Smrad zo slovnaftu

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Podunajské Biskupice

Neriešený
meno
katarina 09. októbra 2017

Dobrý deň, posledný mesiac je veľmi často cítiť neznesiteľný a neuveriteľný zápach zo slovnaftu. Obávam sa o svoje zdravie nakoľko je tento zápach neznesiteľný a spôsobuje mi nevoľnosť. Zápach je natoľko silný, že prechádza aj cez zatvorené okná a človek sa v byte cíti ako v plynovej komore v koncentračnom tábore. Prosím o vydanie stanoviska kompetentných zo slovnaftu.

09. október 2017

atómové digitálky

Smrad, hluk , vo dne ,v noci ,koho to se3ie??????
10. október 2017

AdPo

Neserie to nikoho. Možno by sa dali veci pohybu ak by sa Adelke objavila rakovina pľúc a malý Theo by sa ráno zobudil s tumorom na hlavičke...
12. október 2017

somár rámos

Ivana Kohútková, Greenpeace Slovensko <info.sk@act.greenpeace.org> Zrušiť odber
20. 6.

komu: mne

Onehdy som dostal takýto pekný email. čo takto sa obrátiť na Zelený mier.Aj odborníkov tam jesto, aj viac možností dupnú smradľavému molochovi na vajcia.
Novou riaditeľkou Greenpeace Slovensko sa stala odborníčka na environmentálne plánovanie a manažment

Dobrý deň .....

Vedenie slovenskej pobočky medzinárodnej environmentálnej organizácie Greenpeace preberá odborníčka na environmentálne plánovanie a manažment s praktickými skúsenosťami s prácou s nebezpečnými chemikáliami. Novou riaditeľkou Greenpeace Slovensko sa stala Ivana Kohutková, ktorá v organizácii pôsobí od februára 2016.

Nová riaditeľka Greenpeace Slovensko vyštudovala Environmentálnu ekológiu na Fakulte prírodných vied Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Titul PhD. získala na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského v odbore environmentálne plánovanie a manažment. Študijné pobyty absolvovala na Viedenskej univerzite a na Univerzite v Hradci Králové. Po ukončení štúdia pôsobila ako odborná pracovníčka v špecializovanom chemickom laboratóriu.

Profesionálne začala v Greenpeace Slovensko pracovať v roku 2016. Pôsobila v kampani zameranej na toxické znečistenie a koordinovala medzinárodný projekt venujúci sa práci s nebezpečnými chemickými látkami. Ako dobrovoľníčka pomáhala v minulosti OZ Pangea (ekologická výchova a ochrana biodiverzity).

„Greenpeace Slovensko má za sebou takmer 25 rokov činnosti. V mnohých oblastiach sa nám podarilo presadiť dôležité systémové a legislatívne zmeny, stáli sme na strane ohrozených komunít a zastavili sme viacero projektov, ktoré ohrozovali zdravie ľudí a životné prostredie. Chcela by som nadviazať na úspešnú prácu mojich predchodcov a posunúť organizáciu ďalej. Chcela by som, aby sa Greenpeace Slovensko stal rešpektovaným centrom expertízy pre prácu s toxickými látkami nielen v rámci Slovenska, ale aj v širšom európskom priestore,“ povedala nová riaditeľka Greenpeace Slovensko Ivana Kohutková.

Greenpeace Slovensko vznikol v roku 1993. Organizácia sa v SR dlhodobo venovala problematike ochrany klímy, energetiky a ekologického poľnohospodárstva. Hlavnou prioritou nového vedenia organizácie je problematika nebezpečných odpadov a toxických látok.

Pre viac informácií prosím navštívte: www.greenpeace.sk

Ochrana osobných údajov
12. október 2017

AdPo

Obávam sa, že so slovnaftom nepohne ani Pápež. Spoločnosť má peniaze, dôležité kontrakty zamestnáva množstvo ľudí, takže ten smrad budú tolerovať. V čase, keď sa rozhodovalo o jeho umiestnení, tak sa nepočítalo s tým, že okolo vyrastú obytné zóny. Ale hluk je počuť až na Dlhé diely plameň s komínov nám niekedy v noci osvetľuje izbu...
08. november 2017

Alojz Tesár

Tak s tým by som celkom nesúhlasil, ohľadom tej výstavby obytných zón. Pokiaľ viem, tak Podunajské Biskupice stáli oveľa skôr, než začali stavať Slovnaft. Tak isto Rovinka, aj stará Petržalka.
08. november 2017

katarina

Súhlasím s pánom Alojzom Tesárom. Ľudské záujmy nikdy nebudú stáť pred finančnými záujmami. Viem, že môj príspevok , ktorý som umiestnila presne pred mesiacom nespraví žiadne zázraky, ale treba zanechať aspoň nejakú stopu o tom, že sme nerezignovali a že chceme dôstojné podmienky na život.
08. november 2017

Alojz Tesár

My sme sa aj sťažovali, volali na dispečing, aj mne volali naspäť, vraj majú všetky merania v poriadku, a že asi musíme zvyknúť, lebo sa očakáva v okolí takej fabriky smrad. Ale posledného pol roka sa to zhoršilo o dosť. Denne manželka utiera prach všade, a každý deň máme na nábytku nový popolček, s nejakými vláknami. Vyzerá to ako vlákna vaty na pohľad. A toto prosím dýchame. Niekedy vetrať treba. Zrejme sa nevyhneme čističke vzduchu do bytu.
29. január 2018

Beata Fois

Neuveriteľne silný plynovo-naftový smrad nám v byte ostáva po vyvetraní už pár týždňov. Dobrý sused slovnaft.
29. január 2018

katarina

Posledné 3 dni je to opäť neznesiteľné, je to na nervy, sušičku nemáme a keď nechcem mať v byte pri sušení prádla parné kúpele tak proste musím vetrať a čo sa mi stane? Prádlo mi krásne napáchne sradom z ropy/nafty alebo čo to je, smrdí to ako keď niekto roztaví gumu a zapáli ju. Otrasné!!!!
07. marec 2018

Anna

Je to neuveriteľný smrad, ale čo je horšie, zjavne je každému jedno, aký zdravotný dopad to bude mať na obyvateľov.
16. marec 2018

MartinM

Prosim, ak mate nejake podnety ohladne SMRADU, ci HLUKU v okoli Slovnaftu, tak prosim citajte/piste na facebook "Smrdi a huci Slovnaft" pripadne podajte podnet na tam uverejnene kontakty kompetentnych organov. Momentalne sa formuje obcianska iniciativa. V jednote je sila!

Martin Medved
11. jún 2018

Peter

Priatelia, všetci tí, ktorých trápi hluk a zápach zo Slovnaftu, v týchto dňoch vzišla iniciatíva aj zo strany poslancov miestnych zastupiteľstiev dotknutých častí nášho mesta a na svete je petícia, ktorú je možné podpísať online, alebo vytlačiť: http://www.peticiaprotislovnaftu.sk/
22. máj 2019

Alojz Tesár

Len pre info, všimli sme si z okna doma, že v rámci generálnych "revízií"

http://slovnaft.sk/sk/o-nas/spolocenska-zodpovednost/rafineria-transparentne/generalne-revizie-2019/

pribudlo zopár nových komínov. Takže za revíziou a opravami bude zrejme schované aj rozšírenie výroby. Forili sme výhlad na Slovnaft viackrát za deň, a bolo tam viacero žeriavov, ktoré už tam nie sú, ale nové komíny zostali... Takže nám reálne hrozí ešte viac zápachu...
22. máj 2019

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň,
Váš komentár bol odoslaný samospráve a podnet bol znovu otvorený.
Jana Žabka
Odkaz pre starostu

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania