Chemická megaskládka Vrakuňa

Zodpovednosť za riešenie: Iné

V riešení
meno
Občan Povrchný 06. júna 2013

90-tisíc kubíkov toxického odpadu po bývalej Dimitrovke zahrabaných v zemi pri bývalom Darexe, karcinogény najvyššieho kalibru zamorujúce podzemnú vodu a zeminu skoro v celej Vrakuni pol storočia, neschopnosť štátu čokoľvek v tejto veci riešiť (nemyslím vypisovať, ale odstrániť). To vážne nemáme ku krajine v ktorej žijeme žiadny vzťah, alebo nám tých pár ľudí navrchu za chvíľu už nedovolí ani dýchať? Čo vy na to páni úradníci, dokážete niečo, alebo ste len šašovia na stoličkách do počtu?

11. november 2013

obcan

Hmmm, ticho ako v panelakoch okolo Fukusimy...
25. marec 2014

Roman Slivka

Akosi sa nikto neponáhla s reakciou....
19. november 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

mrzí nás, že ste v minulosti nedostali žiadnu odpoveď. Ide o zložitú problematiku, ktorá v dávnej minulosti nebola aktívne riešená, avšak za posledné obdobie došlo k výraznému posunu. Vyriešením situácie by mala byť sanácia environmentálnej záťaže - výstavba podzemnej tesniacej steny a povrchovej tesniacej vrstvy. Účelom navrhovanej činnosti je realizácia sanácie environmentálnej záťaže metódou enkapsulácie skládky s dočistením podzemnej vody v jej okolí na úroveň cieľových hodnôt sanácie, čím sa eliminujú prítomné environmentálne a zdravotné riziká identifikované analýzou rizika znečisteného územia. Skládka CHZJD je v procese riešenia, zodpovednosť je plne v kompetencii MŽP SR.

S prianím pekného dňa
Kto? MŽP SR

Mgr. Rastislava Mihóková
Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Vrakuňa
29. január 2021

Odpoveď samosprávy

Samospráva uviedla, že zodpovedným subjektom je: MŽP SR
29. január 2021

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Iné
05. február 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Tak ako boli medializované správy už od roku 2016, problém so skládkou sa má riešiť tzv. enkapsuláciou. Bližšie info na : https://www.minzp.sk/vrakuna/riesenie.html

Aktuálne projekt stojí na schvaľovaní stavebného povolenia, ku ktorému boli podané odvolania zo strany tretích osôb. A taktiež na probléme s povolením od vlastníkov pozemkov.

Situácia je tak aktuálne mimo ministerstva a čakáme na schválenie stavebného povolenia a tiež vyriešenie situácie s nájmom pozemkov.

Zhotoviteľ ako aj dodávatelia už boli vysúťažení, taktiež je zabezpečené aj financovanie.

Z veľkou dôverou dúfame, že projekt bude môcť začať už tento rok.

Dané informácie nezastávajú kompletný názor MŽP SR ale len informácie, ktoré máme dostupné na Zelenej linke.

Pre bližšie informácie môžete kontaktovať Sekciu geológie a prírodných zdrojov.

Zelená linka MŽP SR

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania