Rača
24. február 2019

Martin U

Podnet sa vzhľadom na prečistenie kanála môže označiť ako vyriešený.
15. júl 2019

Martin U

A sme tam, kde sme boli pred dvoma rokmi. Súkromný správca sa o vpusty nestará, od Burgundskej po Peknú cestu sú opäť upchaté.
03. september 2019

Martin U

Súkromný správca zase kašle na údržbu svojho majetku. Podnet zas neriešený.
17. október 2019

Martin U

Nekonečný podnet. Správca tejto komunikácie absolútne neudržiava dažďovú kanalizáciu. Podnet znovu aktuálny.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania