Pajasene na sídlisku

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

V riešení
meno
Martin 04. septembra 2017

Dobrý deň, chem sa touto cestou opýtať, ako postupuje mestská časť pri inváznych dreviných vysadených na sídlisku. Kedže by sa mali zo zákona ničiť, zaoberá sa niekto odbornou likvidáciou týchto druhov?

06. september 2017

Odpoveď samosprávy

Pri odstraňovaní inváznych druhov drevín sa postupuje podľa vykonávacej vyhlášky k zákonu o ochrane prírody a krajiny.
Viac informácií je možné získať na oddelení životného prostredia: ved. odd. 02 68 288 847, zuzana.juhasova@petrzalka.sk.




mestská časť BA-Petržalka
11. september 2017

Maja

Pajaseň je nehorázne rozšírený po celom Slovensku, samozrejme aj ostatné invazívne dreviny a rastliny. MÚ, ktorému ešte v auguste rašil invazívny strom rovno pred vchodom a OÚ robia neviem čo. Aj park na ostredkoch ma pajaseňovú alej - pri strednej škole. Je to pliaga a neviem o žiadnej metodike Ružinova, ktorá by upravovala systematické ničenie týchto drevín a rastlín. Ak sa mýlim prosím o odkaz, kde manuál postupu proti invazívnym drevinám nájdem.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania