Kemping na nábreží?

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Neriešený

Zaslal: Anonymný užívateľ, 09. augusta 2017 Odoslané z mobilnej aplikácie

Okrem velkeho nelegalneho parkoviska mame este aj kemping na nabrezi

10. august 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za Váš podnet.

Na Tyršovom nábreží neplatia žiadne obmedzenia kategórie vozidiel, ktoré tu parkujú. Nenachádzajú sa tu žiadne dopravné značky, ktoré by zakazovali vjazd určitých kategórií motorových vozidiel na tieto plochy. Hliadka mestskej polície bola na mieste preveriť, či majitelia karavanov neporušujú platné VZN napríklad o čistote a poriadku, no žiadne protiprávne konanie nezistili.

S pozdravom

Oddelenie komunikácie a marketingu,
Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy
10. august 2017

Anonymný užívateľ

To nemyslite VAZNE?
Tak po prve su to vase pozemky!!! A majitel pozemkov by sa mal o ne starat. Vy si myslite, toto mega parkovisko na nabrezi Hlavneho mesta je akoze OK? Velmi esteticky prvok, to vam gratulujem iba potvrdzuje vasu kompetentnost celeho Magoriatu na cele s Ivonom!
Po druhe tak nech hliadka otvori oci lebo parkuju na ZELENI!
10. august 2017

Anonymný užívateľ

Ked tam chyba znacka zakaz vjazdu tak ju tam osadte!
10. august 2017

El Padre

som zvedavy kde chodia karavanisti "na potrebu"...
10. august 2017

cestár

Nemožem nič iné len súhlasiť s prvou reakciou Anonymného užívateľa len by ma ako danového poplatníka zaujimalo, koľko nás toto oddlenie komunikácie a marketingu stojí z našich daní, ono by sa patrilo pozrieť aj na platyostatných pacovníkov magistrátu, vrátane p. riaditeľa,ktorý zodpovedá za činnosť magistrátu, poslanci už úspešne vyriešili p. primátora znížením platu o 1200,0 €
11. august 2017

Anonymný užívateľ

Veď parkujú na tráve a nespevnenej ploche!
12. august 2017

zita

Dna 12 augusta som tych karavanov napocitala 30!! Parkuju na trave a nicia tym ako taku zelen, ktora tam momentalne je. Drahi kompetentni na Magistrate, stale sa Vam to zda korektne? Prosim pana primatora, nech sa tam ide na to pozriet.
14. august 2017

Nacbo Tysi Pacient

Uz sa tomu zacali venovat aj media http://www.topky.sk/cl/10/1648637/
Takze to neostane bez nejakej reakcie. Hotely oproti nemaju z toho radost ;)
Mesto prichazda o poplatok za ubytovanie a statistiku turistov.
15. august 2017

Anonymný užívateľ

Keby magistrát nevedel, tak tu je výpis z registra:
Parcela registra C, 5190 k.ú. Petržalka (804959), obec Bratislava-Petržalka, LV 1748, 1. Hlavné mesto Slovenskej republiky Bratislava, Primaciálne námestie 1, Bratislava, PSČ 814 99, SR - Podiel: 1/1. 5191/3 k.ú. Petržalka (804959), obec Bratislava-Petržalka, LV 1748, 1. Hlavné mesto Slovenskej republiky Bratislava, Primaciálne námestie 1, Bratislava, PSČ 814 99, SR - Podiel: 1/1
15. august 2017

milos

Parkujuce karavany pri Dunaji

Uz dlhsiu dobu vidim ako na ploche kde bol kedysi Lunapark parkuju karavany z celej Europy. Ako je toto vobec mozne ze v centre mesta je takyto nelegalny camping?Kto toto riesi napr kto zbiera po nich odpad, ako riesia svoje hygienicke potreby...atd?
Ano mozno ze je to dobre mat takyto camp na volnej nevyuzivanej ploche, ktora zatial nie je developerom zastavana, ale potom nech je to vyznacene dopravnou znackou Camping a nech je to camp so vsetkym co k tomu patri!Takto ked je to nelegalne odporucam aby tam boli policajti a vyberali pokuty inak to nepojde bude tam bordel a samosprava bude mat s tym len problemy...
15. august 2017

Anonymný užívateľ

Je naozaj zarážajúce, že tieto stovky vozidiel parkujú na nespevnenom povrchu a pri vodnom toku!!!
15. august 2017

cestár

Dobrí deň. Aby som sa mohol vyjadriť, bol som sa tam osobne pozrieť - hotová katastrofa. V každom 2 - 3 karavane okrem tuistov bol aj psík. Verím, že pán primátor vytvorí skupinku, ktorá preverí stav, oddlelenie komunikácie a marketingu magistátu poďakuje za podnet a pán pimáto podnet zapracuje do parkovacej politiky. Verím, že to aj patričné spoplatní, tak vlasných občanov. Verím, že tam bude príplatok aj za exkluzivitu polohy a taktiež zvýšená daň za pobyt ako je u občanov, ktorí pracujú na rozvoji hlavného mesta.. Len musíte vydržať, lebo pán primátor má teraz iné starorosti s kvalitou rekonštrukčných prác mostovky SNP.
13. september 2017

Lila

Pridávam sa, tiež som zostala v šoku z nového kempingu v meste! Kto ich tam vôbec navigoval??? To nebude náhoda, že toľké karavany v rovnakom období našli náhodou voľný parking v meste! Niekto to musel spropagovať! A aká náhodička, že to bolo v čase konania Dúhového prajdu! Inde vo svete takéto niečo nemá obdoby len tu si nechávame srať na hlavy! Rovnako to platí aj pre nové odstavisko turistických autobusov oproti hotelu Danube, kde zahraniční šoféri sa neštítia vysypať odpadkové koše rovno na zem! V médiách bol pohoršujúci sa článok ako Bratislava víta turistov odpadkami, ale tie odpadky tam nenahádzali obyvatelia mesta! Každý kto nie je slepý videl, že odpadky boli rovnaké, najmä papierové a plastové poháre od nápojov, čiže odpad organizovanej skupiny!!! To dokedy bude trvať tento stav? Kde inde vo svete si môžu turisti takto dovolovať?

Diskusia

Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.