Burinový porast v zelenom páse električky na Záhradníckej ulici

Zodpovednosť za riešenie: Dopravný podnik Bratislava, a.s.

Vyriešený
meno
Martin 27. októbra 2017

Električková trať od Miletičovej ul. smerom na Ružinov v zelenom páse má udržiavaný trávnik, ale krajnicu po oboch stranách popri cestnej komunikácií zarastenú zmesou burín a náletu rôznej veľkosti. Pôsobí to tak, že krajnica vôbec nepatrí ku trati a kazí celkový vzhľad trávnatej plochy.

02. november 2017

aňa novakova

Všimla som si aj ja tú " zaburinenú " krajnicu a pôsobí to veľmi efektne. Celý ten pásik rôznorodých rastliniek som sledovala z električky a pôsobil na mňa veľmi zaujímavo, zaujala ma tá pestrosť rôznych lúčnych rastlín a v duchu som chválila ten úmysel rovnorodosť súvislého trávnika osviežiť okrajovým pásikom rozmanitých rastlín. Bola by veľká škoda túto pestrosť zlikvidovať a doplniť znova iba rovnakým trávnikom. Rada by som odkázala Martinovi, že prírodu treba chápať v celej jej kráse a nie akceptovať iba jeden typ jej úpravy. Samozrejme, že aj túto krajnicu obrastenú týmito lúčnymi rastlinkami treba udržiavať , ale považovať ju za zaburinený pás je vulgárne voči prírode a jej pestrosti. Ďakujem za porozumenie.
16. november 2017

Martin

Predmetný porast lúčnych rastlín (ako bol definovaný v komentári), teda nie burina popri zelenom páse električky bol niekedy minulý týždeň upravený zrejme teda Dopravným podnikom Bratislava, a.s..
30. marec 2018

Anonymný užívateľ

Martin, nabudúce "Posunutím červenej značky presnejšie označte miesto, kde sa podnet vyskytol." ;-)

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania