Rampa - vajnorské jazerá

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Vajnory

Vyriešený

Zaslal: Obyvatel z Vajnor, 04. októbra 2017

Dobry den,
rad by som sa vyjadril k rieseniu dopravnej situacie na vajnorskych jazerach osadenim rampy. Samotne riesenie pomocou rampy je uplne v poriadku a suhlasim ze momentalna situacia kedy cez jazera prudia auta so vsetkych okolitych dedin a lokalit okolo Vajnor je pre obyvatelov a chatarov jazier velmi neprijemna. S cim vsak nesuhlasim je byrokracia a polatok spojeny so ziskanim cipu. Nie je stastnym riesenim ak sa zlapsenie situacie jednej casti obyvatelstva negativne dotyka druhej casti obyvatelstva. Mimo toho, ako dlhorocny obyvatel s trvalym pobytom som na daniach odviedol pomerne znacnu ciastku a nevidim dovod aby som si priplacal za cip ktory by mi umoznoval vstup na komunikacie mestkej casti v ktorej mam trvaly pobyt. Som si isty ze vzniknuta situacia sa dala riesit lepsie.

09. október 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň
pán obyvateľ z Vajnor, vážime si vašu pripomienku k prevádzke rampy. Na vysvetlenie uvádzame, že vyplnenie žiadosti je potrebné kvôli kontrole oprávnenosti žiadateľa a splneniu podmienok vyplývajúcich z Rozhodnutia starostu č. 2/2017. Poplatok za čip je zhodný z obstarávacou cenou čipu. Mestský úrad uvíta každý návrh na vylepšenie prevádzky rampy tak aby bol zachovaný cieľ (ochrana vajnorských obyvateľov ako z jazier tak aj z mest. časti a pomoc policajtom pri dodržiavaní roky existujúceho dopravného značenia) pre ktorý sa toto zariadenie inštalovalo.
Podnet na inštaláciu bol iniciovaný obyvateľmi a rokovalo sa o ňom na stavebno, dopravnej komisií priebežne asi 2roky. Znenie Rozhodnutia bolo pripomienkované členmi komisie a poslancami MZ.
Prijaté riešenie je kompromisom názorov všetkých zúčastnených strán


Ing. Jana Julény Tomanová
Oddelenie stavebné, ÚP, ŽP a dopravy
Mestská časť Bratislava – Vajnory
21. február 2018

Štefanovičová Mária

Prepáčte ale som obyvateľov na Vajnorskych jazerach s trvalým pobytom a riešenie rampy nám veľmi ublížilo bývame na bočnej ceste ktorá vedie okolo autobazáru kde neplatia a nie sú žiadne zákazy ľudia ktorí to poznajú obchádzajú rampu čo ma za následok naša cesta ktorú sme si v minulosti opravili na vlastne náklady ale keby ste sa prišli teraz pozrieť a videli by ste naše auto a mame blato to aj doma co som veľmi zhrozena. Napísala som aj list starostovi ale nepokladá za povinnosť mi odpovedať. Na stavebnom úrade mi tiež bolo ústne pred rokmi pri sľúbené že sa pokúsia o nápravu no nič sa nedeje. Prosím pomôžte nám. Ďakujeme

Diskusia

Diskusia k podnetu bola uzatvorená.

Podnet bol archivovaný a diskusia k podnetu uzatvorená. Pokiaľ problém pretrváva, prípade sa rovnaký problém vyskytuje opakovane, prosíme Vás o jeho aktualizáciu, alebo opätovné nahlásenie.

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.