Výtlky na Banšelovej

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

V riešení
meno
Jozef 10. júla 2017

Cesta koridor slúži obyvateľom Banšelovej ako prístupová cesta k Rádiovej a k zastávke trojejbusov. Hlavne vo večerných hodinách hrozí poranenie nôh. Výtlky sú aj 10cm hlboké.

12. júl 2017

Odpoveď samosprávy

Pekný deň,

ďakujeme za podnet. Opravu komunikácie zaradíme do harmonogramu opráv ciest v tomto roku.

MU Bratislava Ružinov
14. máj 2018

Alen

Výtlky na ceste a parkovisku

Zničené parkovisko a prístupová cesta, samé výtlky v období dažďa samé kaluže bolo by potrebné dať aj toto do poriadku
30. máj 2018

Odpoveď samosprávy

Pekný deň.

Ďakujeme za podnet.

MČ Bratislava-Ružinov na komunikácii Banšelova, ktorá je v správe MČ Bratislava-Ružinov v úseku od Rádiovej po Galvaniho vymenila asfaltový povrch.
Uvedené výtlkysa nachádzajú na komunikácii a parkovisku, ktoré neevidujeme vo zverovacom protokole.

S pozdravom

Kancelária starostu
08. jún 2018

Jozef Mušec

Žiadna odpoveď, žiadna oprava !!!
12. jún 2018

Jozef

V prvom maily je v roku 2017 písané že to zaradíte do plánu oprav. V roku 2018 píšete že Uvedené výtlky sa nachádzajú na komunikácii a parkovisku, ktoré neevidujeme vo zverovacom protokole.
Čo to znamená a čo s tým ako iniciátor môžem urobiť?
Ďakujem
09. august 2018

Jozef

Dobrý deň,
prísľub samosprávy na opravu komunikácie bol na realizáciu v roku 2017! ???
Stav je stále rovnaký.
Je možné naplánovať to ešte v roku 2018?
Ďakujem
26. október 2018

Jozef

Asfaltový povrch na komunikácii

Výtlky v nočných hodinách na komunikácii pre autá a chodcov
12. november 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

vo veci Vášho podnetu Vás informujeme, že predmetné výtlky sa nachádzajú na pozemku registra „C“ p. č. 14472/1 k. ú. Trnávka zapísaného na LV č. 1 vo vlastníctve hlavného mesta SR Bratislavy v jeho priamej správe. Ide o komunikáciu Banšelova, ktorá je ako komunikácia III. triedy zverená do správy MČ Ružinov. Z uvedeného dôvodu je potrebné sa v danej veci obrátiť na mestskú časť.

Ďakujeme za porozumenie a ostávame s pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
14. november 2018

Jozef

Dobrý deň,
mesto BA tvrdí že je to mestkej časti Ružino. Mestská časť to nemá vo "zverovacom protokole".
Mám to zabrať a opraviť?
Alebo Kocúrkovo?
07. marec 2019

Katarína Šepeľáková

Banšelova-cesta-rozbitá (väčší úsek)

chcela by som nahlasit viacero vytlkov a velmi znicenu cestu v Bratislave, cast Trnavka na velkom parkovisku pri Country Club Koliesko. Parkovisko vyuzivaju obyvatelia ulice Banselova a aj navstevnici restauracie, je v dezolatnom stave. Cesta je zanesena od kuskov rozbiteho asfaltu, su v nej diery a je to dost nebezpecne aj pre chodcov, moze dojst k urazu vytknutim clenka, mamicky s kocikom a bohuzial aj imobilny spoluobcania nevedia niektorymi usekmi prejst. Nehovoriac o tom, ze ked naprsi, parkovisko je ako bazen na Pasienkoch..

Mozete s tym nieco spravit?
18. marec 2019

Maťa Cimermanová

Už dlhodobo (2 roky) sú tu neriešené vytlky.
31. máj 2019

Jozef

Banšelova-chodník-výtlk

Dlhodobo neriešený problém výtlkov. Mestská časti a mesto sa vyhovárajú že to nemajú v pôsobnosti!?
04. jún 2019

Peter

Cela pristupova cesta je stale rozbita, nicia sa pneumatiky
06. jún 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
podnet opätovne preposielame samospráve.

Matúš Sedlák
Odkaz pre starostu
sedlak.odkaz@gmail.com
17. august 2019

Jozef

ako obycajne mesto nič sa nerieši, ziadna informacia, ziadna poziadavka , nevraviac o tom ze je to bezprizorny usek , lietajuce papiere, burina...
21. november 2019

Peter

Stále neriešené!
21. november 2019

Jozef

To je uz asi na starostu. Pozdravujeme.
22. november 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet bol opätovne poslaný samospráve

S pozdravom
Stanislav
18. marec 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

mestská časť Bratislava - Ružinov má zverenú iba komunikáciu Banšelova, nie bočné chodníky vo vnútrobloku. Jedná sa konkrétne o komunikáciu, ktorú prikladáme vyznačenú v prílohe. Žiadne nové informácie ohľadom zverených častí komunikácie nemáme. Pokiaľ boli nejaké zmeny ktoré neevidujeme prosíme Magistrát o zaslanie písomností, ktoré budú korešpondovať s protokolom ( ako dĺžka, šírka zverenej komunikácie). Na základe momentálnych podkladov prehadzujeme podnet na Magistrát hlavného mesta.

Komunikačné oddelenie
Miestny úrad Ružinov
V prípade ďalších podnetov alebo otázok nás môžete kontaktovať na podnety@ruzinov.sk.
Ďakujeme
18. marec 2020

Odpoveď samosprávy

Posielame obrázok.

Komunikačné oddelenie
Miestny úrad Ružinov
V prípade ďalších podnetov alebo otázok nás môžete kontaktovať na podnety@ruzinov.sk.
Ďakujeme
18. marec 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali kompetentné oddelenie, ktoré sa ním už zaoberá.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
22. apríl 2020

Peter

Tento podnet je 2x zadany a to aj na linku: https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/67601/banselova-cesta-rozbita-vacsi-usek Ziadam o stanovenie datumu opravy. Auto uz budem mat o chvilu na tychto vytlkoch uplne znicene!
30. apríl 2020

Ladislav Nagy

dlhodobo znicena komunikacia
01. máj 2020

Peter

...
12. máj 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Oddelenie správy komunikácii preverilo podnet a uviedlo:

„Banšelova ulica je zaradená v sieti miestnych komunikácií na území hlavného mesta Bratislavy ako miestna komunikácia III. triedy, v dĺžke 282 m. Vrátane priľahlých chodníkov bola komunikácia v roku 1992 zverená do správy MČ Ružinov. Stavby nachádzajúce sa pozemku „C“ parcela č. 14472/1, kat. územie Trnávka boli vybudované v rámci vnútro-sídliskovej infraštruktúry a nie sú súčasťou miestnej komunikácie Banšelova. Oddelenie správy komunikácií nedisponuje žiadnymi relevantnými dokladmi - protokoly o odovzdaní a prevzatí - k predmetným stavbám a vnútro-sídliskové priestory nespravuje.“

Z uvedomeného vyplýva, táto komunikácia patrí medzi nezaradené. To znamená, že ju nemá v správe ani mesto, ani príslušná mestská časť. Zákon mestu umožňuje vykonávať údržbu iba na komunikáciách, ktoré má v správe. Preto v spolupráci s mestskými časťami momentálne pripravujeme proces takzvanej pasportizácie komunikácií (ciest a chodníkov), aby postupne všetky komunikácie v meste mali jasne identifikovaného správcu. Podnet evidujeme, no kým neprebehne proces pasportizácie, máme v jeho riešení zviazané ruky.

Ďakujeme za trpezlivosť a za to, že nám pomáhate spraviť naše mesto krajším.
S pozdravom,

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
17. máj 2020

Jozef

Dakujeme za priebezne informovanie.
V pripade ze je to "chodnik" mozeme tam dalej parkovat? Prosim o namalovanie boxov alebo osadenie znacky.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania