4 v rade upchaté kanále

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Vyriešený
meno
Martin U 12. decembra 2017

Na Dopravnej ulici v Rači sú 4 za sebou upchaté kanálové vpusty. Od zákruty pri depe až po prvú autobusovú zastávku. Jeden je priamo na zastávke ale vrstvou lístia som ho nevedel nájsť. Ide o problém ktorý sa opakuje roky. Žiadam magistrát o vyčistenie.

12. december 2017

Jardo Mladší

detto ulica pri vinohradoch
13. december 2017

Anonymný užívateľ

Toto je už bratislavský evergreen a magistrát-Nesrovnal to roky nerieši!
14. december 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

čistenie kanalizačných vpustí je v kompetencii správcu komunikácie, ktorým v prípade ulice Dopravná aj Pri Vinohradoch je Magistrát hl. mesta . Podnet im posielame so žiadosťou o riešenie.

S pozdravom

Eva Miklánková, hovorkyňa MČ Rača
14. december 2017

Stefan

V tomto meste a mestkých castiach sa kanalove vpuste necistia. Len ak si to MC objedna. Je to chore. Bratislave je podla mna 35 % kanalových vpustí upchatých. A to aj na cestach kde sa menil asfalt za novy ako na VAjnorskej oproti Shopping palace. Kazdy to vidi, ale nik nevycisti. Hlavne, že je nový asfalt. A potm pride zima, primrzne to, asfalt sa trha. A novy asfalt sa lepi už po 3 sezonnach. Za komunistov sa veci aspon poriadne robili a kontrolovali. Teraz neexistuje nik, kto by to kontroloval. Len sa fakturuje a fakturuje.
23. december 2017

cestár

Stefan, absolutny suhlas, len sa pýtam, načo je nám vôbec preplatený magistrátna na čele s pánom riaditeľom, nezávislým primátorom Nesrovnalom a mestké zastupiteľstvo? O všetkom rozhoduje nezávislý primátor Nesrovnal, ktorý povymieňal všetkých odborníkov, ktorí tam ešte boli. Nepodpisuje uznesenia mestského zastupiteľsta a dodávateľov núti do nekvality a porušovania STN, a toto musia preberať pracovníci správcu, lebo keby zaprotestovali, určite by leteli. Toto, keby bolo za komunistov, tak v najlepšom prípade by skončil na východe ako radoví pracovník.Tento nezávislý primátor za ten chaos, ktorý vytvára v Bratislave, už dávno nemal sedieť na primátorskej stoličke, ale v demokracii sú neodvolatelní politici. Tu nie je žiadna kontinuita. Hlavná vec, že začal predvolebný boj a frézuje o dušu, aby sa chválil, kolko km ciest zrekonštruoval. Krásnou ukážkou je rekonštrukcia cesty na moste SNP, ktorá nebola tak polátaná za celých 45 rokov, ako po 3 mesiacoch prevádzky a o rekonštrukcii električkovej trate na Špitálskej ani nehovorím. Určite, takto bezoohladne sa nechovali ani komunisti. Tí mali nejakú koncepciu, lenže tu každé 4 roky po volbách prídu "skupinky po novom nezávislých odborníkov" a rušia a znevažujú prácu predchodcov, lebo len oni majú patent na rozum. Tu sa už nerozkrádajú len dane občanov, to je málo už aj eurofondy.
23. január 2018

Martin U

Možno by stálo zato preposlať túto žiadosť znova, nech ju majú aj novom roku
23. január 2018

Odkaz pre starostu

Vážení užívatelia,

podnet bol opätovne preposlaný na príslušnú samosprávu.

S pozdravom,

Tomáš Štěpán
administrátor odkazprestarostu.sk
Bratislava - Rača
23. január 2018

Stefan

No nakoniec to asi bude musiet dopadnut takto, že to dvaja ludia zacali cistit v ramci dobrovolnictva.. Tiež magistrátna cesta. Nic horsie ako Nesrovnal sme si asi zvoliť nemohli. https://www.facebook.com/bratislavskedva/
18. apríl 2018

Eva Miklánková, hovorkyňa MČ Rača

Dobrý deň,

v týchto dňoch magistrát hlavného mesta čistil kanalizačné vpuste na svojich cestách na území Rače.

Ďakujeme a zostávame s pozdravom
25. apríl 2018

Martin U

Totálne klamstvo zo strany magistrátu. S z vás aj občanovi urobili dobrý deň. Rovnako na Kadnarovej. Ani JEDEN z označených 4 kanálov na Dopravnej nebol vyčistený. Ani jeden všetky sú doteraz úplne upchaté. Som zvedavý ako magistrát vysvetli toto zlyhanie. Fotené dnes
26. apríl 2018

Stefan

To auto predsa čistilo tie okruhle kanalizacne vpuste, kde su pripojky od roznych budov do hlavnej rury.
02. máj 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet. Podnet bol postúpený vecnému útvaru Magistrátu hlavného mesta SR Bratislava na posúdenie/vybavenie.
O výsledku Vás budeme informovať.

Ďakujeme a pekný deň


Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava
26. september 2018

Martin U

10 mesiacov nestačilo na vyčistenie 4 kanálov.
26. september 2018

Stefan

Im nebudú stačiť ani 3 volebne obdobia pod Nesrovnalom. Je to bieda. Si myslí že asfaltovať cesty je vsetko.
06. október 2018

Martin U

Aktuálny stav. Napočítal som 4 komplet upchaté kanále. Blíži sa padanie listov, takze čistenie je na mieste.
07. október 2018

Odkaz pre starostu

Vážení užívatelia,

podnet bol opätovne preposlaný na príslušnú samosprávu.

S pozdravom,

Tomáš Štěpán
administrátor odkazprestarostu.sk
Bratislava - Rača
08. december 2018

Martin U

Tento podnet tu oslavuje už jeden rok bez riešenia. Dúfam, že nové vedenie mesta bude k svojmu majetku pristupovať zodpovednejšie.
09. december 2018

Odkaz pre starostu

Vážení užívatelia,

podnet bol opätovne preposlaný na príslušnú samosprávu.

S pozdravom,

Tomáš Štěpán
administrátor odkazprestarostu.sk
Bratislava - Rača
11. december 2018

Stefan

Podla mna by mal byt na magistrate clovek ktorý by sa venoval podnetom občanom a robil tu byrokraciu. Ak zase u nového vedinia bude v kazdom podnete veticka ako nižsie, tak len cloveka naserú.

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet. Podnet bol postúpený vecnému útvaru Magistrátu hlavného mesta SR Bratislava na posúdenie/vybavenie.
O výsledku Vás budeme informovať
13. december 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet. Podnet bol postúpený vecnému útvaru Magistrátu hlavného mesta SR Bratislava na posúdenie/vybavenie. O výsledku Vás budeme informovať.

Ďakujeme za trpezlivosť a ostávame s pozdravom


Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
15. december 2018

Anonymný užívateľ

Stefan, magistrát je banda alibistov z utajenými kontaktami na vecne príslušné oddelenia a útvary! Nastavil to tak p. Nesrovnal.
Magistrát má uverejnený iba jeden e-mail - info@bratislava.sk - z ktorého nedostanete žiadnu odpoveď o prijatí a zaregistrovaní vašeho podnetu, sťažnosti...!
15. december 2018

Anonymný užívateľ

Oddelenie vzťahov s verejnosťou - Magistrát hlavného mesta SR Bratislava, prečo nie je uvedené meno osoby, ktorá komunikuje za magistrát?!
25. február 2019

Martin U

Podnet má vyše dva roky a žiadne riešenie. Len alibistické nič nehovoriace všeobecné odpovede. Kanále sú stále upchaté. Kedy sa budú konečne čistiť?
27. február 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

predmetný podnet bol opätovne zaslaný zodpovednému útvaru magistrátu, ktorý sa k nemu vyjadrí. S ich odpoveďou budete oboznámený.

Ďakujeme za trpezlivosť a ostávame s pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
28. február 2019

Stefan

Clovek bysi myslel, že sa to krajsie po volbach rozbehne, ale pozeram že magistrátne veticky su tu ako za starých čias. Aj trpezlivosť ma svoje hranice, hlavne ked sa jedna len o bežnu udrzbu! Toto by malo byt vyčistene do týždna nie do dvoch rokov!
25. marec 2019

Martin U

Za mesiac žiadna zmena, podnet je stále neriešený.
25. marec 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

mrzí nás, že sme tento podnet ešte nevyriešili, ubezpečujeme vás však, že príslušné oddelenie o ňom už vie.

Ďakujeme za trpezlivosť a za to, že nám pomáhate spraviť naše mesto krajším.

S pozdravom Magistrát hlavného mesta SR Bratislava


Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
18. máj 2019

Martin U

Zatiaľ stále bez čistenia. Predpokladám že tento podnet sa v pokoji dožije aj dvojročného jubilea bez vyriešenia.
21. máj 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

podnet sme preposlali na Oddelenie správy komunikácií na riešenie.

S pozdravom


Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
28. máj 2019

Martin U

1,5 ročná snaha vypisovania a urgovania a výsledok žiadny. Zmena vedenia ničomu nepomohla. Starostlivosť o kanalizácia je nulová. Dopravná je stále zaliata.
21. august 2019

Martin U

Potrebne opatovne preposlať
22. august 2019

Stefan

Bože toto je strašne trápne už. Tí ludia na magistráte to je kastrofa na tomto úseku.
24. september 2019

Martin U

September 2019 a nič sa nevycistilo.
03. október 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

vpusty budú objednané u dodávateľa na vyčistenie. Budeme vás informovať.

S pozdravom

Oddelenie správy komunikácií
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
16. október 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

vpusty budú vyčistené do konca mesiaca október.

Oddelenie správy komunikácií
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
18. november 2019

Martin U

Je polovica novembra za nami a vpusty neboli doteraz vyčistené. Máte máte zdôvodnenie?
20. november 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet a evidujeme ho. Ospravedlňujeme sa za to, že doposiaľ nedošlo k prisľúbenej náprave. Dodávateľ služby čistenia kanálových vpustov bol požiadaný o prednostné vyčistenie vpustov na Dopravnej ulici.

S pozdravom,

Oddelenie správy komunikácií a stavebných činností
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
20. november 2019

Stefan

Odporucam zacať budovať komunálny podnik, a kupiť jedno auto. Lebo tých vpustov je zapchatých tak 35 - 50%. A nie len vpusty aje aj kanalove rury pod cestami su upchate.
20. november 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

už túto zimu spúšťame nový mestský podnik na zimnú údržbu na chodníky. Toto je začiatok a postupne sa bude samozrejme rozrastať tak, aby zvládal kompletnú údržbu o cesty, chodníky, zeleň atď.
Veríme rovnako ako Vy, že komunálny podnik je najlepším riešením pre údržbu mesta.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava
14. december 2019

Martin U

Podnet je tu už dva roky, dva roky vypisovania, výhovoriek, sľubov, urgencii a nič sa nezmenilo. Ani to že ulica bude v dohľadnej dobe prednostne vyčistená.
13. február 2020

Martin U

Ani po ubezpečení že kanále budú prednostne vyčistené, sa tomu doteraz nestalo.
14. február 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

mrzí nás, že sme tento podnet ešte nevyriešili, ubezpečujeme vás však, že na ňom pracujeme a opätovne ho preposielame na kompetentné oddelenie.

Ďakujeme za trpezlivosť a za to, že nám pomáhate spraviť naše mesto krajším.

S pozdravom,

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava
22. február 2020

Martin U

Vyše dva roky čaká dopravná ulica na vyčistiť vpustov. Zatiaľ márne.
06. marec 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

vpusty oddelenie správy komunikácií opätovne objednalo na prečistenie.

S pozdravom,

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava
08. marec 2020

Stefan

To že sa to objednalo ste písali pred rokom. Tu sa len fakturuje alebo aj pracuje? Necítite sa pri tom podnete blbo? Je to hanba, že dva roky sa to tu vlečie. Clovek ide autom do prace a pri dazdi je 60% kanalov upchatých.
27. marec 2020

Martin U

Ťažko už na toto hľadať slušné slová. Táto ulica očividne nikoho netrápi. Žiadne urgencie, žiadne prednostné čistenie, nič z toho.
30. marec 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

radi by sme Vás informovali, že oddelenie správy komunikácií kontaktovalo dodávateľa služby čistenia kanálových vpustov, ktorý prisľúbil okamžitú nápravu (ešte v priebehu tohto týždňa).

Mrzí nás zdĺhavé riešenie podnetu. Žiaľ podnetov na tému upchatých kanálových vpustov je mnoho, pretože dlhé roky sa ich stav zanedbával. Všetky podnety evidujeme a postupne pracujeme na náprave. Náš dodávateľ služby rieši čistenie vpustov v Bratislave postupne na základe svojich kapacitných možností.

Ďakujeme, že sledujete riešenie podnetu.
S pozdravom.

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
30. marec 2020

Martin U

Nuž uvidíme. Dúfam že potom dodáte aj foto. Ja si to určite preverím. A verím že vyčistíte všetky vpusty na tejto ulici, nielen tieto 4.
30. marec 2020

Stefan

len aby nebola zapchata sj rura pod cestou. Ak by sa to malo robit poriadne tak aj s fotodokumentaciou od vpustu az po ruru pod cestou.
30. marec 2020

Rendezak

Zapocul som aj taku neoverenu informaciu ze na Dopravnej ulici nie je klasicka kanalizacia ale len retencne nadrze, t.j. len na vsiaknutie vody, pritom ako sa kradne a kradlo to moze byt aj pravda, zapocul som aj taku neoverenu informaciu ze MC preveruje s magistratom ci tu vobec kanalizacia ako taka je, nakolko je na celom rendezi vysoka spodna voda mnohe by to vysvetlovalo, retencne nadrze treba vysat s "govnocucom" nestaci vycistit vpust ak su plne, v niektorych mestach na pobrezi sa este cez kanalizacne vpuste dava netkana textilia aby sa zabranilo vstupu odpadkov do kanalizacii,ktore ustia do mora, je to lacna a ucinna vec, ale kym sa tu niekto rozhybe a pritom v akom sme teraz koronastave sa toho mozno ani nedockame....
03. apríl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

radi by sme Vás informovali, že čistenie vpustov na Dopravnej ulici prebehlo 31. 3. 2020 (na ľavej strane v smere do Vajnor) a 2. 4. 2020 (na pravej strane).

S pozdravom,

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
04. apríl 2020

Martin U

Trvalo to strašne dlho ale konečne vyčistené.
07. apríl 2020

Stefan

Este treba pockat na dazd mozno aj potrubia su zapchate. Teda ka nerobili sondaž s kamerou.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania