Bezpečnosť cyklistov

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

V riešení
meno
Michal 31. októbra 2017

Prosím o osadenie dopravného značenia A16 „pozor cyklisti“ na ulici Mlynské nivy medzi cyklotrasou O4 a Hraničnou ulicou. Tento úsek využíva veľký a čoraz väčší počet cyklistov, pričom sa na tomto úseku pohybuje veľa nebezpečných kamiónov a nákladných vozidiel. Zároveň parkujúce autá na chodníkoch znemožňujú cyklistom jazdiť pri okraji vozovky a zostávajúca šírka chodníkov neumožňuje cyklistom ich bezpečné použitie. Aj keď toto značenie nezaručuje stopercentnú bezpečnosť cyklistov, po jeho osadení na Devínskej ceste a Jaskovom rade sa dodržiavanie bočného odstupu motorových vozidiel od cyklistov výrazne zlepšilo. Verím, že ak sa našli finančné prostriedky na množstvo značiek „Zosadni z bicykla“, určite sa nájdu aj na značenia, ktoré reálne zvyšujú bezpečnosť cyklistov. Ďakujem.

02. november 2017

Odpoveď samosprávy

Pekný deň,

ďakujeme za podnet. Lokalitu obhliadneme a zapracujeme medzi projekty značenia cyklotrás.

MU Bratislava - Ružinov
21. marec 2019

Peter

Mlynské nivy-cyklotrasa-neoznačená

Chcel by som poukázať na neustále parkovanie áut na združenom chodníku pre chodcov a cyklistov, kde je zakázané parkovať. Tento zákaz parkovania je podľa môjho názoru nedostatočne označené. Chcelo by to nakresliť žltú čiaru na chodník alebo vyvesiť tabuľky.
21. marec 2019

Peter Tekáč

Zarastené a pre šoférov neviditeľne označenie zákazu statia....
22. marec 2019

Peter Tekáč

Admini vy ste to tu zatriedili a to nie je ten istý problém! Ten chodník čo som odfotil ja je pred červenou čiarou. Ten chodník je združený chodník pre cyklistov aj chodcov, na ktorom je zakazané stáť. Šoféri to ignoruju, lebo je nedostatočne označený. Tabuľku zavesenú na plote nie je vidno pod prerastenou zeleňou na plote.
22. marec 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet. Podnet bol postúpený vecnému útvaru Magistrátu hlavného mesta SR Bratislava na posúdenie/vybavenie. O výsledku Vás budeme informovať.

Ďakujeme za trpezlivosť a ostávame s pozdravom


Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava
23. marec 2019

Ružinov - Prievoz

Chodník je označený len v smere k Bajkalskej podľa mna zretelne kedže o nom viem :) a napriek tomu tam autá parkujú. Tú zarastenú tabuľku tam niekto dal len ako upozornenie pre vodičov nieje to oficiálne značenie. Zjavne tadiaľ chodíte často tak sem tam zavolajte 159 a kedže tie vozidla tam parkujú počas pracovnej doby a väčšinou tie isté tak keď si nájdu pozdrav nabudúce sa možno poučia.
25. marec 2019

Peter Tekáč

Chodník je označený, že je združený pre chodcov a cyklistov. Vodiči podľa mňa nepoznajú vyhlášku, že na takomto chodníku sa nesmie parkovať aj keď nechajú 1,5 m. Chcel som to najprv riešíť bez pokút, a to tak či prevádzkovateľ nevie jasnejšie naznačiť šoférom, že sa tam nemôže stáť(namaľovaním žltej čiary), ak je to podľa prevadzkovateľa dostatočne označenie, tak nemám s tým problém volať každý deň mestskú políciu.
25. marec 2019

Ružinov - Prievoz

Najlepšie riešenie je osadenie pevných zábran, ale zasa si neviem predstaviť, že všade kvôli ignorantom budeme dávať stlpiky a podobné zábrany. Keď niekotrý z tých vodičov čo tam stoja pravidelne dostane 1-2 pokuty si to potom rozmyslí do budúcna.
26. marec 2019

Peter Tekáč

Volal som mestskú políciu oni my vraveli ze tam autá môžu parkovať. Tak nech sa mesto vyjadri ci sa tam smie alebo nesmie parkovať. A keď sa tam nesmie parkovať tak odporúčam zaškoliť mestskú políciu. Ak sa smie tak nech zakryjú značku združený chodník pre cyklistov a chodcov.
26. marec 2019

Ružinov - Prievoz

Tak to sa čudujem, že takto reagovali lebo keď som ja dávnejšie volal normálne prišli a osádzali "papuče".
26. marec 2019

Peter Tekáč

Spomínali niečo v tom zmysle ze cyklotrasa je uzavretá čo podľa mna už nie je pravda.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania