Žižkova ulica - zmena organizácie dopravy/parkovania

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Staré Mesto

Vyriešený

Zaslal: Jakub Kastler, 28. septembra 2017

Propagovali ste zlepšenie parkovania pre rezidentov v okolí Žižkovej ulice. Namiesto toho vidím ulicu s vyhradeným parkovaním a voľným parkovaním. A tu smeruje moja prvá otázka. Pre koho sú určené tieto parkovacie miesta s vyhradeným státim?
Ponad tunel až po bytovku vedie parkovisko, kde pred rekonštrukciou bolo voľné státie bez čiar. A hľa, teraz je tam voľné státie, ale s bielymi čiarami.
Tým sme vyplnili parkovacie miesta na Žižkovej ulici.

Druhá otázka znie, kde teda sú tie rezidentné parkovacie miesta pre obyvateľov v okolí Žižkovej, ktorým všetky parkovacie miesta zaberajú autá z River parku a Zuckermandelu?

Tretia otázka, koľko parkovacích miest bude vyhradených pre obyvateľov v okolí Žižkovej ulice, resp. pre obyvateľov Starého mesta?

10. október 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, škoda, že ste nepočkali so svojim podnetom do skončenia realizácie nového dopravného značenia. Po novom bude na Žižkovej ulici platiť zákaz státia mimo vyznačených parkovacích miest. Všetky vyhradené parkovacie miesta sú určené držiteľom rezidentskej karty Starého Mesta - na ploche nad tunelom 23 parkovacích miest, vedľa chodníka 8 pozdĺžnych parkovacích miest a 7 miest majú k dispozícii obyvatelia na svojom pozemku. Státie bude zakázané až po odbočku na Kráľovské údolie.

Radoslav Števčík, starosta Bratislava - Staré Mesto
10. október 2017

Jakub Kastler

Dobrý deň, je to vtipné, ale práve som začal aktualizovať podnet a vy o chvíľu na to zareagovali.
K veci. Samozrejme, ďakujem za nové parkovacie miesta, keďže zamestnanci river park a zuckermandel nás úplne zahltili.

Aktuálne sú tu nasledovné problémy:

- žltá čiara - v tomto momente tam stojí 11 áut v tesnej blízkosti za žltou čiarou.
- jednosmerka - prakticky sa absolútne nedodržuje a autá si jazdia obojsmerne. Vidieť to aj na zaparkovaných autách otočených v protismere.
- ráno som napočítal 6 áut bez povolenia, resp nálepky.
- dole, pri tuneli je chodník, kde sa nachádza elektrická rozvodňa. Vedie na Žižkovu a zároveň slúži autám bez nálepky ako parkovisko. Tieto autá nám úplne zničili zeleň, ktorá tam bola čerstvo vysadená, (keďže kvôli zuckermandelu nám vybagrovali pôvodnú zeleň) a cez ktorú chodia, aby mohli zaparkovat na tom kúsku asfaltu.
- stažnosť mimo dopravy - pri búracích prácach odstránili smetný kôš pri schodoch na Žižkovej. Slúžil aj ako zberný kôš pre psie exkrementy.
10. október 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, je dohoda s mestskou políciou, že budú parkovaniu a jazde v protismere v tomto úseku venovať zvýšenú pozornosť tak, aby sa zmeny zažili. Takže v najbližších dňoch - po definitívnom dokončení dopravného značenia by sa mala situácia dostávať do normálu a Žižkova by sa mala zmeniť z divokého parkoviska na normálnu ulicu, kde parkujú iba rezidenti. Na tie nové podnety, ktoré ste pridali dnes sa pozriem. ďakujem za aktivitu a želám príjemný deň.

Radoslav Števčík, starosta Bratislava - Staré Mesto
10. október 2017

Odpoveď samosprávy

Ešte pokiaľ ide o zeleň, na novej ploche nad tunelom (odkiaľ sme vybúrali asfalt a betón) vysejeme trávu a popri novom chodníku vysadíme koncom októbra nové stromy.

Radoslav Števčík, starosta Bratislava - Staré Mesto
10. október 2017

Jakub Kastler

Čo sa týka jednosmerky, tá je v platnosti už niekoľko mesiacov. Na začiatku tam hliadkovala mestská polícia. Tá rozdávala blokové pokuty a očividne to nestačilo.
Tu prikladám odkaz na to miesto, ktoré je okupované autami. Naľavo od chodníka boli vysadené kríky po celej dĺžke, bohužial nič neprežilo každodenný nájazd pneumatík.
Ešte k tomu sa viac a viac posúvajú s parkovaním k tráve.

https://photos.app.goo.gl/YU81Zw1sX7rNFCyh1

Diskusia

Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.