Rekonštrukcia mosta SNP

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Uzavretý
meno
Igor 28. augusta 2017

Dobrý deň,

o rekonštrukcii mostu SNP sa v ostatnom čase píšu viaceré veci, ktoré nepôsobia príliš povzbudzujúco. Prosím o vyjadrenie napr. k nasledovnému článku ohľadom nevhodného spôsobu rekonštrukcie mosta, jeho preťaženia, zníženia životnosti a pod. Budú sa v rámci rekonštrukcie rekonštruovať aj chodníky na moste? Sú skutočne v hroznom stave a každá oprava je len umiestnením hrboľatej záplaty. Ďakujem
https://bratislava.sme.sk/c/20634553/novy-asfalt-mostu-snp-skodi-tvrdi-syn-autora-mostu.html?ref=trz

31. august 2017

cestár

Ak ste dočítali článok do konca p. riaditeľ magistrátu vraví, že nie sú peniaze a pán primátor sa chváli, ako hospodári a mesto má prebytok, keď už nehovoria rovnako, nech sa aspon dohodnú a neklamú. Bude potrebné zvýšiť daň z nehnutelnosti o 100% ako to navrhoval p. primátor, Vidíte, o rekonštrukcii hovorí od roku 2015, a chvala bohu to stihol ešte v roku 2017, a kvalita, čo po ne, hlavne že máte nový čierny asfalt na moste, už aj belorítky sú zabudnuté,v súlade s právom bola urobená elektronická aukciu na zhotoviteľa, ktorý používa kvalitný zahraničný asfalt. Čo sa týka preťaženia musia si to naštudovať ako to vlastne je, potom dajú vyhotoviť predražený audit, ktorý povie, že nič sa nestalo, všetko je OK, takto vizerá právny štát, a karavána ide ďalej, chaos nad chaos, to je vidieť odborníkov s ktorými sa pán primátor chváli, to je vidieť ako tárajú vrcholoví funkcionári vo vedení mesta, ale nič to, skončí volebné obdobie a všetko bude zabudnuté, alebo to pán primátor napraví v druhom nápravnom termíne predvolebných sluboch pre ďalšie obdobie
13. september 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

oprava vozovky prebiehala podľa harmonogramu a práce boli ukončené v riadnom termíne do 31. augusta. Zhotoviteľom stavby bola rakúska firma Swietelsky Slovakia.

Pri novej vozovke nedochádza na Moste SNP k žiadnemu preťaženiu, takéto informácie považujeme za absolútne nepodložené. Rozhodne tam nie je 400 ton naviac, vozovka má rovnakú hrúbku ako pred opravou. Potvrdzujú to aj vyjadrenia pána Brliťa, hlavného projektanta rekonštrukcie mosta SNP a autorský dozor.

Na opravu mosta po celý čas dozeral autorský aj stavebný dozor. Stavba je ukončená a mesto so zhotoviteľom ďalej komunikuje o prevzatí stavby a kontroluje kvalitu diela podľa dohodnutých zmluvných podmienok, či sú podmienky kvality splnené. Aktuálne hlavné mesto čaká na záverečnú správu od stavebného dozoru, v ktorej odporučia mestu ďalší postup. O ďalších krokoch bude mesto informovať.

S pozdravom

Oddelenie komunikácie a marketingu,
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
13. september 2017

Igor

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď. Chcel by som sa ešte spýtať, kedy a v akom rozsahu sa plánuje aj časť mosta, ktorá slúži chodcom (chodníky pod vozovkou mosta)? Chodníky sú v dosť zlom stave, sú hrboľaté a zvlnené, pričom všetky opravy v ostatnom čase sa riešili len "asfaltovými záplatami", ktoré nerovnosti ďalej len zväčšujú. Bola by vhodná generálna oprava aj tohto povrchu, nakoľko je využívaný nie len obyvateľmi, ale vo veľkom množstve aj cudzincami.
ďakujem za odpoveď
16. september 2017

´peter

Ak toto je dokonceny most , zazalovat vas. Nemienim platit dane z taketo diela. Ako ze HANBA a skoncit v base pre Vas jr malo.
17. september 2017

cestár

Vážený pán peter, konečne veľmi správna a výstižná odpoveď a tá hlúpučka odpovď oddelenia komunikácie a marketingu. Tu je reč o kvalite vykonaných prác a oni ako to majú naučené spolu s pánom primátorom Nesrovnalom, "práce pokračujú podľa harmonogramu a budú ukončené včas". Budem veľmi netrpezlivo čakať na stanovisko autorského ako aj stavebného dozora a som zvedavý, koľko týmto odborníkom zaplatili z našich daní za "excelentný výkon počas realizácie prác". Máte úplne 100% pravdu, už je najvyšší čas ak sme právny štát- uvidíme či áno alebo nie, či len neustále keci. Taktiež by bolo potrebné aj stanovisko k celej rekonštrukcii mosta vyjadrenie syna autora mosta, ktorý celú vec komentoval - doc. Tesára. Veľmi by ma zuajimalo aj stanovisko stavebného úradu, ktorý by mal danú rekonštrukciu mosta kolaudovať.
19. jún 2019

Anonymný užívateľ

Nerieseny? Tento podmet je diskusia k akemusi clanku v mediach.. Prosim zatvorit a zamknut.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania