Nový chodník na Starých záhradách

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Ružinov

V riešení
meno
Tamara Kostovská 30. júla 2017

Betónovanie chodníka v horúčavách a suchu v piatok, celý weekend betón nikto nepolial, o týždeň na to hodili asfalt a všetko je krásne hotové. Starý chodník tam bol 50 rokov, koľko asi vydrží tento?

01. august 2017

Odpoveď samosprávy

Pekný deň,

ďakujeme za podnet. Preveríme postup dodávateľa pri dodávke tejto stavby.

MU Bratislava Ružinov
02. august 2017

Odpoveď samosprávy

Pekný deň,

náš úrad opakovane upozornil dodávateľa na vysoké teploty, počas ktorých, je potrebné zabezpečiť použitú technológiu tak, aby bola funkčná. Dodávateľ nás opakovane ubezpečil, že použil taký postup, aby bol chodník funkčný po celú dobu životnosti. Záruka na tieto práce je v trvaní 5 rokov.

MU Bratislava Ružinov
03. august 2017

Tamara Kostovská

Nie, toto nie je riešenie. Dodávateľ by za chodník vôbec nemal dostať zaplatené, ak svojou odpoveďou myslíte, že životnosť chodníka je 5 rokov, tak to asi ide o omyl? Praskliny sú hlboké, pravdepodobne až po štrkový podklad, merala som to pásikom papiera (11 cm). Vyhodené peniaze...
04. august 2017

Juraj

Pani Kostovska ma pravdu......
07. august 2017

cestár

Vážená p. Kostovská, tu je potrebné povedať, že podkladný betón mal byť vybúraný a zrealizovaná nová kvalitná pokládka. Lenže si uvedomte ako reaguje MU Ružinov: "Dodávateľ nás opakovane ubezpečil, že použil taký postiup, aby bol chodník funkčný po celú dobu životnosti. Záruka na tieto práce je v trvaní 5 rokov". A tu je ten problém, Dodávateľ nemá čo ubezpečovať ale realizovať práce podľa požiadaviek investora, v tomto prípade MU Ruzinov. A ešte je potrebné povedať čo je to životnosť. Životnosť je úplne niečo iné ako reklamácia, ktorá je aj tak nanič, lebo dodávateľ sa za nejaký čas zruší, premenuje, zmení právnu subjektivitu a práce nebude mať kto zrealizovať v reklamačnom konaní a keď k tomu pripočítame, že po volbách sa zmení osadenstvo na MU ako je to v súčasnosti bežné, to nové to dá opraviť z peňazí daňových poplatníkov, preto naši politici neustále vymýšlajú zvyšovanie daní a rôznych poplatkov lebo sa takto šafári.
30. október 2019

Ružinov - Prievoz

Dobrý deň Admin, prosím o preposlanie na MÚ.

Na danom chodníku sa objavuje čoraz viacej prasklín asfaltu, ktoré môžu byť spôsobené aj týmto popraskanm podkladom. Tieto praskliny sa nachádzajú pozrdlž celého opravovaného úseku pri ZŠ. Prosím o preverenie zodpovednm pracovníkom a v prípade potreby reklamovať u zhotoviteľa. Podľa môjho neodborného názoru ak sa do prasklín dostane voda a v zime zamrzne a následne rozmrzne môžme mať chodník plný výtlkov.
Ďakujem
.
30. október 2019

Ružinov - Prievoz

ďalšia foto
31. október 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
podnet opätovne preposielame samospráve.

Matúš Sedlák
Odkaz pre starostu
sedlak.odkaz@gmail.com
04. november 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

preveríme situáciu a budeme Vás informovať.

Komunikačné oddelenie
Miestny úrad Ružinov
V prípade ďalších podnetov alebo otázok nás môžete kontaktovať na podnety@ruzinov.sk.
Ďakujeme
24. apríl 2020

Ružinov - Prievoz

Čo sa podarilo preverit?
24. apríl 2020

Ružinov - Prievoz

Ešte ďalšie foto
25. máj 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

mestská časť Bratislava - Ružinov bude práce reklamovať nakoľko na predmetnú rekonštrukciu je ešte stále záruka.

Komunikačné oddelenie
Miestny úrad Ružinov
V prípade ďalších podnetov alebo otázok nás môžete kontaktovať na podnety@ruzinov.sk.
Ďakujeme

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania