Popísaná opravená zastávka električky

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Rača

V riešení
meno
Martin U 04. augusta 2017

Novopravená zastávka Hybešova vydržala len asi mesiac a už ju niekto popísal. Potrebné pretrieť a vyčistiť nech grafftiti nezvíťazia.

05. august 2017

Krasnanka

Grafiti vždy zvíťazia a to do vtedy kým sa nezačnú uplatňovať zákony ktoré sú a existujú a vinníci tak ostanú nepotrestaní.
08. august 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

zastávku na základe požiadavky MČ Rača opravil Dopravný podnik Mesta Bratislavy. Vydržala čistá asi mesiac.
Pokúsime sa ju natrieť svojpomocne, ak s našim riešením bude Dopravný podnik súhlasiť. Nechcete pridať pomocnú ruku v rámci boja proti grafitom?

Ak áno, môžete kontaktovať MÚ MČ – oddelenie životného prostredia.

S pozdravom

Eva Miklánková, hovorkyňa MČ Rača
09. august 2017

Anna Perichtová-Levická

Vážená pani Miklánková,

prečo vyzývate obyvateľov k náprave? my sme už prispeli daňami,, ľavá ruka nevie, čo robí pravá...už som písala aj na DP, keď vyčistia zástavku, nahlásiť MP, aby tam robili častejšie kontroly , nechce sa mi veriť, že by neprichytili výtržnikov a dať im to k náhrade, predsa ničia verejný majetok...stačilo by raz, a patrične to zmedializovať ...som však ústretová, osobne sa ôponúkam na nočné služby, keď bude vyčistená zástavka MHD na Komisárkach...
10. august 2017

Krasnanka

vážená pani Anna.
Ja asi nebudem vedieť účinne bojovať s Vandalmi ktorý ničia spoločný majetok a tvrdia (dokonca si to aj myslia) že je to ich vyjadrenie pocitov a tak sa do tej výzvy nezapojím ale vy ste ešte mladá a môžete sa o niečo pokúsiť.
Neverím ale že máte šancu lebo načmárať niečo na zástavku alebo hocikde inde trvá pár sekúnd a to by ste tam museli sedieť 24h denne aby ste ich prichytila a pred Vami by to asi nesprejovali a počkali by si keď tam nebudete alebo by posprejovali druhú zástavku.
Je jasné že jediný spôsob je chytiť a potrestať vinníkov (a to riadne) ale kto to má urobiť? Mestská polícia má v Rači veľmi omedzené množstvo ľudí a nie že nemôžu byť všade ale nemôžu byť takmer nikdy a takmer nikde. Ja sama ich vidím tak maximálne raz či dva krát za týždeň a to sa pohybujem či už v Krásňanoch alebo inde v Rači celé dni a po večeroch som ich snáď nevidela nikdy.

To s tou pravou a ľavou rukou a daňami som nepochopila lebo je jasné že dopravný podnik nie je pravou či ľavou rukou Rače a ani naopak a dane sa platia Slovenskej republike a tie sa prerozdeľujú tak že do Rače príde naspäť iba veľmi mizivá časť z nich a priznajme si že Rača nemá mať moc z čoho príjmy keďže tu nesídlia žiadne mamutie podniky a mnoho ľudí čo tu žije či pracuje má trvalý pobyt niekde inde.
10. august 2017

Anna Perichtová-Levická

Vážená pani Krasnanka, ľavou a pravou rukou som myslela na súčinnosť a spoluprácu medzi DP a MP., DP vyčistí zástavky MHD, dáva aj robiť nové a možno by pomohlo požiadať o spoluprácu MP v týchto konkrétnych prípadoch, keby im DP nahlásil, ktoré zástavky sú aktuálne čerstvo namaľované, čisté a požiadal o častejšie hliadky., máte však veľkú pravdu, pokiaľ bude MP samostatná a nebude patriť pod starostov obcí, jej ľudia nebudú mať ani záujem o čistotu v hliadkovaných oblastiach., prejsť sa autom raz za dva týždne po Rači, to je veru jediná činnosť, ktorú registrujem aj ja., s daňami máte samozrejme pravdu, ale vždy sú to peniaze nás všetkých, je správne investovať stále a stále len do opráv, čistenia miesto prevencie? veľmi ma teší, že problém čistoty netrápi len mňa a ďakujem za Vašu angažovanosť., pekný deň želám.
21. august 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

zastávka bola premaľovaná. Dopravnému podniku ďakujeme za poskytnutú farbu.
V najbližšej dobe sa pokúsime vyčistiť sklá.
Neznámemu umelcovi ( umelcom) odkazujeme, že ak majú chuť sa realizovať, poskytneme im iný vhodný priestor, stačí kontaktovať MÚ Rača – oddelenie životného prostredia.

S pozdravom


Eva Miklánková, hovorkyňa MČ Rača
23. február 2020

Martin U

Po dvoch rokoch sú grafity opäť späť.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.