Trojmedzie umožňuje rýchle a trefné porovnávanie

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Vyriešený

Zaslal: Peter Oravec, 20. mája 2013

Trojmedzie je oblasť, kde sa stretáva Slovensko, Rakúsko a Maďarsko. Je to blízko pri obci Čunovo, takže takmer v Bratislave. Ide o pomerne často navštevovaný kúsok zeme, je tam aj malá výstavka sochárskych diel, vedú tam poľné cesty z Rajky (Maďarsko), Duetsch Jahrnhofu (Rakúsko) a aj z Čunova. Takže:
Kto má ten kúsok zeme pokosený? Rakúšania aj Maďari. Slováci nie.
Kto tam vysadil okolo areálu stromčeky? Rakúšania aj Maďari. Slováci nie.
Kto tam má hrdzavé zvyšky starých značení? Slováci. Rakúšania a Maďari nie.
Stručné, rýchle a jasné.
Poznámka k fotkám: Tam, kde je na fotke metrová tráva a hrdzavé stĺpy - to je (pohľad na) Slovensko. Tam, kde je na fotke pokosená tráva a stromčeky, to je cudzina.

11. október 2013

Peter Oravec

Hm, takže neriešený? Môžem sa, pán správca stránky, spýtať, že čo ďalej?
Alebo iba spoločne skonštatujeme, že sme hlúpe prasce, a v samospráve sedia presne také isté?
Ďakujem.
04. máj 2014

Goran

Veru pri vstupe do EU kto mal stanky a stany s pohostenim? Rakusania a madari... Slovaci mali trapnu vojensku kuchynu s kapustnicou...
14. júl 2014

Peter Oravec

Tam, kde je pokosená a pohrabaná tráva, to je cudzina. Tam, kde je síce pokosená tráva, ale nepohrabaná, neodvezená, to je SR.
Vzhľadom na to, že tento podnet je zrejme pod hranicou pochopenia pre väčšinovú slovenskú populáciu, navrhujem jeho označenie ako "vyriešený".
Ďakujem.
13. máj 2015

Peter Oravec

.... stále rovnako: maďarská strana pokosená, rakúska detto, slovenská strana - tráva po kolená. Ale stále pod prahom citlivosti slovenskej populácie.

Diskusia

Diskusia k podnetu bola uzatvorená.

Podnet bol archivovaný a diskusia k podnetu uzatvorená. Pokiaľ problém pretrváva, prípade sa rovnaký problém vyskytuje opakovane, prosíme Vás o jeho aktualizáciu, alebo opätovné nahlásenie.