Ján Kuciak, Martina Kušnírová ✝ 2018

Ťažba dreva - neporiadok

Zodpovednosť za riešenie: Iné

Neriešený

Zaslal: Antoan, 13. septembra 2017

Ťažba dreva medzi D.Diely a Dúbravka v okolí Jezuitských lesov. Po spílených stromoch zostala v lese úplná spúšť. Všade sú porozhadzované haluze, tenšie kmene, ktoré neboli už zaujímavé. Nehovoriac o tom , že sú tam haluze odpílene ešte s minulých rokov.
Takýto neporiadok som ešte nevidel nikde.
V dnešnej dobe sa využíva na spracovanie odpadu s vyrezaných stromov drvič s ktorého štiepky sa rozprášia po lese , alebo sa použijú v záhradkárstve. Je to jednoduchá a účinná metóda , ak sa zbaviť neporiadku v lese! Tu je vidieť , ako sa hospodári v tejto oblasti a ako sa udržiava (neudržiava) tento les. Ako sa vyhadzujú peniaze do komína, ktoré by sa dali získať aj prostredníctvom spracovania tohto cenného odpadu.

15. september 2017

Jana Kolárová

tzv. správcovia lesov v SR sú len ničitelia životného prostredia
12. október 2017

Antoan

Výrub pokračuje . Pokrivené a tenké stromy sa nevyrezávajú iba hrubé pekne kmene , ktoré sú už označkované na predaj. Smeti haluze a neporiadok ostáva v lese.
25. marec 2018

Antoan

Ťažba zdravého dreva pokračuje ! Suché , pokrivené choré a polámané stromy zostávajú . Tie sa nedajú dobre a výhodne predať!

Diskusia

Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.