Prepad/diera na komunikácii pred Klincova 38

Zodpovednosť za riešenie: Iné

V riešení

Zaslal: obcan, 24. júla 2017

Pred domom Klincova 38 je tyzden!!!! prepad/diera hned vedla chodnika, cca 0,80x0,50 a hlboka cca 2 m. Od stredy hlasene niekolkokrat na MP Ruzinov a 158. Stav je nebezpecny, ohrozujuci zdravie aj zivot okoloiducich, najma deti!!!

25. júl 2017

obcan

Re admin: Z akeho dovodu je podnet "cakajuci"?? Pokial uz problem bol nahlaseny pod inym podnetm, tak tam komentsr k problemu a fotodok pripojte. Toto je zivotu nebezpecna situacia. Ide o nebezpeci urazu!,!
27. júl 2017

Odpoveď samosprávy

Pekný deň,

ďakujem za podnet. Predmetnú jamu realizuje Bratislavská vodárenská spoločnosť. Postupujeme váš podnet priamo BVS.

MU Bratislava Ružinov
27. júl 2017

obcan

Re MU Ruzinov: Vyziadajte si info o rieseni a nas, obcanov, informujte. Z toho prepafu ide zapach a ako je uvedene v podnetu, prepad ohrozuje zdravie okoloiducich na zdravi urazom.
28. júl 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

zasielame Vám vyrozumenie od kompetentného pracovníka: predmetná kanalizácia bola prešetrovaná priemyselnou kamerou, následne prečistená. Po vyhodnotení záznamu na základe skutkového stavu potrubia sa pristúpi k objednaniu opravy, v prípade ak sa preukáže poškodenie.

Ďakujeme za porozumenie.

V prípade akýchkoľvek otázok môžete využiť aj služby nášho Call centra (0850 123 122) v pracovných dňoch od 7:00 do 16:00 hodiny.

S pozdravom

Mgr. Petronela Trubačíková

Bratislavská vodárenská spoločnosť, a. s.
28. júl 2017

obcan

re Samosprava pre BVS, a.s.: Dakujeme Samosprave za info. K BVS: Odpoved Mgr PTrubacikovej je nic nehovoriaca skupina viet lebo: tam ziadne potrubie nie je, je to proste diera zrejme po kanalu - nechapeme by tuna byvajuci, co tam BVS bude vyhodnocovat a najma ako dlho!!!! Oprava ci naprava uz davno mala byt objednana. Pokial to nebude BVS riesit urychlene, obratime sa na media, lebo mame este v zivej pamati cirkus okolo prepadu komunikacie vo vnutrobloku Mraziarenska!!! Prosime Samospravu o pretlmocenie nazoru obcanov zodpovednym na BVS. Uvedena linka je spoplatnena a my nevieme, preco by sme mali sliapat na prsty zodpovednym este za svoje peniaze. Dakujeme Samosprave
30. júl 2017

obcan

Z prepadu ide neskutocny zapach. Ziadame cez Samospravu apelovat na BVS, a.s. o urychlenu napravu.
15. august 2017

Lili

Milí spoluobčania. Tri týždne je tento podnet na stránke. Naozaj ide o nebezpečnú jamu hlbokú cca 2 metre. Zo strany chodníka nie je opatrená žiadnou zábranou. Kto by do nej padol možno by vyviazol s trvalým vážnym poškodením zdravia. Naozaj sa nedajú urobiť opatrenia, aby k nedošlo tragédii? Veríme že naša samospráva nám pomôže a tento podnet sa pohne!!
15. august 2017

obcan

Dodane snimky zo 14.8.2017 dokumentuju neuveritelne ignoratsky postoj Bratislavskej vodarenskej spolocnosti a.s.k ohrozeniu na zdravi obcanov!!! 2x uz Hydrodynamic zo ZM precistovali kanalizaciu posledny raz pred tyzdnom ..a odvtedy je stav, vid snimky! Nezabezpeceny prepad!!
16. august 2017

obcan

16.8.2017 Prepad je prekryty zeleznou doskou - to zamedzi urazu, no dufame, my obcania, ze tento stav nebude pretrvavat mesiace a BVS, a.s. havarijny stav da do poriadku.
16. august 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

podľa vyjadrenia kompetentných pracovníkov sa bude realizovať rekonštrukcia verejnej kanalizácie na Klincovej ulici v Bratislave. Aktuálne sa čaká na povolenia, ktoré potrebuje naša dcérska spoločnosť Infra Services, a.s. na realizáciu rekonštrukcie. Miesto prepadu je riadne zabezpečené dopravným značením a zároveň prekryté železnými plátmi.

Prajeme Vám príjemný deň a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

S pozdravom

Mgr. Michal Ševčík
call centrum
Bratislavská vodárenská spoločnosť, a. s.
16. august 2017

obcan

Problem budeme staristluvo sledovat. Zaroven by pracovnici BVS a.s. zabezpecovat znacenie na neparkovanie pred akymikolvek pracami na ulici Klincovej, aby na vcas vyznacenych miestach vodici neparkovaki. Pri precistovani kanalizacie, 2x, museli spilupracovat s robotnikmi obcanua - s MP a statnou poliiciou, aby sa spristupnili kanale.
15. december 2017

obcan

Prosime MU Ruzinov, aby oznamili stav riesenia problemu!
16. december 2017

Odkaz pre starostu

re: obcan
Dobrý deň,
mohli by ste možno pridať aktualizáciu poukazujúcu na súčasný stav aby bolo zjavné či došlo k nejakej náprave? Následne by som podnet opätovne zaslala BVS a.s.

S pozdravom
Zuzana Žurkinová
administrátorka portálu
17. december 2017

obcan

re admin: Dakujem za odkaz, tu je aktualny stav: Prepad/diera pred Klincovou 38 je prekryty zeleznym platom a u toho su dve znacky - a dost! Od 24.jula 2017 BVS, a.s. neurobila oznamenu rekonstrukciu - to je neuveritelne!
19. december 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
zasielame Vám vyjadrenie kompetentného pracovníka: Podľa vyjadrenia zástupcu zhotoviteľa by oprava na Klincovej ulici mala začať v mesiaci január 2018.

S pozdravom
Mgr. Michal Ševčík
call centrum
Bratislavská vodárenská spoločnosť, a. s.
19. december 2017

obcan

Dakujeme za info, uvidime, budeme sledovat. Re Admin: dakujeme za intervenciu, pekne sviatky :-)
10. júl 2018

Boris

Práve prešiel pomaly rok od vtedy, kedy sa tu objavila diera v komunikácii. Avizovaná oprava kanalizácie v komunikácii sa opravuje už tretí mesiac. Komunikácia je zatvorená a cca 30 parkovacích miest je dočasne zrušených už tretí mesiac. Chcem sa spýtať dokedy bude prebiehať oprava a či sa Vám zdá normálne opravovať 10 m kanalizácie tri mesiace. Ako je možné, že sa nedá opraviť 10 m kanalizácie...., stále sa niečo rozkope, potom zasype, potom o dva metre ďalej sa rozkope a takto to už je tretí mesiac.
12. júl 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
v zmysle Vášho podnetu Vám zasielame vyjadrenie príslušného zodpovedného pracovníka v zastrešení dcérskej spoločnosti Infra Services v znení: „Predmetné výkopové a technické práce sú aktuálne v poslednej etape, ktorá by mala byť ukončená do 31.8. 2018. Následne bude vykonaná úprava vozovky do pôvodného stavu aktuálne plánovaná do 15.9. 2018. Upozorňujeme, že dátumy sú orientačné v prípade neočakávaných udalostí technického charakteru a predĺženia súvisiacich termínov, na ktoré naša spoločnosť nemá dosah.“ Za pochopenie a trpezlivosť Vám vopred ďakujeme.
Prajeme Vám príjemný deň a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

S pozdravom
Bc. Miloš Čáp
call centrum
Bratislavská vodárenská spoločnosť, a. s.
12. júl 2018

obcan

Re BVS, a.s.: Vo vyjadreni Infra Servicessa pise, citujem "..lusne spravanie..." Obcanov by zaujimala aj OPRAVA CHODNIKA, kt je abs zdevastovany.
Treba pochvalit pracovnikov Infra Services za prikladne spravanie sa - ako konstatuju byvajuci a okoloiduci.
13. júl 2018

Boris

Ešte by ma zaujímalo dôvod tak dlhej opravy. Podľa vašich termínov to vyzerá cca 5 mesiacov opravy - cca 10 m kanalizácie. Trošku dlho. Vopred ďakujem za napísanie dôvodu tak dlhej opravy.
15. júl 2018

obcan

Takto je zniceny chodnik, po ktorom suverenne prechadzaju auta kvoli nedostatocnemu dopravnemu znaceniu! Po odchode robotnikov proste znacky obchadzaju a ohrozuju chodcov na chodniku. Preco tam nie je znacka Zakaz vjazdu - okrem vozidiel stavby??? To je predsa bezny postup. Zlyhal Magistrat a Krajsky doprsvny inspektorat!
24. júl 2018

obcan

ZVACSUJUCA SA PUKLINA NA VOZOVKE, HROZI JEJ ZRUTENIE NA PLYNOVE POTRUBIE! A napriek upozorneni obcanov je dopravne znacenie nedostatocne a vozidla tade prechadzaju, vid foto! 24.7.2018 v poobednajsich hodinach, cca o 14:45 tade prechadzalaAvia Fedexu!
13. august 2018

Boris

Dobrý deň,
stále nikto neodpovedal na otázku, prečo tak dlho trvá oprava. Zároveň už tretí týždeň sa nič nerobí, len sa asi dvakrát čerpalo a naďalej praská cesta. Prečo sa opravuje kanalizácia 5 mesiacov, keď sa tam z toho 4 mesiace nič nerobí.... Ďakujem za odpoveď.
27. august 2018

Boris

Dobry den, vidim teda, ze odpovede sa asi nedockam, dakujem za super poskytnute info. Chcel by som sa spytat, teda ked termin 31.8. asi uz nestihnete, kedze sa tam nic nerobi, len sa tam pridu porozpravat raz za tyzden 4 ludia. Ze teda kedy mate v plane to ukoncit? Alebo teda kedy mate v plane aspon zacat robit....? Dakujem za odpoved.
27. august 2018

obcan

A ako je mozne, ze MP Ruzinov nedava papuce vozidlam, ktore do ulice DENNE vchadzaju a parkuju napriek dopravneho znaceniu "ZAKAZ VJAZDU" z obidoch stran a este k tomu pridavna dost velka a citatelna cedula z ul. Priemyselnej na Klincovu oznamuje, ze 'KOMUNIKACIA V HAVARIJNOM STAVE"???!!!! Aj napriek oznamom o porusovani dopravnych predpisov/zakona na MP Ruzinov tam tie vozidla parkuju!! Platia snad pre tneto usek ine pravidla cestnej prevadzky?? Kazdy den je tam alespon 5 aut. Tzn ze vojdu na komunikaciu v havarijnom stave, zaparkuju a zasa po tej komunikacii v havarijnom stave odidu. To je o com???!!!!!!!!
29. august 2018

obcan

Dodoavame fotodokumentaciu k oznaceni ulice Klincova od Priemyselnej po Mraziarensku, ked pebieha vymena kanalizacneho potrubia a su dalsie problemy s plynovym potrubim. Je prasknuta vozovka/komunikacia. Konecne su 3 tyzdne po obidvoch stranach vjazdu do dotknutej casti ulice dopravne znacky ZAKAZ VJAZDU + z Priemyselnej tabula KOMUNIKACIA V HAVARIJNOM STAVE! Stale naliehavejsie je tu otazka, maju vozidla, ktore tam parkuju osobitne povolenie do zakazaneho vjazdu a ci toto obmedzenie pre niektorych neplati??? Prosime vjadrenie kompetentnych, dakujeme.
11. september 2018

obcan

Denne tadeto prejde aj vyse 20 aut, aj dodavok! Suverenne tu parkuju navstevnicky/navstevnici cviceni - NAPRIEK ZAKAZU VJAZDU Z OBIDVOCH STRAN USEKU V OPRAVE! Pokial dojdeku kolapsu komunikacie budu obcania zodpovednych zalovat zo zanedbania povinnosti!!!!
15. september 2018

