Zásobovacie autá a znečistené ulice Ventúrska, Michalská.....

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Staré Mesto

V riešení
meno
Tereza 29. júla 2017

Denne prechádzam cez centrum starého mesta a problém znečistenia ulíc sa zhoršuje a zhoršuje. Ulice ako Ventúrska, Michalská, Sedlárska sú znečistené: fľaky od porozlievaných nápojov, rozbité fľaše....
Denne sa tu pohybuje nespočetné množstvo zásobovacích aut, ktoré rovnako znečisťujú ulice, zostávajú po nich rôzne škvrny, stopy po porozlievaných nápojoch a nikto to nerieši. Neriešia to ani podniky, zariadenia kvôli ktorým sem chodia zásobovacie autá.

30. júl 2017

D.Daniela

Presne popisany obraz tychto ulic!!! tazke nakl.vozidla. rozbita dlazba, sklo,inspektori Stareho Mesta, zobudte sa!!!
04. august 2017

Odpoveď samosprávy

zásobovacie autá majú povolenie byť v pešej zóne do 9:00, Mokré čistenie ulíc sa prevádza 3 x do týždňa, prevádzky sú povinné udržiavať čistotu prenajatých priestorov aj pod hrozbou sankcii

Vladimír Skokňa

oddelenie dopravy, životného prostredia, verejného poriadku a čistoty
Miestny úrad mestskej časti Bratislava - Staré Mesto
Vajanského nábrežie 3, 814 21 Bratislava
tel.: +421 2 59 246 265
mobil: +421 903 429 090
E-mail: vladimir.skokna@staremesto.sk
www.staremesto.sk
04. august 2017

Katrin

" Mokré čistenie ulíc sa prevádza 3 x do týždňa " - prepáčte, ale to kedy? Pracujem na Michalskej, som tam od rána do 15.00, ale ešte ani raz som nevidela nič mokré na tejto ulici, a to ani v týchto horúčavách. Jedine keď zaprší. Ráno vidím jedine pred prevádzkami upratovať, potom tam prebehne "vysávač" a toť vsjo.
10. august 2017

Tereza

Citujem: "prevádzky sú povinné udržiavať čistotu prenajatých priestorov aj pod hrozbou sankcii"- Sankcie??? A aké??? Deň, čo deň to vidím a nič sa nedeje, nezlepšuje. A to už nehovorím o stave prechodu zo Sedlárskej na Klariskú. Je to niečo otrasné - špina, zvratky, zápach po moči.......Týmto naozaj robíme super reklamu hl.mestu Slovenska (počas dňa sa tu premelie veľa turistov).
16. august 2017

Katrin

Dnes som videla zjavenie: kropili Michalskú ulicu :D tak toto tu už dávno nebolo. Zdá sa, že to tu niekto číta aj z kompetentných? V tých horúčavách by to malo väččší efekt, ale tak no..... musím povedať, že hneď je tu iný vzduch. Každé ráno keď zabočím pod Michalskú, tak dýcham niečo, čo sa nedá ani opísať (tak ako predo mnou písala pani : smrad zvratkov a moču ....). Ale niekde treba začať, možno ten dnešný zázrak vydrží a uvidíme častejšie kropiace autíčko. Aj tak ďakujem, má to efekt.
23. október 2018

Tereza

Znečistené centrum BA

Opäť píšem o znečistenom centre BA. Hanbím sa ako vyzerá stará Bratislava ráno, v čase od 7:00, jej centrum. Som z jej stavu znechutená a rozčúlená. Všade naokolo špina, zvratky, olejové škvrny, špaky, sklo, papiere. Stav sa len zhoršuje a zhoršuje, žiadne zlepšenie, ani len náznakom. Jednoducho des a hrôza.
Preto sa pýtam kompetentných a zodpovedných za jej stav, boli ste sa prejsť po centre BA skoro ráno? Nevadí Vám jej stav? Sú ulice v centre mesta dimenzované na záťaž dopravných prostriedkov, ako je vidieť na priloženej fotke (6-7 dodávok je bežný počet)? Zaujímali ste sa, ako riešia podobnú situáciu (zásobovanie) v iných mestách Slovenska, Európy?
Ako ste len mohli dopustiť, aby bolo staré mesto tak zničené, zhumpľované!!!!
Začnite už konečne niečo robiť !!!!!

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania