Rampa - vajnorské jazerá

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Vajnory

Vyriešený

Zaslal: Obyvatel z Vajnor, 04. októbra 2017

Dobry den,
rad by som sa vyjadril k rieseniu dopravnej situacie na vajnorskych jazerach osadenim rampy. Samotne riesenie pomocou rampy je uplne v poriadku a suhlasim ze momentalna situacia kedy cez jazera prudia auta so vsetkych okolitych dedin a lokalit okolo Vajnor je pre obyvatelov a chatarov jazier velmi neprijemna. S cim vsak nesuhlasim je byrokracia a polatok spojeny so ziskanim cipu. Nie je stastnym riesenim ak sa zlapsenie situacie jednej casti obyvatelstva negativne dotyka druhej casti obyvatelstva. Mimo toho, ako dlhorocny obyvatel s trvalym pobytom som na daniach odviedol pomerne znacnu ciastku a nevidim dovod aby som si priplacal za cip ktory by mi umoznoval vstup na komunikacie mestkej casti v ktorej mam trvaly pobyt. Som si isty ze vzniknuta situacia sa dala riesit lepsie.

09. október 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň
pán obyvateľ z Vajnor, vážime si vašu pripomienku k prevádzke rampy. Na vysvetlenie uvádzame, že vyplnenie žiadosti je potrebné kvôli kontrole oprávnenosti žiadateľa a splneniu podmienok vyplývajúcich z Rozhodnutia starostu č. 2/2017. Poplatok za čip je zhodný z obstarávacou cenou čipu. Mestský úrad uvíta každý návrh na vylepšenie prevádzky rampy tak aby bol zachovaný cieľ (ochrana vajnorských obyvateľov ako z jazier tak aj z mest. časti a pomoc policajtom pri dodržiavaní roky existujúceho dopravného značenia) pre ktorý sa toto zariadenie inštalovalo.
Podnet na inštaláciu bol iniciovaný obyvateľmi a rokovalo sa o ňom na stavebno, dopravnej komisií priebežne asi 2roky. Znenie Rozhodnutia bolo pripomienkované členmi komisie a poslancami MZ.
Prijaté riešenie je kompromisom názorov všetkých zúčastnených strán


Ing. Jana Julény Tomanová
Oddelenie stavebné, ÚP, ŽP a dopravy
Mestská časť Bratislava – Vajnory

Diskusia

Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.