obcan

Evidentne budu musiet obcania zainteresovat media, pretoze tak zmatocne a zavadzajuce dopravne znacenie, ktore je osadene na komunikacii (ktora je, nie v havarijnom, ale dezolatnom stave), ako je na Klincovej ulici, nema obdoby!!!!! A 6, slovom: sest mesiacov!!! Ako je mozne, ze tato cast ulice nie je uzavreta kompletne, priechodna iba pre chodcov????!!!! Kto na Magistrate, KDI a MU su zodpovedni za takyro dopravny marazmus???!!! Dotknuti obcania su rozumeni s tym, ze sa vyskytli problemy v priebehu opravy kanalizacie, ale sprievodne zabezpecenie je na zalobu (ktoru obcania zvazuju!!!) Zrejme to bez ale medializacie nepojde!!
25. september 2018

Tomáš

“Slovakistan” na Klincovej 34 až 38

Bratislavská vodárenská spoločnosť, a.s.:

Dobrý deň,
na základe Vášho podnetu posielame základné informácie k predmetnej oprave na Klincovej ulici.

Predmetná porucha sa týka verejnej kanalizácie potrubia profilu DN800. Začiatok výkopových prác bol v polovici mesiaca apríl 2018. Predpokladaný termín ukončenia prác opravy potrubia je 31. 8. 2018. Následne bude vykonaná úprava vozovky do pôvodného stavu, ktorá je plánovaná do 15. 9. 2018.

Vzhľadom na skutočnosť, že v poslednom úseku (cca 22m) sa nachádza plynové potrubie stredotlak PE – DN110 priamo v trase kanalizačného potrubia a nie je možné pokračovať ďalej, je potrebné vykonať túto prekládku, čo sme už s SPP osobne dohodli a pracuje sa na procesných krokoch, ktoré zabezpečia túto prekládku...

08. október 2018

obcan

Vazeni, v prilohe je "Zapis z predbeznej obhliadky rozkopavky" konanej 4.9.2018!!!! Pozrite si na text na na dnesne datum. To je odborne zapisany stav problemu!!!! Zvazujeme zavolat na miesto TV a dalsie media, preco toto je neunosne. Pridame dalsiu fotodokumentaciu, ako tato cast ulice vyzera. Dopravne znacenie je abs zmatocne, na nespravnych stranach, umoznujuce vodicom prechadzat od Priemyselnej na Mraziarensku a dalej devastovat havarijnu komunikaciu. Tento cirkus trva od 4. aprila 2018!!!!!!
18. október 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

v súvislosti s daným podnetom Vám posielame stanovisko od kompetentného pracovníka: Na Klincovej ulici prebieha havarijná oprava kanalizácie. Žiaľ distribučné spoločnosti kvôli nedodržaniu odstupových vzdialenosti inžinierskych sietí komplikujú plynulú opravu havárie.

S pozdravom
Zuzana Vargová
call centrum
Bratislavská vodárenská spoločnosť, a. s.
11. november 2018

Lili

Dobry den, sledujem tuto situaciu dost dlho a naozaj je to neuveritelne ako dlho trva oprava tohto useku. Nikto z kompetentnych sa nevyjadril k dopravnemu znaceniu ktore umoznuje dalsie nicenie komunikacie a chodnika. To je minimalne neslusne. Kompetentni si asi povedali ze ked je to zdevastovane tak na co to riesit? Co brani uzavretiu havarijnej casti? Dockame sa ospovede?
11. november 2018

obcan

Pokial sa obcania stazuju a MP tiez zhodnotila situaciu, ze dopravne znacenie je zmatocne, preco MU/MC Ruzinov, respektive Magistrat hl.m. (ktory vrja robil projekt spolu s Krajskym dopravnym inspektoratom) neinicuje osadenie prenosneho znacenia tak, aby zodpovedal tejto havarijnej situacii - 7 MESIACOV!!! Evidentne je tu ine pozadie "nekonania".
15. november 2018

Lili

Je po volbach, pridu ludia, ktori pomozu riesit podnety od obcanov? Pani a damy na MU, naozaj sa neda s tym zmatocnym znacenim nic urobit? Dakujeme za odpoved.

Diskusia

Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.