Chýbajúce koše na triedenie odpadu

Zodpovednosť za riešenie: Iné

Neriešený
meno
Ján 29. novembra 2017

Vrakúnsky cintorín Marianum Pohrebníctvo mesta Bratislavy je mestskou príspevkovou organizáciou. Je tu iba kontajner na zmiešaný odpad. Pritom veľkú časť odpadu tvorí sklo so sklenených kahancov ,ktoré obsahujú navyše mnoho plastových častí. Taktiež je veľké množstvo umelých kvetov z plastu. Takriež sú tu úmelé stuhy a vence zase plast.
Takže by tu mali byť odpadové koše na triedený odpad plast a sklo.
Podľa zákona o odpadoch je každý povinný triediť odpad. Hlavne organizácie, firmy ,ako i podnikatelia.
Mestská organizácia by mala isť v tomto smere príkladom .

04. december 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet. Za správu cintorína zodpovedá mestská organizácia Marianum, ktorej sme zaslali Váš podnet. Pekný deň

Mgr. Henrieta Dvorská
11. december 2017

Ján

Samospráve by na tom malo taktiež záležať a nielen presunúť problém ďalej ! V prvom rade by mala ako prvá vyvinúť iniciatívu , aby sa tento podnet vyriešil.
04. marec 2018

Ján

Je 4.3.18 a podnet nikto nerieši ani sa k nemu nikto z Marianum nevyjadril. Asi im to je jedno. Na nich zákony o odpadoch a životnom prostredí asi neplatia. Asi ich pochovali pod čiernu zem.
12. máj 2018

Ján

Zjavne nikto nemá záujem riešiť tuto situáciu. Žiadne triedenie odpadu asi nebude . A čo zákon o odpadoch?
15. november 2018

Ján

Koše na triedenie odpadu sa stále neriešia a zjavne nie je záujem to ani riešiť! pritom všade pri každom dome , firme obchodoch sú nádoby na triedený odpad. Ako je to možné , že pri takom obrovskom množstve plastového odpadu z kahancov, umelých kvetov, umelých vencov a kochlíkov nie sú stále dostupné koše na plastový odpad? Ďalej je na cintorínoch množstvo skleneného odpadu s kahancov.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania