Výtlky na ulici spájajúcu Prešovskú ul. a ul. Priekopy

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

V riešení
meno
Peter 17. októbra 2017

Približne 10 nebezpečných výtlkov v krátkom úseku spájajúcom Prešovskú ul. a ul. Priekopy. Cesta smeruje ku škole, dennodenne ňou obojsmerne prejdú stovky až tisícky áut. Je to malý, ale mimoriadne vyťažený úsek, kde sa pre spomínané množstvo výtlkov autá ťažko vzájomne vyhýbajú a vzniká tak množstvo kolíznych situácií.
V mene všetkých šoférov, ktorí denne prechádzajú týmto "tankodromom", verím v skorú nápravu.
Ďakujem.

31. október 2017

Odpoveď samosprávy

Pekný deň,

ďakujeme za podnet. Oprava komunikácie bude zaradená do harmonogramu opráv komunikácií.

MU Bratislava - Ružinov
10. apríl 2018

Daniel

Dobrý deň,
Výtlky sa na uvedenej komunikácii sa zväčšujú. Prosím, kedy dôjde k realizácii opravy?
16. apríl 2018

Odpoveď samosprávy

Pekný deň.

Ďakujeme za podnet.

Uvedená komunikácia nebola zverená do správy MČ Bratislava-Ružinov, preto nemá právny titul na jej opravu.

S pozdravom

Kancelária starostu
17. apríl 2018

Daniel

Dobrý deň, Kto spravuje spomenutú komunikáciu? Alebo v prípade potreby opravy nepatrí nikomu?
19. apríl 2018

Odpoveď samosprávy


Dobrý deň,
ďakujeme za Váš podnet. Podnet bol postúpený vecnému útvaru Magistrátu hlavného mesta SR Bratislava na posúdenie.
O výsledku Vás budeme informovať.
Ďakujeme a pekný deň.


Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava
24. apríl 2018

Odkaz pre starostu

Dobrý deň, Magistrát hlavného mesta určil zodpovednosť na iný subjekt, pri identifikovaní subjektu však uviedol "N/A", takže žiaľ nedisponujeme informáciou akému subjektu máme podnet posunúť.

Zuzana Žurkinová
administrátorka portálu
25. apríl 2018

Daniel

Dobrý deň, komunikácia je na parcele registra C 15277/3, ktorá patrí hlavnému mestu SR. Pripájam snímku z katastra a pozdravujem Oddelenie vzťahov s verejnosťou Hlavného mesta SR.
03. máj 2018

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
podnet bol opätovne zaslaný magistrátu.
S pozdravom
Zuzana Žurkinová
administrátorka portálu
14. máj 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

vo veci Vášho podnetu Vás informujeme, že po opätovnom preverení konštatujeme, že predmetná komunikácie nie je v správe hlavného mesta SR Bratislava.

Ďakujeme za pochopenie a pekný deň

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava
18. máj 2018

Daniel

Dobry den, prosim Hlavne mesto SR o urcenie, kto ma byt kompetentny za udrzbu uvedenej ulice. Ked to nie je Hlavne mesto a ani MC Ruzinov, tak potom kto? Ulica je vedena v zozname komunikacii Hlavneho mesta SR. Ako platca miestnych dani tohoto mesta nie som spokojny s doterajsim pristupom k rieseniu problemu. Dakujem.
06. február 2019

Daniel

Dobry den, vytlky na uvedenej ulici sa stale zvacsuju. Robi sa nieco k tomu, aby bola komunikacia zaradena do siete udrziavanych komunikacii, cim by mohlo dojst k oprave?
27. október 2019

Daniel

Pripajam aktualizaciu Vytlky sa za dobu neriesenia zvacsili, navyse z vytlkov trcia kusy ocele, ktore mozu poskodit pneumatiky vozidiel. Prosim o nasmerovanie podnetu na Magistrat, aby doslo k zvereniu komunikacie do spravy MC Ruzinov, cim by mali kompetenciu na opravu vytlkov. Dakujem.
06. november 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Prešovská ulica je komunikácia III. triedy a je v správe mestskej časť. Ulica Priekopy bohužiaľ, patrí medzi nezaradené. Nemá v správe ani mesto, ani príslušná mestská časť, vykonávať údržbu môžeme iba na komunikáciách, ktoré v správe máme. Preto v spolupráci s mestskými časťami pripravujeme proces tzv. pasportizácie komunikácií (ciest a chodníkov), aby postupne všetky komunikácie v meste mali jasne identifikovaného správcu. Snažíme sa nájsť aj v súčasnej situácii zákonný spôsob, ako zabezpečiť údržbu tohto úseku v čo najkratšej dobe.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania