Svojpomocne vybudovaná "križovatka"

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Devínska Nová Ves

V riešení
meno
Jan Ciz 27. mája 2013

Dna 14.5. 2013 bola na m.u. DNV poslana nasledovna sprava, ktora bola do dnesneho dna nezodpovedana:

Dobry den,
pred cca pol rokom niekto vyasfaltoval pas medzi cestou od garazi k ulici Ponicana. Predpokladam ze autor tym chcel predlzit chodnik a nie spravit krizovatku, pretoze uhol napojenia ciest je dost tupy a sirka asfaltoveho pasu uzka.
Na tejto krizovatke vznikaju kolizne situacie z vodicmi ktory zacali tento asfaltovy pas vyuzivat. Taktiez vodici parkuju v blizkosti asfaltoveho pasu a zneprehladnuju krizovatku. Nehovorim ani o mnozstve olejovych skvrn na ceste okolo asfaltoveho pasu ktore vnzikli pravdepodobne po deformacii olejovej vane pri prejazde velmi strmim usekom.
Poprosim Vas o vybudovanie zabrany, aby tento asfaltovy pas nebol vyuzivany vodicmi alebo vybudovanie riadnej krizovatky podla platnych STN.

Dakujem za promptne vybavenie.
V pripade otazok som k dispozicii.
Fotky krizovatky su v prilohe

30. máj 2013

Odpoveď samosprávy

Dobry den,
dakujeme Vam za upozornenie.
Predmetnu upravu nasa MC nezrealizovala a ani nedala suhlas.
Zrealizovanou upravou sa tvar krizovatky nezmenil. Nejedna sa o oficialny prejazd.
Podla Zakona o cestnej premavke c. 8/2009 Z.z. §25 (1) vodic nesmie zastavit a stat ,odsek d)...tento zakaz neplati v obci na krizovatke tvaru „T“ na naprotivnej strane vyustujucej cesty.
Z uvedeneho vyplyva, ze auto na danom mieste moze parkovat.
Situaciu budeme monitorovat a v pripade opakovanych problemov budeme riesit s MsP.

S pozdravom
Tittelova Dagmar
30. máj 2013

Jan

Dakujem za vyjadrenie, obavam sa ze monitorovanim nic nevyriesime.
V pripade ze niekto parkuje na naprotivnej strane T krizovatky a blokuje neoficialnu cast krizovatky mu niekto zdvihne stierace.
Poprosim Vas o osadenie obrubnika alebo blokovacich tyci aby bol znemozneny prejazd.
Dakujem
17. jún 2013

Majo

Náhodou je to super spojka :)
30. január 2016

Peter

Ja osobne by som to nepovažoval za križovatku a ak áno, tak nie bezpečnú na samotný prejazd bez poškodenia podvozku.
02. november 2018

Obyvatelka DNV

Stale aktualne.
21. január 2019

J.

Ivana Bukovčana-riešenie dopravnej situácie-nebezpečné

Na križovatke ulíc Jána Poničana a Ivana Bukovčana je (pravdepodobne) nelegálna odbočka na cestu vedúcu od čerpacej stanice Slovnaft okolo garáží. Na začiatku tejto cesty, pri kotolni a reštaurácii Breweria, je značka Slepá ulica. Avšak na konci tejto cesty je strmý (a pomerne často využívaný) výjazd priamo na ulice Ivana Bukovčana a Jána Poničana. Na tejto križovatke je tiež v mieste tohto výjazdu pomerne dlhá žltá čiara (zákaz parkovania), ktorá túto odbočku akoby "legalizuje". Nebyť tejto odbočky, na tomto úseku by mohli bez akýchkoľvek problémov parkovať autá. Bolo by vhodné, keby dopravné značenie (vodorovné aj zvislé) korešpondovalo s reálnou situáciou - tento nebezpečný výjazd je potrebné buď prebudovať tak, aby bol bezpečný, a zmeniť dopravné značenie, alebo ho zrušiť.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania