Práce na stavbe mimo povolených hodín

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Ružinov

V riešení
meno
Zuzana 17. júla 2017

Dobry den. Projekt Galvaniho dvory na ulici Na krizovatkach Galvaniho. Investor Macho Consulting, realizator Strabag. Opakovane takmer kazdy den porusuju vydane stavebne povolenie!!! Pracuju mimo povolenych hodin. Napriklad bagrovali do 21:40, pracuju v sobotu po 13:00 (vcera 15.7 tu vrcali miesacky do 18:00) a dokonca aj v nedelu, uz kazdu. Dnes je nedela 16.7.2017 a na stavbe sa pracuje. Mozete s tym nieco urobit ? V najblizsom okoli byvaju prevazne rodiny s detmi a je proste neunosne aby takto porusovali zakon a ludia nemali trosku pokoj aspon cez vikend. Cez tyzden uz rachotia tesne po 6:00 na co tiez nemaju pravo. Dakujem v menej obyvatelov a najma deti z Trnavky, ktore proste nemozu spat

18. júl 2017

Odpoveď samosprávy

Pekný deň,

ďakujeme za Váš podnet. Váš podnet sme postúpili na riešenie Stavebnému úradu, ktorý požiadal stavebníka aby prispôsobil stavebné práce a používané technológie existencii obývaných stavieb v okolí.

MU Bratislava Ružinov
02. august 2017

Lenka

pripájam hluk napr. z 6.6.2017 21:47

prace tohto druhu nie su v neskorych hodinach ojedinele, posledne 27.7. hucala betonova pumpa opat 21:45
rano pracuju od 6:00, namiesto budika mame hluk zo stavby
v nedelu sa vykonavaju podla stavebnika "tiche prace" - pracoval zeriav a hrkotali robotnici so zeleznymi prutmi, zeriav im ich premiestnoval, neviem, ci toto su prave "tiche prace"
13. august 2017

Lenka

druhu nedelu sa na stavbe nepracuje, verime, ze to tak bude i pokracovat, dakujeme
03. september 2017

Lenka

na stavbe sa opäť v nedeľu pracuje :(
05. september 2017

Lenka

Galvaniho dvory práce v nedeľu

Dobrý deň,

počas leta uz bol hlásený problém stavebných prác počas dní voľna - nedeľa na projekte Galvaniho dvory (Avidol). Krátkodobo stavebnik dodržiaval, že sa v nedeľu nepracuje a opät v nedeľu 3.9.2017 sa v obednom čase vo veľkom hrkoce ( montáž debnenia, kladenia železa, trieskanie kladivami). Práce prebiehajú v zastavanej časti (bytovky, kde bývajú rodiny s deťmi), od stavby nás delí cca 15m.
Obyvateľov nezaujíma, že developer nestíha dohodnuté termíny, my chceme aspoň v nedeľu kľud a nerušene si oddýchnuť. Je možné vyriešiť tento problém dlhodobo a nie iba na dva týždne?
Dakujeme.
06. september 2017

Lenka

ranny budicek 6:05 trieskanim pri kladeni zeleza, zase budeme mat mrzuty den :(, vsetkym nam je jasne, ze prace su potrebne, cim skor to spravia, tym skor bude klud, ale znamena to, ze musime teraz dva roky tolerovat trieskanie v skorych rannych (prip.neskorcyh vecernych) hodinach? je mozne im upravit rozsah hodin, kedy mozu pracovat napr. od 7 do 19tej a aj to budu dodrziavat? takto nebudeme mat dalsie dva roky chvilu kludu, preco musime byt vyhanani z vlastnych bytov a ist mimo domova, ak si chceme oddychnut?
06. september 2017

Zuzana

Dobrý deň prajem. Ako autorka podnetu musím dať za pravdu ostatným, ktorí sa tu vyjadrujú, Práce na stavbe sú naozaj neúnosné a realizátor výstavby spoločnosť Strabag si doslova robí čo chce. Pracuje od skorých ranných hodín napríklad od 6:05 a podobne. Ale úplný vrchol arogancie a ignorancie blízkeho okolia je v tom, že naďalej pracuje počas nedieľ, sobôt aj poobede. A nedá mi nespomenúť, že počas posledných dvoch štátnych sviatok teda 29.08. a 01.09.2017 sa samozrejme tiež robilo. Apelujeme na Vás, aby ste s tým konečne niečo urobili. Opakujem, že výstavba prebieha v bezprostrednej blízkosti husto obývanej zóny, Prevažne mladými rodinami a deťmi a ďalej seniormi. Je možné, že bežní občania sa nemôžu domôcť nápravy ? Prosíme Vás aby ste zakročili. Máme volať každú nedeľu políciu ? Alebo koho aby sme mali kľud aspoň počas víkendu. Ďakujem v mene obyvateľov Ružinova.
11. august 2019

Stefan Micovcin

Je nedela 11.August 2019 - takze sme 2 roky od podnetu a ako kazdy vikedn po cele dva roky aj teraz rozbijaju debnenie, mlatia kladivom od rana do vecera.
NEdela 5 hodin poobede a akoby niekto prerabal byt v bytovke, pritom to "stavaju" vedlajsiu bytovku.
13. august 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
podnet opätovne preposielame samospráve.

Matúš Sedlák
Odkaz pre starostu
sedlak.odkaz@gmail.com
25. august 2019

Stefan Micovcin

Dobrý deň,

Nedeľa 25.8 a zo stavby od rána ide hudba, rezanie flexou a buchot kladivom - rozbijajú debnenie.
Stavebné práce v plnom prúde.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania