Zelená stena pri Štrkovci

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Ružinov

V riešení
meno
Miroslav 17. októbra 2017

Na strane od Ružinovskej ulice chýba zeleň, ktorá by znížila prienik prachu, splodín a tuhých častíc do priestoru rekreácie okolo Štrkoveckého jazera. Bežeckú trať a priestor jazera by bolo možné vhodnou výsadbou oddeliť od frekventovanej Ružinovskej ulice, znížiť, prašnosť, znečistenie vzduchu a hluk. Pri chodníku je dokonca aj pás trávy, do ktorého by sa mohli stromy/kry vysadiť bez zásahu (alebo len s malým zásahom) do existujúceho chodníka, ktorý je nadštandardne široký. Podobnú výsadbu mesto robilo napríklad na Žilinskej pri električkovej trati,

31. október 2017

Odpoveď samosprávy

Pekný deň,

ďakujeme za podnet. V súčasnosti sa spracováva územný plán zóny Štrkovecké jazero. Váš podnet bude zaradený do pripomienok k územnému plánu zóny.

MU Bratislava - Ružinov
12. december 2017

Simona

a mohli by ste prosím zahrnúť do územného plánu zóny aj zachovanie lúky za budovou Rosum? dnes je tam tankodrom - autá parkujú hocikde. Za chvíľu budú tuším parkovať aj rovno pri jazere...

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.