Odstavenie autobusov na konečnej zastávke

Zodpovednosť za riešenie: Dopravný podnik Bratislava, a.s.

V riešení
meno
Roman 27. októbra 2017

Na zastávke na ulici Cesta na klanec stojí pravidelne niekoľko autobusov, vždy s pusteným motorom (či je leto alebo zima, často ani nie sú dnu a fajčia vonku, prechádzajú sa alebo komunikujú s ostatnými vodičmi), čím nielenže blokujú cestu (plná čiara) ale znečisťujú prostredie exhalátmi a obťažujú okolie hlukom z motora. Pritom obratisko pár metrov nižšie je zväčša prázdne.
Ešte v zime by som ten motor ako-tak pochopil, aby im nebola zima, predsalen tam stoja niekedy i švrť hodinu (!)...Nezdá sa mi to ani ekologické, ani ekonomické.

03. november 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet!
Vodiči vedia o povinnosti, že po predpísanom čase výrobcom na vychladnutie motora sú povinní vypnúť motory. Na túto skutočnosť sú upozorňovaní na pravidelných poradách s vodičmi. Nakoľko v uvedenej sťažnosti nie sú uvedené potrebné údaje na prešetrenie (dátum, čas a číslo vozidla) nemôžem objektívne prešetriť a riešiť vodičov, ktorí tento zákaz porušujú. Daný podnet bude opätovne prerokovaný na najbližšej pracovnej porade s vodičmi.

odbor marketingu a komunikácie
Dopravný podnik Bratislava, a.s.
09. január 2018

Maschine Beats

aká objektivita ? však to vy porušujete zákon ? pokial viem podľa zákona o cestnej premávke sa cez plnú čiaru predbiehať nesmie to budem potom aj zastavovať na vyhradeních ,,parkoviskách,, pre autobusy ,, robia tu to isté len opačne
14. máj 2018

Michal Ferák

Môžem potvrdiť tento dlhodobý trend, prepáčte, ale prístup že "nahláste nám kedy kto kde nechal zapnutý motor (alebo iný prípad - ktorý vodič kedy fajčil v autobuse)" je dosť odveci. Robiť z cestujúcej verejnosti donášačov je dosť nemotorné riešenie - predsa by mal fungovať nejaký systém internej kontroly?

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania