Nedodržiavanie dopravnej značky B25 (hmotnosť vozidla)

Zodpovednosť za riešenie: Iné

Neriešený
meno
čierna mačka 08. septembra 2017

Na Nejedlého ulici v smere na ulicu Na vrátkach vozidlá dlhodobo a opakovane nedoržiavajú obmedzenie 2,5 tony podľa zákazovej dopravnej značky B25 (Zákaz vjazdu vozidiel, ktorých okamžitá hmotnosť presahuje vyznačenú hranicu). Aktuálny príklad je auto Kuehne&Nagel EČV BL 907 KS, ktoré tadiaľto jazdí pravidelne, naposledy "veselo" prešlo dňa 31.08.2017 o cca. 17:15 (fotka). Poslali sme podnet na firmu, ale ignoruje ho. Bolo by dobré, keby Mestská polícia alebo Štátna polícia pomohli riešiť túto situáciu. Poškodenú vozovku a praskliny na podzemných garážach obyvateľom títo arogantní vodiči určite platiť nebudú, a brániť sa proti nim nemáme ako.

13. september 2017

Tyler

Rampy a zakaz prejazdu vsetkym okrem majitelov pozemku
28. september 2017

Kristina Lipovska

Dnes nastala presne ta ista situacia, nakladne auto si bez problemu preslo premostenim a ignorovalo zn. B25. Este som na to sofera upozornovala, povedal, ze sa otoci tak, aby sa vratil po Nejedleho a na drzovku to odignoroval.
28. september 2017

Kristina Lipovska

Šoféri nerešpektujúci značku prejazd vozidiel do 2.5 tony

Auta nad 2.5 tony, ktore prechadzaju ulicu Nejedleho smerom k ulici Na vratkach, resp. iduce z ul. Na vratkach smerom na Nejedleho vobec nerespektuju znacku B25 (Zakaz vjazdu vozidiel, ktorych okamzita hmotnost presahuje vyznacenu hranicu), v tomto pripade je obmedzenie do 2.5 t.
Sofera nakladneho auta KS 490DE, ktore prichadzalo od Nejedleho som sa pytala, ci sa pred znackou otoci, odpovedal, ze ano. Samozrejme, ze klamal o 8.51 hod si presiel popri znacke a vysiel na ulicu Na vratkach.
Problem na tomto mieste nie je iba s nerespektovanim znacky obmedzujucu hmotnost, ale tiez rychlost, v danom useku je stanovena rychlost 10 km/hod, auta tam jazdia od 30 km/hod vyssie.
05. október 2017

Kristina Lipovska

Sofer, ktory jazdi pre Kuehne & Nagel ECV BL 907 KS (presne to iste auto ako zaciatkom septembra) dnes zastal na Nejedleho 67 o 16.10 na cca 7 minut, odisiel z auta (blokoval jeden jazdny pruh mimochodom), ked prisiel, tak si "veselo" odisiel smerom k ulici Na vratkach, ignorujuc znacku B25.
09. október 2017

Odpoveď samosprávy

Informovali sme mestskú políciu o nerešpektovaní zákazu vodičmi.

Rastislav Bagar, prednosta MÚ Dúbravka
11. október 2017

Kristina Lipovska

Ničenie komunikácii

Dnes o cca 8.40 presilo dvakrat cez usek so znackou B25 (na konci Nejedleho, pred napojenim na ulicu Na vratkach) nakladne auto s velkokapacitnym kontajnerom (fotku mate v maily) s najvacsou pravdepodobnostou objednane zo strany Miiestneho uradu (podla rozpisu na webovskej stranke ma byt umiestneny 1 kontajner na Nejedleho, ako fotka je tam presne ten isty tmavomodry kontajner s napisom A.S.A.). Auto najskor prislo od Nejedleho, preslo na ulicu Na vratkach a o chvilu sa vratilo. Oba razy uplne ignorovalo dopravne znacenie (aj rychlost aj hmotnost) a u 8.45 zlozilo VKK na travniku oproti Nejedleho 14.
14. október 2017

Kristina Lipovska

Ničenie cestnej stavby

Posledný podnet z 11. 10. som posielala nielen na odkazprestarostu.sk ale tiez na Miestny urad BA-Dubravka. V ten isty den mi odpisal p. Blazej: "Dobrý deň p. Lipovská, upozornili sme spoločnosť ktorá pristavuje velkokapacitné kontajnery aby inštruovali vodičov a dodržiavali zvislé aj dopravné značenie."

Je zrejme, ze spolocnost A.S.A. (poznavacia znacka MA 854 BD alebo na konci BO – znacka nebola az tak spinava ako minule, dala sa ciastocne precitat) sa na upozornenie zo strany MiU slusne povedane vykaslala. Dnes o 11.57 preslo nakladne auto cez premostenie (ignorovanie znacky B25) a prislo vyzdvihnut kontajner, ktory bol zlozeny pri Nejedleho 14.
16. október 2017

čierna mačka

Značka o obmedzenej hmotnosti nemá žiaden účinok na vodičov. Občania nemôžu brániť autám v prejazde, nahlásiť vozidlo telefonicky nemá význam, lebo polícia nestihne prísť, ani keby chcela. Mimochodom, auto s plachtami Kuehne&Nagel tejto firme nepatrí, to je overené. Je to niekto, kto auto kúpil a ponechal plachty pôvodného majiteľa. Upozorňujem, že 2,5 tony prekračujú nielen veľké nákladné autá, ale aj dodávky a podobne. V podstate aj väčšie terénne auto môže mať viac ako 2,5 tony...
30. december 2017

Roland Kopečný

Dobrý deň prajem,

V súvislosti s firmou Kuehne + Nagel, rád by som doplnil informáciu, že uvedené auto (BL907KS) nepatrí spoločnosti. V minulosti pravdepodobne patrilo, pravdepodobne zahraničnej pobočke, ale v súčasnosti má iba dizajn a majiteľom je niekto iný (neviem kto).

K porušovaniu zákazu - nepoznám to miesto, ale podľa fotografií je evidentné, že porušujú predpisy takže držím palce s vyriešením problému.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania