Hrubá vrstva holubieho trusu na chodníku Prístavného mosta

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

V riešení
meno
Peter Oravec 27. augusta 2017

Na chodníku a zábradlí chodníka na Prístavnom moste (od Ružinova) je obrovská špina a najmä hrubá vrstva holubieho trusu (miestami viac ako 5 cm). Chodník a jeho zábradlie zrejme nikto neudržuje a nečistí. Prosím o riešenie.

28. august 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za Váš podnet.

Postúpili sme ho na príslušný útvar hlavného mesta, ktorý sa podnetu bude venovať.

S pozdravom

Oddelenie komunikácie a marketingu,
Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy
04. marec 2019

Peter Oravec

Magistrát ignoruje aj tento podnet. Prosím o preposlanie magistrátu.
04. marec 2019

Peter Oravec

Magistrát ignoruje aj tento podnet. Prosím o preposlanie magistrátu.
05. marec 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

predmetný podnet bol opätovne zaslaný zodpovednému útvaru magistrátu, ktorý sa k nemu vyjadrí. S ich odpoveďou budete oboznámený.

Ďakujeme za trpezlivosť a ostávame s pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
31. máj 2019

Peter Oravec

Magistrát dva roky ignoruje aj tento podnet.
Prosím o preposlanie p. Vallovi.
06. jún 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
podnet opätovne preposielame samospráve.

Matúš Sedlák
Odkaz pre starostu
[email protected]
07. jún 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

O vašom podnete sme informovali Oddelenie správy komunikácií.

S pozdravom


Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
17. jún 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

lávky po obidvoch stranách na Prístavnom moste sa priebežne čistia dvakrát do roka počas zadávania prác na čistenie mostných objektov v jesennej a zimnej údržbe.

S pozdravom


Oddelenie správy komunikácií
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
17. jún 2019

Peter Oravec

Ako je vidno z podnetu a aktualizácií, buď sa lávky nečistia alebo polročný interval čistenia nestačí.
Prosím o preposlanie magistrátu.
23. september 2019

Peter Oravec

Magistrát dva roky ignoruje aj tento podnet.
Prosím o preposlanie magistrátu.
23. september 2019

Peter Oravec

Magistrát dva roky ignoruje aj tento podnet.
Prosím o preposlanie magistrátu.
23. september 2019

Peter Oravec

Magistrát dva roky ignoruje aj tento podnet.
Prosím o preposlanie magistrátu.
23. september 2019

Peter Oravec

Magistrát dva roky ignoruje aj tento podnet.
Prosím o preposlanie magistrátu.
23. september 2019

Peter Oravec

Magistrát dva roky ignoruje aj tento podnet.
Prosím o preposlanie magistrátu.
23. október 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

chodník a zábradlie vyčistíme v najbližších dňoch.

Oddelenie správy komunikácií
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
23. marec 2020

Peter Oravec

Magistrát klame, trus nebol vyčistený roky, a ignoruje aj tento podnet.
Prosím o preposlanie Matúšovi Vallovi.
25. marec 2020

Odkaz pre starostu

Podnet poslaný samospráve

S pozdravom
Stanislav
Administrátor portálu Odkaz pre starostu
25. marec 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

o vašom podnete sme opätovne informovali Oddelenie správy komunikácií.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
25. apríl 2020

Peter Oravec

Matúš Vallo ignoruje aj tento podnet.
Prosím o preposlanie Matúšovi Vallovi.
28. máj 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Oddelenie správy komunikácií k podnetu uviedlo, že čistene lávky sa vykonáva pravidelne v polročných intervalov. Lávka je dispozične umiestnená pod objektom diaľnice - Prístavný most , ktorý je v správe Národnej diaľničnej spoločnosti /NDS). Týmto by sme radi poprosili admina portálu Odkaz pre starostu o delegovanie podnetu aj na NDS. Neustále znečisťovanie je od holubov, ktoré hniezdia v priestoroch Prístavného mosta.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
28. máj 2020

Odpoveď samosprávy

Samospráva uviedla, že zodpovedným subjektom je: Národná diaľničná spoločnosť
28. máj 2020

Peter Oravec

Dobrý deň,
ďakujem za odpoveď.
Som však presvedčný, že
1. polročný interval čistenia chodníkov je absolútne nedostatočný a
2. presúvanie zodpovednosti na Diaľničnú spoločnosť len preto, že na telese cesty sedia holuby, je mylné a zavádzajúce.
Ad 1. Chodníky treba čistiť pravidelne a často, minimálne raz za týždeň.
Ad 2. Je scestné vyhovárať sa, že holuby trúsia na chodník z nejakej stavby, či už ide o dom nad chodníkom, alebo o cestu, resp. diaľnicu nad chodníkom. O čistotu chodníka sa má starať majiteľ a správca chodníka, a tým je magistrát.
Ďakujem za preposlanie.
S pozdravom,
28. august 2020

Peter Oravec

Dobrý deň,
neriešený, magistrátom tri roky ignorovaný podnet.
Prosím o preposlanie.
31. august 2020

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet sme preposlali NDS so žiadosťou o vyjadrenie. Pokiaľ sa NDS vyjadrí, že podnet nespadá do jej pôsobnosti, zodpovednosť opätovne zmeníme na magistrát.

Ďakujeme za pochopenie.

S pozdravom

Andrea Addová
Odkaz pre starostu
[email protected]
02. september 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

dovoľujeme si Vás informovať, že predmetná lávka je v správe a údržbe Magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy. Nie je v kompetencii NDS zabezpečovať jej čistenie.

S úctou
MEDIA TÍM NDS
02. september 2020

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Magistrát hlavného mesta
30. marec 2021

Peter Oravec

Dobrý deň.
Neriešený podnet.
Prosím o preposlanie.
S pozdravom.
31. marec 2021

Odkaz pre starostu

Dobrý deň.

Samosprávu sme požiadali o vyjadrenie k podnetu.

Ďakujeme,

Andrej Shadura
Administrátor portálu Odkaz pre starostu
23. apríl 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

vzhľadom na časté podnety vychádzajúce z opakujúceho sa problému s holubami, sme navrhli zaradiť cyklonájazdy na Prístavný most do pravidelnej letnej údržby.
Prvé čistenie prebehlo dnes.

S pozdravom
Kto? Komunálny podnik
Kedy? 23.4.2021

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
13. september 2021

Peter Oravec

Dobrý deň.
Znovu neriešený podnet.
Prosím o preposlanie.
S pozdravom.
13. september 2021

Peter Oravec

Dobrý deň.
Znovu neriešený podnet.
Prosím o preposlanie.
S pozdravom.
13. september 2021

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet bol opätovne otvorený a zaslaný samospráve.

S pozdravom,
Daniel
Administrátor portálu Odkaz pre starostu
09. január 2022

PotPalo

Prístavná-chodník-znečistený

Prístavný most, lávka pre chodcov trvalo znečistená holubím trusom, v zime ohrozenie života padajúcim ľadom. Holuby sa zahniezdili v dilatačnej špáre a v neuzavretom servisnom vstupe, ich trus padá na chodník. Keď sa časom nazbieral, jeho vrstva dosahovala aj niekoľko centimetrov (na fotkách je to akurát trochu lepšie). Výpuste pre vodu z mosta sú rovno nad chodníkom, v zime hrozí pošmyknutie na ľade, alebo pád kusu ľadu z výšky na hlavu. Tieto výpuste sú nad chodníkmi aj na iných miestach. Osvetlenie je roky rozbité. Riešením by bolo vybudovať striešku nad chodníkom, alebo prekryť špáru aby sa tam holuby nedostali a rúry nadpojiť aby smerovali vedľa chodníka. Zatiaľ sa ale roky nerobí nič.
09. január 2022

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
podnet s aktualizáciou bol opätovne odoslaný.

S pozdravom,
Admin.
23. február 2022

PotPalo

Treba vyriešiť príčinu, nie iba odstraňovať následky.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania