Kaluž na sídlisku, plná mazlavého lístia, často nepriechodné

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Rača

Vyriešený

Zaslal: Dušan Veselý, 09. decembra 2017

Na sídlisku mám roky jeden obrovský problém. Križovatka roznych chodníkov je zaplnená po dažďoch, alebo po topení snehu vodou. V podstate je to nepriechodné. Teraz na jesen je to aj plné rozkladajúceho, klzkého lístia. Je to hanba o to väčšia, že tade sem tam chodia aj račiansky starosta a jeho manželka. Im to nevadí? Lebo mne áno.

11. december 2017

Miro

Teto problém je tu už dlhodobo,voda, sneh, ľad a nikomu z kompetentných to nevadí. Codí tadiaľ veľa deti.
12. december 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

priestor vyčistili pracovníci MÚ – úseku čistoty. Ide o pozemok a chodník vo vlastníctve Magistrátu. Na povinnosť zabezpečiť čistotu v uvedenom priestore Magistrát upozorníme osobitným listom.

S pozdravom

Eva Miklánková, hovorkyňa MČ Rača
12. december 2017

Dušan Veselý

A voda čo vážení? To budeme preskakovať?
06. január 2018

Z

Samospráve ďakujem za vyčistenie chodníka, nepovažujem to však za postačujúce.
Po osobnom rozhovore (dňa 5.1.2018) s pánom - Benjamín Čík, ktorého nadriadeným je pán Daniel Benkovič z MÚ Rača, dovoľujem si v tomto prípade navrhnúť relatívne jednoduché technické riešenie spočívajúce v osadení žľabu, ktorý by dažďovú vodu na inkriminovanom mieste odvádzal preč z chodníka (za predpokladu, že nie je naplánovaná oprava, resp. výmena povrchu celého chodníka).
06. január 2018

Z

Ešte doplním, že tak ako je hore uvedené, jedná sa o magistrátny chodník. V tejto veci som dnes na MÚ Rača zaslala e-mail s vyššie uvedeným textom, kde ich zároveň žiadam o informáciu, či moju žiadosť postúpia na Magistrát, alebo či je potrebné Magistrát osloviť priamo.

Diskusia

Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.